Przeciwdziałanie wojnie hybrydowej

/ mat. 15. GBZ / http://15bz.wp.mil.pl/pl/5_619.html

  

Podczas ćwiczenia PUMA-II-18, realizowanego w ramach międzynarodowych manewrów Saber Strike-18 pododdziały 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz Batalionowej Grupy Bojowej NATO musiały zmierzyć się wieloma aspektami tzw. wojny hybrydowej, łączącej w sobie konwencjonalne i niekonwencjonalne metody prowadzenia działań zbrojnych.

Scenariusz ćwiczenia związany był z wieloma incydentami, które miały na celu dezinformację, prowokację oraz utrudnianie wykonywania zadań w rejonie odpowiedzialności - podaje oficjalny portal giżyckiej brygady.

Wojskowi powinni być odpowiednio przygotowani na wiele zdarzeń kinetycznych i niekinetycznych – m.in. muszą być w gotowości do udzielenia pomocy poszkodowanym lub potrzebującym, na mediacje z niezadowoloną ludnością lokalną czy przeciwdziałanie propagandowym incydentom. Dlatego podczas intensywnego szkolenia prowadzą wiele działań takich jak patrolowanie, praca na posterunkach obserwacyjnych, współpraca z lokalną społecznością, współdziałanie z władzami samorządowymi, policją, strażą pożarną oraz organizacjami pozarządowymi – czytamy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. GBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Prokuratura szuka świadków wypadku

/ podlaska.policja.gov.pl

  

Kutnowska prokuratura poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 12 października w miejscowości Janów w gm. Bedlno. W wyniku potrącenia przez samochód śmierć poniosła 35-letnia kobieta.

Jak wynika z poczynionych przez śledczych ustaleń, do potrącenia kobiety w Janowie doszło w miniony piątek, 12 paźdzernika, w godzinach wieczornych w Janowie (gm. Bedlno).

-  Kierowca pojazdu nie udzielił pokrzywdzonej pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Oględziny miejsca zdarzenia i zwłok wskazują, iż 35 - latka mogła zostać potrącona przez kierowcę, który poruszał się białym Volkswagenem Caddy

- informuje Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Śledczy badają dokładne okoliczności zdarzenia. Prokuratura zwraca się do wszystkich osób, które mogą pomóc w identyfikacji sprawcy zdarzenia z apelem o kontakt z kutnowską Komendą Powiatową Policji lub Prokuraturą Rejonową w Kutnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lodz.po.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl