Rosja znowu porusza temat wschodniej flanki NATO. „Obserwujemy wszystko bacznie”

/ kremlin.ru

  

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksandr Gruszko oznajmił dziś, że jego kraj uwzględnia i będzie uwzględniał działania i plany NATO na flance wschodniej. Dodał, że Moskwa uważa, iż kroki NATO pogarszają stan bezpieczeństwa w Europie.

- Obserwujemy wszystko bacznie, nasza ocena przygotowań Sojuszu Północnoatlantyckiego na flance wschodniej jest dobrze znana

 - powiedział Gruszko.

Według wiceszefa MSZ w przypadku konieczności Moskwa "podejmie wszelkie środki wojskowo-techniczne, które w sposób niezawodny gwarantują bezpieczeństwo i zdolności obronne Federacji Rosyjskiej".

Gruszko wyraził przekonanie, że NATO doskonale rozumie, iż Rosja bardzo uważnie śledzi, jak przebiega proces rozbudowy infrastruktury Sojuszu.

O tym, że Rosja ma zamiar domagać się od NATO przestrzegania umów o niedopuszczalności linii podziału i o niepodzielności bezpieczeństwa, mówił dziś także szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow na wspólnej konferencji prasowej z greckim ministrem spraw zagranicznych Nikosem Kodziasem.

- Przedstawiliśmy naszym greckim kolegom oceny tego, co się dzieje w sferze polityczno-wojskowej na naszym kontynencie, mając na uwadze przede wszystkim zwiększanie wojskowej aktywności USA i NATO w pobliżu rosyjskich granic

 - powiedział Ławrow.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oj, oj, oj! Naczelny bard totalsów tym razem podpadł? "Homofobiczny buc"

Maciej Maleńczuk / fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Maciej Maleńczuk, znany muzyk i "PiSożerca" to pupilek liberalnych mediów i opozycji. Jak sam przyznał w jednym z ostatnich wywiadów - często drwi z "dobrej zmiany" na swoich koncertach. M.in. dlatego jest regularnie zapraszany do rozmów z redakcjami takimi jak Onet, czy "Newsweek". Wygląda na to, że w tej drugiej nie zagości jednak ponownie zbyt szybko. Wszystko za sprawą słów o homoseksualistach, które padają w wywiadzie dla tygodnika.

Z mojego doświadczenia wynika, że 99 proc. dziewczyn jest biseksualnych. A to, że faceci postanawiają się łączyć w pary męsko-męskie często wynika z tego, że boją się kobiet. Wolą pójść do łóżka z kolegą, niż z koleżanką, bo nie wiedzą, jak się zachować. No, nie wierzę w to, że ktoś się rodzi homoseksualny. 

Te zaskakujące słowa padły z ust Macieja Maleńczuka w rozmowie z "Newsweekiem". Wygląda na to, że muzyk jawnie sympatyzujący z opozycją i notorycznie krytykujący rząd (sam niedawno chwalił się drwieniem z "dobrej zmiany" podczas swoich koncertów), tym razem podpadł. Świadczy o tym chociażby reakcja dziennikarza "Newsweeka", który po powyższej wypowiedzi Maleńczuka, wydobył z siebie zaledwie... "Oj,oj,oj...".

Dalej jednak jest jeszcze ciekawiej, bo muzyk dzieli się z redaktorem "Newsweeka" swoimi poglądami na temat tzw. parad równości:

[...] uważam, że te parady równości to rodzaj narzucania się: zobaczcie, my tacy jesteśmy, wy też tacy możecie być. Wydaje mi się, że tak nie powinno być.

- deklaruje Maleńczuk.

Słowa muzyka już wywołały pierwsze reakcje środowisk liberalnych. Wywód Maleńczuka skomentował m.in. lewicowy aktywista z partii Razem Grzegorz Janoszka: "To że Maleńczuk jest homofobicznym bucem, [...] wiadomo od dawna" - pisze Janoszka. Padają też słowa o "rynsztoku":

Ups... Najwyraźniej Maleńczuk zaliczył skuchę. Jak on się teraz z tego wytłumaczy?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl