Potomstwo niepełnosprawnych bocianów uczy się samodzielności

/ wasi1370

  

W Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu cztery pary niepełnosprawnych bocianów wychowują ośmioro piskląt. W osiągnięciu samodzielności pomagają im pracownicy ośrodka - powiedział weterynarz z przemyskiej placówki Radosław Fedaczyński.

"Pisklęta wykluły się w zbudowanych na ziemi gniazdach. Ich rodzicami są bociany stale przebywające w ośrodku. Mają one np. trwale uszkodzone skrzydła, czy kończyny. Latać nie mogą od wielu lat" - wyjaśnił we wtorek PAP Fedaczyński.

Dodał, że "kalekie bociany mają też problemy z wychowaniem i wyżywieniem potomstwa".

"Pomagają im w tym pracownicy naszej placówki. Pisklęta są regularnie dokarmiane. Dostarczamy im m.in. wysokobiałkowe pożywienie" - mówił lekarz weterynarii.

Przypomniał też, że pracownicy ośrodka już od pierwszych dni lipca będą uczyli pisklęta również sztuki latania. Młode bociany latania uczą się skacząc z systematycznie podnoszonej platformy.

"Na początku skaczą, a potem nagle odkrywają, że potrafią latać. Niedługo potem dołączają do bocianów krążących nad miastem. A pod koniec sierpnia odlecą do Afryki" - mówił Fedaczyński.

Poza bocianami w Przemyślu przebywają także m.in. orliki krzykliwe, orzeł przedni, myszołowy, sarny, lisy, jeże.

Działający, jako fundacja Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu powstał na początku lat 90. ubiegłego wieku. Trafiają do niego poszkodowane ptaki i zwierzęta głównie z woj. podkarpackiego.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomość dla straszących "autorytaryzmem". I to skąd?! "Możemy brać przykład z postawy Polaków"

/ auswaertiges-amt.de

  

Gdy opozycja w Polsce krzyczy i straszy, że w naszym kraju nastała dyktatura - przychodzi głos rozsądku. I to skąd? Od naszego zachodniego sąsiada. Wiceszef niemieckiej dyplomacji Michael Roth w wywiadzie dla "Deutsche Welle" powiedział, że "nie ma chyba drugiego tak proeuropejsko nastawionego społeczeństwa w Unii Europejskiej jak Polska". A na pytanie o to, czy w naszym kraju nastają rządy autorytarne , odpowiedział - "stanowczo nie".

Niemiecki polityk powiedział, że jedyne, co ma Polsce do zarzucenia, to brak postępów w sporze o praworządność z Komisją Europejską. Jednocześnie zauważył gotowość naszego rządu do dialogu.

Na stwierdzenie, że w części polskiego społeczeństwa panuje przekonanie, że w procedurze praworządności to Niemcy grają znaczącą rolę Roth odpowiedział:

Nie istnieje konflikt między Polską a Republiką Federalną Niemiec, ale istnieje krytyczny dialog między Unią Europejską a Polską. Nie ma chyba drugiego tak proeuropejsko nastawionego społeczeństwa w UE jak Polska. Niemcy mogą z tej postawy brać przykład

- zaznaczył polityk.

Wiceszefa niemieckiej dyplomacji zapytano również o to, czy Polska zmierza do rządów autorytarnych. Jego zdecydowaną odpowiedź powinni zapamiętać wszyscy politycy totalnej opozycji oraz media i organizacje im sprzyjające.

Widzę tu krytyczną dyskusję na temat naszego europejskiego konceptu społecznego, ale widzę także pomysły budowania społeczeństwa jednorodnego, ale mam duże zaufanie do demokratycznych filarów tego społeczeństwa oraz do polskiego społeczeństwa, dlatego na to pytanie odpowiadam stanowczym "nie"

- powiedział Roth. 

Źródło: dw.com, niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl