Premier Morawiecki: Razem na pewno zbudujemy najnowocześniejszą gospodarkę w Europie

Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Dzięki współpracy małych i dużych firm Polska w ciągu kilkunastu lat stanie się krajem wysoko zaawansowanym technologicznie - mówił dziś w Krakowie premier Mateusz Morawiecki.

Premier bierze udział dziś w uroczystości podpisania umowy między Tauron Polska Energia a Polskim Funduszem Rozwoju ws. utworzenia funduszu Corporate Venture Capital (CVC) - korporacyjnego funduszu kapitałowego - dla rozwijania innowacji. Strony powołują fundusz o nazwie EEC Magenta inwestujący w innowacyjne przedsiębiorstwa i rozwiązania, których celem będzie rozwój energetyki jako odpowiedź na wyzwania rynkowe z obszarów działalności grupy Tauron.

Wierzę głęboko w to, że przy współpracy dużych przedsiębiorstw z małymi Polska będzie krajem wysoko zaawansowanych technologii już za dziesięć, za kilkanaście lat

- powiedział Morawiecki.

To już nie jest jedna jaskółka (...), która czyni wiosnę, to już jest cała chmara jaskółek, które rzeczywiście zmieniają głęboko realia naszej gospodarki, naszej nauki, naszego świata biznesu i administracji publicznej. I bardzo cieszę się z tego, że mamy coraz więcej polskich bardzo udanych start - upów w obszarze gamingu, w obszarze zaawansowanych technologii, w służbie zdrowia, medycynie, czy choćby coraz więcej w administracji publicznej

- mówił premier.

Zaznaczył, że wierzy także w to, iż dzięki geniuszowi polskiej wynalazczości uda się znaleźć "najkrótszą drogę do celu i zbudować nowe rozwiązania".

Serdecznie dziękuję za to, co się udało zrobić przez ostanie dwa lata. Cieszę się z tej chmary jaskółek, chmary start - upów nadlatujących nad polskie niebo. Razem na pewno zbudujemy najnowocześniejszą gospodarkę w Europie, jedną z najnowocześniejszych gospodarek na świecie

- dodał szef rządu.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polscy piłkarze po klęsce z Kolumbią. "Na tyle było nas stać"

Robert Lewandowski / screen z Youtube, https://www.youtube.com/watch?v=uuCg9kDAsZs

  

Tylko dwóch reprezentantów Polski zdecydowało się na rozmowę przed kamerą "na gorąco" po klęsce 0:3 z Kolumbią, bo której straciliśmy szansę na wyjście z grupy na mundialu. Robert Lewandowski przyznał

Myślę, że chyba na tyle było nas stać. Nie było tak, że przegraliśmy minimalnie. Walczyliśmy, chcieliśmy jak najlepiej, ale na ten moment nic więcej nie możemy zrobić. Myślę, że wiele rzeczy na tym mundialu nie funkcjonowało jak powinno. Samą walkę meczu się wygrywa na mundialu, a u nas tej jakości było za mało.

- powiedział po meczu Robert Lewandowski. 

Drugim rozmówcą Rafała Patyry z TVP był Maciej Rybus. On również nie tryskał dobrym humorem. Trudno bowiem mieć dobry nastrój po tak kompromitującej porażce. Jakie były jej powody?

Robili przewagę, nie raz było dwa na jeden, trzy na dwa. Pierwsze 20 minut w miarę ich wysoko łapaliśmy, później oddaliśmy pole gry i Kolumbia grała w piłkę na jeden, dwa kontakty, my nie nadążaliśmy. Wydaje mi się, że Kolumbia jest lepszym zespołem od Senegalu, gra szybciej piłką. Nie nadążaliśmy nawet, by wejść w kontakt z przeciwnikiem.

Cóż, pozostaje nam tylko mecz o honor. Historia zatoczyła koło - znów mamy powtórkę dramatu z 2002 i 2006 roku. Tylko czy tym razem stać nas na to, by pokonać przeciwnika w trzecim spotkaniu grupowym?

Źródło: TVP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl