Mundial 2018. Niewiarygodne! Hiszpania zwolniła trenera dzień przed mistrzostwami!

Julen Lopetegui / by Cyryl Wenediktow, CC 3.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Julen_Lopetegui_2017.jpg

  

Julen Lopetegui nie jest już trenerem reprezentacji Hiszpanii w piłce nożnej. Tamtejsza federacja podjęła decyzję o rozstaniu ze szkoleniowcem, po tym jak postanowił on podpisać kontrakt z Realem Madryt. Decyzja jest tym bardziej sensacyjna, że mundial zaczyna się... już jutro.

Trwa trzęsienie ziemi w hiszpańskiej piłce. Kadra w spokoju przygotowywała się do mundialu, gdy Real Madryt ogłosił, że po mistrzostwach Lopetegui zostanie trenerem Królewskich. Wywołało to zdziwienie władz federacji. Nic nie zapowiadało, że trener zadecyduje o zmianie pracy tuż przed tak ważną imprezą. Mogło to się oczywiście odbić na morale drużyny. 

Hiszpańscy działacze postanowili unieść się honorem. Uznali, że jeżeli trener Lopetegui był skupiony na negocjacjach z Realem Madryt, to nie powinien poprowadzić zespołu narodowego na mundialu. Dzień przed mistrzostwami zwolnili szkoleniowca. 

Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi reprezentację Hiszpanii na mundialu. Czasu jest mało, bowiem pierwszy mecz La Roja już w piątek o 20.00. Wszystko wskazuje na to, że głównym kandydatem na trenera jest obecny dyrektor sportowy Fernando Hierro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Poznań rozdał 200 choinek

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Bru-nO

  

Miasto Poznań zakupiło i rozdało lokalnym przedsiębiorcom ponad 200 świątecznych drzewek ozdobionych lampkami. Choinki trafiły do handlowców i gastronomów w centrum miasta, upiększyły m.in. ul. Św. Marcin, Wrocławską i okolice pl. Wolności.

Akcja rozdawania choinek odbywa się w Poznaniu od 2015 roku. W tym roku przedsięwzięcie zostało poszerzone o nowe lokalizacje.

W ten sposób wspieramy działalność lokalnych przedsiębiorców, handel i gastronomię oraz stowarzyszenia, organizacje i instytucje pozarządowe 

– powiedział Bartosz Wołoszczuk z poznańskiego magistratu.

Akcję choinkową przeprowadziło Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta przy współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto oraz przy udziale lokalnych liderów.

Rozdawanie choinek to pomysł Stowarzyszenia Na Wrocławskiej. Miasto Poznań postanowiło wesprzeć i rozwinąć inicjatywę, poszerzając ją o kolejne tereny poddane rewitalizacji - w szczególności rejon Śródki, Chwaliszewa, ul. Św. Marcin, ul. Wrocławskiej i placu Kolegiackiego.

Oprócz akcji rozdawania choinek Miasto Poznań wspólnie z lokalnymi społecznościami wesprze w tym roku organizację wigilii świątecznych realizowanych przez instytucje pozarządowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl