Rosja znowu porusza temat wschodniej flanki NATO. „Obserwujemy wszystko bacznie”

/ kremlin.ru

  

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksandr Gruszko oznajmił dziś, że jego kraj uwzględnia i będzie uwzględniał działania i plany NATO na flance wschodniej. Dodał, że Moskwa uważa, iż kroki NATO pogarszają stan bezpieczeństwa w Europie.

- Obserwujemy wszystko bacznie, nasza ocena przygotowań Sojuszu Północnoatlantyckiego na flance wschodniej jest dobrze znana

 - powiedział Gruszko.

Według wiceszefa MSZ w przypadku konieczności Moskwa "podejmie wszelkie środki wojskowo-techniczne, które w sposób niezawodny gwarantują bezpieczeństwo i zdolności obronne Federacji Rosyjskiej".

Gruszko wyraził przekonanie, że NATO doskonale rozumie, iż Rosja bardzo uważnie śledzi, jak przebiega proces rozbudowy infrastruktury Sojuszu.

O tym, że Rosja ma zamiar domagać się od NATO przestrzegania umów o niedopuszczalności linii podziału i o niepodzielności bezpieczeństwa, mówił dziś także szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow na wspólnej konferencji prasowej z greckim ministrem spraw zagranicznych Nikosem Kodziasem.

- Przedstawiliśmy naszym greckim kolegom oceny tego, co się dzieje w sferze polityczno-wojskowej na naszym kontynencie, mając na uwadze przede wszystkim zwiększanie wojskowej aktywności USA i NATO w pobliżu rosyjskich granic

 - powiedział Ławrow.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sensacyjna szopka Marcina Wolskiego! Już w środę - w świątecznym numerze "Gazety Polskiej"!

okładka świątecznego numeru tygodnika "Gazeta Polska" / twitter.com/gptygodnik

  

W najnowszym, świątecznym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska", które już w środę, 19 grudnia pojawi się w kioskach - sensacyjna szopka Marcina Wolskiego z "Plastusiami" Basi Pieli! Nie można tego przegapić! Do numeru dodany będzie również śpiewnik z najpiękniejszymi polskimi kolędami.

Świąteczne wydanie "Gazety Polskiej", liczące aż 140 stron, pojawi się w sprzedaży już 19 grudnia. A w nim m.in.:

  • Marcin Wolski "Szopka w przedszkolu"

(mel. „Przedszkole” Jacka Kaczmarskiego)
W naszym przedszkolu jest że ach,
zabawek tutaj mamy moc,
jedynie głupek czuje strach
i moczy się co noc.
Choć trwa podobno swobód czas,
lizusów sporo – taki los –
do piaskownicy wpycha nas,
wychowawców głos! (...)

  • Felieton Tomasza Sakiewicza "Podarujmy im na święta złotówkę"

Nie wiem, co stanie się za kilka lat z Unią Europejską, ale jestem dosyć pewny, że gospodarka tej organizacji stoi przed potężnym kryzysem. Żółte kamizelki we Francji osiągnęły jedno: prezydent Emmanuel Macron zamiast oszczędności i nowych dochodów dla swojego niezwykle zadłużonego kraju, będzie miał wielkie wydatki. Jeżeli to połączyć z brexitem, to mamy niezły pasztet. Druga gospodarka Unii znika z UE, a trzecia zaraz się zawali. Jest jeszcze czwarta, Włochy, które przekroczyły już wszystkie normy dopuszczalnego długu. Wprawdzie Wielka Brytania nie należy do strefy euro, ale jej nieobecność w UE maksymalnie tę walutę podkopie...

  • "Jestem dumny z zakupu kolekcji Czartoryskich"

Z ministrem Piotrem Glińskim rozmawia Dorota Kania.

Zobacz spot promujący aktualne wydanie:

Ponadto w najnowszym numerze "Gazety Polskiej":

  • Tomasz Łysiak "PODNIEŚ RĘKĘ, Boże Dziecię"

W Bożonarodzeniową noc roku 1914 na froncie zachodnim stał się cud. Ustały walki, a żołnierze wyszli z okopów, by złożyć sobie życzenia. Śpiewano kolędy. Jedną z nich była „Cicha noc” – chyba najpopularniejsza pieśń wigilijna na świecie, istniejąca w kilkuset wersjach językowych. Kolęda ta obchodzi w tym roku jubileusz – mija równo 200 lat od jej pierwszego wykonania. W Polsce mamy też swoją, wielką i piękną tradycję kolęd. O nich chcemy przypomnieć w ten szczególny czas.

  • Jacek Liziniewicz "Polska sercem Europy"

Na nowy rok życzę zwinności baletnicy, mądrości Seneki i wytrwałości Herkulesa. Zwyciężymy!” – takie życzenia złożył uczestnikom konwencji Prawa i Sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki. Partia zwiera szyki przed wyborczym trójskokiem. W styczniu i lutym zaprezentowany ma być program partii na przyszłoroczne wybory.

  • Piotr Lisiewicz " Zbędny Duda w „Waszynktonie” i co Ukraińcy skraść mogli"

Dowody przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu istniały, ale mogli skraść je Ukraińcy. Prezydent Andrzej Duda nie powinien lecieć do Ameryki, lecz przekazać swoje uprawnienia Wałęsie, chętnie udzielającemu wywiadów rosyjskiej telewizji, w której wyraził on chęć spotkania w Putinem. Przestraszone media III RP starają się, jak tylko mogą, cenzurować przemyślenia wodza OTUA z ostatnich tygodni, ale wybiórcze nagłaśnianie ich uznają za niezbędne. Bo choć na ulicy Wałęsa jest mało użyteczny, to na części zagranicy wciąż robi wrażenie.

  • Piotr Nisztor "Milionowe obroty z e-paczki"

Pod koniec rządów PO-PSL na pośrednictwie w sprzedaży towarów więźniom osadzonym w województwie mazowieckim zaczęło zarabiać przedsiębiorstwo podległe… Ministerstwu Sprawiedliwości – ustaliła „Gazeta Polska”.

Do numeru dołączony jest śpiewnik z najpiękniejszymi kolędami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl