Ależ dostało się prezesowi niemieckiego TK i „totalnym”. Europoseł skompromitował ich jednym zdaniem

/ Ignac Glowacki/Gazeta Polska

  

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi prezesa Trybunału Konstytucyjnego Niemiec. Andreas Voßkuhle skrytykował reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Odpowiadając na zarzuty kierowane przez niemieckiego polityka w stronę Polski, eurodeputowany Ryszard Czarnecki nie zostawił suchej nitki na prezesie TK Niemiec.

- To jest wyjątkowa bezczelność, to jest buta, to jest arogancja. Tak być nie powinno, ale tak jest. Wydaje mi się, że szef Trybunału z siedzibą w Karlsruhe zatrzymał się na pewnym etapie rozwoju. Dalej myśli, że państwo polskie jest takim pasem transmisyjnym dla Berlina, a tymczasem, tak już nie jest. Wydaje się, że tego typu opinie mogą tylko wywołać w Polsce sprzeciw i bunt, bo Polacy nie lubią jak ktoś z zewnątrz narzuca im jak mają żyć i co mają robić. Szkoda tylko, że prezes TK nie posłuchał swojego rodaka, bardzo ważnego polityka niemieckiego, obecnego szefa Bundestagu – mówił Ryszard Czarnecki.


 
Europoseł nawiązał do wypowiedzi Wolfganga Schaeuble, który podkreślał, że „nawet jeśli mamy inne zdanie niż nasi wschodnioeuropejscy sąsiedzi, powinniśmy mimo to słuchać ich i traktować poważnie ich obawy"”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ważny głos wsparcia od szefa Bundestagu. Przestrzega niemieckich polityków przed arogancją wobec Polski
 

Tych słów nie wziął najwyraźniej do siebie prezes Trybunału Konstytucyjnego Niemiec, Andreas Voßkuhle, który  skrytykował reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Jak już informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, udzielił on wywiadu dla „Welt am Sonntag”, w którym przestrzega przed możliwością trwałego przejęcia władzy, przez "populistów". Jego zdaniem, eliminacja TK „pozwoli populistom na trwałe zdobycie władzy”.
 
Na sugestie dziennikarza, jakoby m.in. w Polsce i na Węgrzech, a także w Turcji blokowano, czy wręcz eliminowano sądy konstytucyjne, prezes niemieckiego TK powiedział:

- Kto chce pomóc populistycznemu ugrupowaniu w zdobyciu na trwałe władzy, ten znacznie ułatwi realizację tego zadania, eliminując Trybunał Konstytucyjny – oświadczył Voßkuhle.

 
CZYTAJ WIĘCEJ: „Apolityczny” prezes niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego przesadził. Wziął się za pouczanie polskich władz
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zamiast kanapek noszą do szkoły... narkotyki

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/werner22brigitte

  

W szkołach w regionie Wenecja Euganejska na północy Włoch jest dużo narkotyków i dlatego należy poddać wszystkich uczniów badaniom na ich obecność - proponują to tamtejsze władze oświatowe. Ostrzegły, że młodzież czasem zamiast śniadania ma w plecakach haszysz.

Propozycję masowych testów narkotykowych przedstawiła szefowa regionalnego wydziału do spraw oświaty Elena Donazzan, według której byłby to sposób na zatrzymanie coraz bardziej masowego zjawiska zażywania substancji odurzających w szkołach.

W wywiadzie radiowym Donazzan przyznała: "Codziennie otrzymujemy sygnały o znajdowaniu narkotyków w placówkach szkolnych".

Jak zaznaczyła, zażywanie ich szerzy się, również z powodu mody, jaką kreują "prowokacyjne piosenki popularne wśród młodzieży".

Nastolatki chodzą do szkoły, mając w plecaku nie drugie śniadanie, ale skręty z haszyszu czy marihuany bądź inne substancje pobudzające i halucynogenne 

- podkreśliła kurator.

Wyraziła opinię, że najbardziej niepokojące jest to, że młode pokolenie nie uważa zażywania narkotyków za coś szkodliwego. Przytoczyła wyniki krajowych sondaży, wskazujących, że dla ponad połowy z nich jest to zachowanie "społecznie do zaakceptowania czy wręcz atrakcyjne".

Dlatego zdaniem Eleny Donazzan w ramach badań kontrolnych uczniowie powinni być badani też na obecność narkotyków. Jak dodała, wyniki tych testów należałoby uwzględniać przy wystawianiu ocen z zachowania, a w przypadku stwierdzonego regularnego zażywania uczeń mógłby nie dostać promocji do następnej klasy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl