Od dziś dostępny jest najnowszy numer „Gazety Polskiej”. W niej wywiad z premierem Morawieckim

Udostępnij

Od dziś w kioskach można znaleźć najnowszy numer tygodnika „Gazeta Polska”. W nim m.in. wywiad z szefem rządu Mateuszem Morawieckim. Premier mówi o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, unijnych funduszach i obronie polskich interesów. W numerze znajdą Państwo również Dodatek Kibica na mundial 2018.

Już od dziś w sprzedaży dostępny jest najnowszy numer "Gazety Polskiej".

WYWIAD NUMERU „Premier po przejściach, Polska z przyszłością” z premierem Mateuszem Morawieckim rozmawiają Katarzyna Gójska i Tomasz Sakiewicz

Przez lata Polacy byli przekonywani, że rozwój kraju następuje dzięki funduszom unijnym, a bez nich nie bylibyśmy w stanie sobie poradzić. Ministrowie z rządu PO-PSL wprost wypowiadali takie opinie. Jak to jest naprawdę?

Spróbuję precyzyjnie opisać tę sytuację. Fundusze europejskie są ważne, w niektórych obszarach bardzo ważne, ale przecież to niejedyny element naszej gospodarki i naszego rozwoju. W obecnej perspektywie budżetowej UE do budżetu Polski każdego roku wpływa netto około 27 miliardów złotych. A z samego uszczelnienia podatków w 2017 roku mamy 40 miliardów. My wychodzimy z innego założenia niż nasi poprzednicy – zabiegamy o fundusze europejskie, ale również twardo bronimy interesów Polski wszędzie tam, gdzie jest to racjonalne – choćby w sprawie przymusowego przyjęcia uchodźców – ale rozwijamy gospodarkę i walczymy z oszustami podatkowymi. Można więc sądzić, że utrzymanie systemu rządów PO-PSL nadal kosztowałoby wszystkich Polaków około 30 miliardów złotych strat każdego roku. Należałoby to sobie uświadomić. Dobrze też zadać pytanie, ile warta była potulność naszych poprzedników? Nawet gdyby przyjąć to niekoniecznie jednoznaczne założenie, że za „siedzenie cicho” dostaliśmy 1 albo 2, albo 3 miliardy rocznie więcej, co zresztą nie jest wcale pewne, to bilans wychodzi całkowicie na naszą korzyść

– mówi „Gazecie Polskiej” Mateusz Morawiecki.

W tygodniku ponadto:

  • Felieton Tomasza Sakiewicza „W sieci bezpieki”
  • Piotr Nisztor „Tajemnice Oddziału X”
  • Piotr Lisiewicz „Eurorozróba w obronie postkomuny w SN”
  • Dorota Kania i Krzysztof Balcewicz „Profanacja ofiar NKWD na Litwie”
  • Grzegorz Wierzchołowski - Herr Präsident Trzaskowski

W "Gazecie Polskiej" znajdą Państwo Dodatek Kibica - Mundial 2018.

 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Oj, oj, oj! Naczelny bard totalsów tym razem podpadł? "Homofobiczny buc"

Maciej Maleńczuk / fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Maciej Maleńczuk, znany muzyk i "PiSożerca" to pupilek liberalnych mediów i opozycji. Jak sam przyznał w jednym z ostatnich wywiadów - często drwi z "dobrej zmiany" na swoich koncertach. M.in. dlatego jest regularnie zapraszany do rozmów z redakcjami takimi jak Onet, czy "Newsweek". Wygląda na to, że w tej drugiej nie zagości jednak ponownie zbyt szybko. Wszystko za sprawą słów o homoseksualistach, które padają w wywiadzie dla tygodnika.

Z mojego doświadczenia wynika, że 99 proc. dziewczyn jest biseksualnych. A to, że faceci postanawiają się łączyć w pary męsko-męskie często wynika z tego, że boją się kobiet. Wolą pójść do łóżka z kolegą, niż z koleżanką, bo nie wiedzą, jak się zachować. No, nie wierzę w to, że ktoś się rodzi homoseksualny. 

Te zaskakujące słowa padły z ust Macieja Maleńczuka w rozmowie z "Newsweekiem". Wygląda na to, że muzyk jawnie sympatyzujący z opozycją i notorycznie krytykujący rząd (sam niedawno chwalił się drwieniem z "dobrej zmiany" podczas swoich koncertów), tym razem podpadł. Świadczy o tym chociażby reakcja dziennikarza "Newsweeka", który po powyższej wypowiedzi Maleńczuka, wydobył z siebie zaledwie... "Oj,oj,oj...".

Dalej jednak jest jeszcze ciekawiej, bo muzyk dzieli się z redaktorem "Newsweeka" swoimi poglądami na temat tzw. parad równości:

[...] uważam, że te parady równości to rodzaj narzucania się: zobaczcie, my tacy jesteśmy, wy też tacy możecie być. Wydaje mi się, że tak nie powinno być.

- deklaruje Maleńczuk.

Słowa muzyka już wywołały pierwsze reakcje środowisk liberalnych. Wywód Maleńczuka skomentował m.in. Grzegorz Janoszka startujący w najbliższych wyborach kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w Białymstoku z ramienia lewicowej partii Razem. "To że Maleńczuk jest homofobicznym bucem, [...] wiadomo od dawna" - pisze Janoszka. Padają też słowa o "rynsztoku":

Ups... Najwyraźniej Maleńczuk zaliczył skuchę. Jak on się teraz z tego wytłumaczy?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl