Zwiadowcy na poligonie

/ mat. 1. BSP. / http://1bsp.wp.mil.pl/pl/1_470.html

  

Przez ostatnie trzy tygodnie pluton rozpoznawczy z 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich realizował szkolenie poligonowe w ramach Letniego Zgrupowania Poligonowego Wojsk Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej w oparciu o obiekty OSPWL w Wędrzynie.

Szkolenie pozwoliło zwiadowcom na przeprowadzenie wielu zajęć doskonalących żołnierskie rzemiosło. Działanie w terenie zurbanizowanym pomogło szlifować umiejętności niezbędne w trakcie wykonywania napadu, a karabinki ASG i środki pozoracji kształtowały odpowiednie nawyki w walce na bliskich odległościach. Dokładny rekonesans obiektów napadu był możliwy dzięki posterunkom obserwacyjnym organizowanym na bazie nowoczesnych przyrządów obserwacyjnych. Z kolei zupełnie nowym doświadczeniem było zdobywanie budynków przy wykorzystaniu technik linowych i sprzętu wspinaczkowego - informuje oficjalny portal 1. BSP. 

Ważną część szkolenia poligonowego stanowiły zajęcia ogniowe, w szczególności strzelania sytuacyjne. Pluton zaliczył strzelania takie jak: natarcie w lesie, szturm wzgórza czy obrona posterunku. Ponadto okazją do wykazania się było szkolenie w środowisku wodnym, które łączyło ze sobą rozpoznanie przeszkody wodnej oraz prowadzenie ognia w różnych wariantach taktycznych (prowadzenie ognia z burt łodzi silnikowych, obrona wybrzeża, walka w trakcie pokonywania przeszkody wodnej). W trakcie zajęć żołnierze strzelali z różnych rodzajów broni celem doskonalenia zamienności funkcji w plutonie. Wysoka agresywność szkoleniowa umożliwiła realizację wielu przedsięwzięć, co pozytywnie wpłynęło na wyszkolenie zwiadowców i umiejętność pracy w zespole - czytamy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 1. BSP.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Oj, oj, oj! Naczelny bard totalsów tym razem podpadł? "Homofobiczny buc"

Maciej Maleńczuk / fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Maciej Maleńczuk, znany muzyk i "PiSożerca" to pupilek liberalnych mediów i opozycji. Jak sam przyznał w jednym z ostatnich wywiadów - często drwi z "dobrej zmiany" na swoich koncertach. M.in. dlatego jest regularnie zapraszany do rozmów z redakcjami takimi jak Onet, czy "Newsweek". Wygląda na to, że w tej drugiej nie zagości jednak ponownie zbyt szybko. Wszystko za sprawą słów o homoseksualistach, które padają w wywiadzie dla tygodnika.

Z mojego doświadczenia wynika, że 99 proc. dziewczyn jest biseksualnych. A to, że faceci postanawiają się łączyć w pary męsko-męskie często wynika z tego, że boją się kobiet. Wolą pójść do łóżka z kolegą, niż z koleżanką, bo nie wiedzą, jak się zachować. No, nie wierzę w to, że ktoś się rodzi homoseksualny. 

Te zaskakujące słowa padły z ust Macieja Maleńczuka w rozmowie z "Newsweekiem". Wygląda na to, że muzyk jawnie sympatyzujący z opozycją i notorycznie krytykujący rząd (sam niedawno chwalił się drwieniem z "dobrej zmiany" podczas swoich koncertów), tym razem podpadł. Świadczy o tym chociażby reakcja dziennikarza "Newsweeka", który po powyższej wypowiedzi Maleńczuka, wydobył z siebie zaledwie... "Oj,oj,oj...".

Dalej jednak jest jeszcze ciekawiej, bo muzyk dzieli się z redaktorem "Newsweeka" swoimi poglądami na temat tzw. parad równości:

[...] uważam, że te parady równości to rodzaj narzucania się: zobaczcie, my tacy jesteśmy, wy też tacy możecie być. Wydaje mi się, że tak nie powinno być.

- deklaruje Maleńczuk.

Słowa muzyka już wywołały pierwsze reakcje środowisk liberalnych. Wywód Maleńczuka skomentował m.in. Grzegorz Janoszka startujący w najbliższych wyborach kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w Białymstoku z ramienia lewicowej partii Razem. "To że Maleńczuk jest homofobicznym bucem, to niby wiadomo od dawna" - pisze Janoszka. Padają też słowa o "rynsztoku":

Ups... Najwyraźniej Maleńczuk zaliczył skuchę. Jak on się teraz z tego wytłumaczy?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl