Lewandowski wśród legend futbolu! Jest w "10" prestiżowego rankingu

Robert Lewandowski / screen z Youtube, autor: TVP Sport, https://www.youtube.com/watch?v=AYASbGa9gsA

  

Robert Lewandowski dzięki dwóm golom przeciwko Litwie trafił do najlepszej dziesiątki strzelców wszech czasów w europejskich reprezentacjach. "Lewy" ma już strzelone 55 goli dla biało-czerwonych.

- Litwa nie przeciwstawiła się nam za bardzo, jeśli chodzi o aspekt piłkarski i fizyczny. Czasem trudniej było strzelić gola na treningu. Ale na pewno ten mecz się przydał, na przykład jeśli chodzi o poruszanie bez piłki, czasem też brakowało nam lekkości w grze - mówił Lewandowski po ostatnim sprawdzianie przed mundialem.

Jeszcze parę lat temu wydawało się niemożliwe, by można było odnotować polskiego piłkarza wśród takich legend futbolu jak Puskas, Ronaldo, Klose, Ibrahimović czy Muller. Dziś "Lewy" jest już w dziesiątce, a ma dopiero 30 lat i przed nim jeszcze z pewnością kilka sezonów na najwyższym poziomie.

Ranking strzelców wszech czasów w reprezentacjach europejskich przedstawia się następująco:

1. Ferenc Puskas - 84 gole;
2. Cristiano Ronaldo - 81 goli;
3. Sandor Kocsis - 75 goli;
4. Miroslav Klose - 71 goli:
5. Gerd Muller - 68 goli;
-. Robbie Keane - 68 goli;
7. Zlatan Ibrahimović - 62 gole;
8. David Villa - 59 goli;
9. Imre Schlosser - 58 goli;
10. Jan Koller - 55 goli;
-. Joachim Streich - 55 goli;
-. Robert Lewandowski - 55 goli

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomość dla straszących "autorytaryzmem". I to skąd?! "Możemy brać przykład z postawy Polaków"

/ auswaertiges-amt.de

  

Gdy opozycja w Polsce krzyczy i straszy, że w naszym kraju nastała dyktatura - przychodzi głos rozsądku. I to skąd? Od naszego zachodniego sąsiada. Wiceszef niemieckiej dyplomacji Michael Roth w wywiadzie dla "Deutsche Welle" powiedział, że "nie ma chyba drugiego tak proeuropejsko nastawionego społeczeństwa w Unii Europejskiej jak Polska". A na pytanie o to, czy w naszym kraju nastają rządy autorytarne , odpowiedział - "stanowczo nie".

Niemiecki polityk powiedział, że jedyne, co ma Polsce do zarzucenia, to brak postępów w sporze o praworządność z Komisją Europejską. Jednocześnie zauważył gotowość naszego rządu do dialogu.

Na stwierdzenie, że w części polskiego społeczeństwa panuje przekonanie, że w procedurze praworządności to Niemcy grają znaczącą rolę Roth odpowiedział:

Nie istnieje konflikt między Polską a Republiką Federalną Niemiec, ale istnieje krytyczny dialog między Unią Europejską a Polską. Nie ma chyba drugiego tak proeuropejsko nastawionego społeczeństwa w UE jak Polska. Niemcy mogą z tej postawy brać przykład

- zaznaczył polityk.

Wiceszefa niemieckiej dyplomacji zapytano również o to, czy Polska zmierza do rządów autorytarnych. Jego zdecydowaną odpowiedź powinni zapamiętać wszyscy politycy totalnej opozycji oraz media i organizacje im sprzyjające.

Widzę tu krytyczną dyskusję na temat naszego europejskiego konceptu społecznego, ale widzę także pomysły budowania społeczeństwa jednorodnego, ale mam duże zaufanie do demokratycznych filarów tego społeczeństwa oraz do polskiego społeczeństwa, dlatego na to pytanie odpowiadam stanowczym "nie"

- powiedział Roth. 

Źródło: dw.com, niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl