Mundial 2018. Pierwszy mecz w piątek, a Iran... bez butów

/ fot. pixabay.com

  

Firma Nike odmówiła dostarczenia butów reprezentacji Iranu w piłce nożnej. Powodem są sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone, które związały ręce przedstawicielom sportowego potentata w branży odzieżowej. Trener Iranu jest zbulwersowany, gdyż jego piłkarze nie mogą w spokoju przygotowywać się do mundialu.

Zamiast skupić się na treningach, Irańczycy myślą o tym, w jakich butach zagrają w pierwszym meczu mistrzostw, jaki odbędzie się już w piątek przeciwko kadrze Maroka. Trener Iranu Carlos Queiroz twierdzi, że to kuriozalna sytuacja. Jego piłkarze są już przyzwyczajeni do butów Nike, a przez decyzje polityczne muszą zmienić obuwie na ostatniej prostej przed mistrzostwami.

- Gracze są przyzwyczajeni do sprzętu i nie jest dobrze, aby zmienić coś na tydzień przed tak ważnym turniejem. Wszyscy jesteśmy świadomi sankcji, ale to oświadczenie firmy było moim zdaniem zbędne. Powinni przeprosić, ponieważ to aroganckie zachowanie wobec 23 chłopców jest absurdalne i niepotrzebne. Jesteśmy tylko trenerami i graczami i nie powinniśmy być zamieszani w takie rzeczy. Dlatego poprosiliśmy FIFA o pomoc - wyjaśnił Queiroz.

Iran na rosyjskim mundialu zagra w grupie B z Marokiem, Hiszpanią i Portugalią.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Areszt dla byłego szefa GetBack, Konrada K.

/ pixabay.com/CC0/Daniel_B_Photos

  

Sąd Rejonowy dla Warszawy–Śródmieścia w Warszawie zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K.- poinformowała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Rzeczniczka dodała, że rozstrzygnięcie w zakresie środka zapobiegawczego wobec drugiego podejrzanego w tej sprawie - Piotra B., nastąpi po posiedzeniu sądu.

Wcześniej Konrad K. i Piotr B. usłyszeli zarzuty w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w spółce GetBack. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek prokuratura zdecydowała o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K.. i współpracującego z nim Piotra B.

- W ocenie prokuratury, jedynie środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym zabezpieczy prawidłowy tok dalszych działań procesowych podejmowanych w śledztwie

 - wskazywała wtedy rzeczniczka warszawskiej prokuratury regionalnej.

Jak przekazał w niedzielę Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, b. prezes GetBack Konrad K., usłyszał zarzuty: usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., "wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach" spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której ponad 15 mln zł zostało przywłaszczonych przez podejrzanego, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r.

Z kolei Piotr B., jest podejrzany o działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia tym szkody na kwotę co najmniej 7 mln zł.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl