Premier Morawiecki: Razem na pewno zbudujemy najnowocześniejszą gospodarkę w Europie

Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Dzięki współpracy małych i dużych firm Polska w ciągu kilkunastu lat stanie się krajem wysoko zaawansowanym technologicznie - mówił dziś w Krakowie premier Mateusz Morawiecki.

Premier bierze udział dziś w uroczystości podpisania umowy między Tauron Polska Energia a Polskim Funduszem Rozwoju ws. utworzenia funduszu Corporate Venture Capital (CVC) - korporacyjnego funduszu kapitałowego - dla rozwijania innowacji. Strony powołują fundusz o nazwie EEC Magenta inwestujący w innowacyjne przedsiębiorstwa i rozwiązania, których celem będzie rozwój energetyki jako odpowiedź na wyzwania rynkowe z obszarów działalności grupy Tauron.

Wierzę głęboko w to, że przy współpracy dużych przedsiębiorstw z małymi Polska będzie krajem wysoko zaawansowanych technologii już za dziesięć, za kilkanaście lat

- powiedział Morawiecki.

To już nie jest jedna jaskółka (...), która czyni wiosnę, to już jest cała chmara jaskółek, które rzeczywiście zmieniają głęboko realia naszej gospodarki, naszej nauki, naszego świata biznesu i administracji publicznej. I bardzo cieszę się z tego, że mamy coraz więcej polskich bardzo udanych start - upów w obszarze gamingu, w obszarze zaawansowanych technologii, w służbie zdrowia, medycynie, czy choćby coraz więcej w administracji publicznej

- mówił premier.

Zaznaczył, że wierzy także w to, iż dzięki geniuszowi polskiej wynalazczości uda się znaleźć "najkrótszą drogę do celu i zbudować nowe rozwiązania".

Serdecznie dziękuję za to, co się udało zrobić przez ostanie dwa lata. Cieszę się z tej chmary jaskółek, chmary start - upów nadlatujących nad polskie niebo. Razem na pewno zbudujemy najnowocześniejszą gospodarkę w Europie, jedną z najnowocześniejszych gospodarek na świecie

- dodał szef rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szwecja wciąż bez premiera. Na horyzoncie przedterminowe wybory

Stefan Loefven / By EU2017EE Estonian Presidency - Stefan Löfven and Jüri Ratas, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72954655

  

Szwedzki parlament odrzucił dziś kandydaturę Stefana Loefvena na premiera. W Szwecji, gdzie nie udaje się sformować rządu od wyborów parlamentarnych z 9 września, oznacza to kolejny krok do rozpisania przedterminowych wyborów.

Kandydatura Loefvena, dotychczasowego premiera i kandydata na szefa nowego gabinetu, otrzymała 116 głosów Partii Robotniczej - Socjaldemokraci oraz Partii Ochrony Środowiska - Zieloni. Przeciwko było 200 posłów centroprawicowej opozycji oraz ugrupowania Szwedzcy Demokraci.

W listopadzie parlament nie zaakceptował kandydatury Ulfa Kristerssona na premiera.

"Wygląda na to, że zmierzamy w kierunku przedterminowych wyborów. Przygotowuję taką ewentualność"

- oświadczył po dzisiejszym głosowaniu przewodniczący parlamentu Andreas Norlen, odpowiedzialny za negocjacje w sprawie utworzenia rządu.

Szwecję czekają dodatkowe wybory, jeżeli rządu nie uda się stworzyć jeszcze w wyniku dwóch kolejnych głosowań. Według sondaży niewiele zmieniają się jednak preferencje wyborców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl