Piosenki "ilustrujące ostatnie stulecie" na Koncercie Niepodległej

Jarosław Sellin / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ponad 300 wydarzeń zrealizowano, kolejnych 3000 jest planowanych - w tym Koncert Niepodległej na Stadionie Narodowym i dwudniowy Festiwal Niepodległej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Rządowy Program Wieloletni "Niepodległa", w ramach którego odbywają się obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, został uchwalony, jak przypomniał Sellin, nieco ponad rok temu.

Przypomnę, że jest to program obliczony i realizowany kilka lat, od 2017 do 2021 roku. Obserwujemy już teraz ogromne zaangażowanie społeczne wokół realizacji tego programu. Wiele instytucji i organizatorów różnych wydarzeń patriotycznych, kulturalnych, sportowych chce współpracować (...) organizacji obchodów. Mówimy często nawet o niewielkich lokalnych instytucjach, takich jak biblioteki czy domy kultury, ale też olbrzymich instytucjach i przedsiębiorstwach państwowych, które z logo +Niepodległa+ organizują swoje działania

 - powiedział.

Jak poinformował Sellin, do tej pory w ramach Programu zrealizowano ponad 700 wydarzeń, w planach jest kolejne 3000. Zapowiedział, że w listopadzie w ramach obchodów odbędą się Koncert Niepodległej i Festiwal Niepodległej.

Podczas koncertu na Stadionie Narodowym, który odbędzie się 10 listopada i będzie transmitowany przez Telewizję Publiczną i Polskie Radio, wystąpią polscy artyści z piosenkami "ilustrującymi ostatnie stulecie".

Planujemy też zrealizowanie dwudniowego Festiwalu "Niepodległa" na Krakowskim Przedmieściu, trwającego 10 i 11 listopada. Będzie to okazja to przedstawienia mieszkańcom i turystom stuletniego dorobku artystycznego, kulturowego, technicznego poprzez prezentację narodowych tradycji, potraw, muzyki, epokowych strojów, polskich filmów, narodowych pieśni i tańców w jednym miejscu, w centrum stolicy, na zasadzie spacerowej przez całe Krakowskie Przedmieście w różnych punktach tego salonu polskiej stolicy będzie się można z tymi różnymi prezentacjami zapoznawać. Będzie to wolne, niebiletowane przedsięwzięcie, w którym każdy będzie mógł uczestniczyć

 - dodał Sellin.

Poinformował, że z dofinansowania obchodów stulecia odzyskania niepodległości skorzysta 218 instytucji, a łączna kwota dofinansowania sięgnie 13 mln złotych. Środki otrzymają zarówno podmioty lokalne i ogólnopolskie, ale także instytucje zagraniczne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amator perfum zatrzymany

Kradł perfumy / pixabay.com/shahidawan/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Kolejny raz w ręce kryminalnych z Komisariatu Policji I w Kielcach trafił 24- latek. Śledczy ustalili, że doskonale znany stróżom prawa mieszkaniec miasta tym razem okradł drogerię w jednej z kieleckich galerii. Łupem rabusia padły perfumy oraz maszynki do golenia warte blisko 2200 złotych. 24- latek za swoje czyny może trafić „za kratki” nawet na 5 lat.

Mundurowi z komisariatu znajdującego się na osiedlu Na Stoku otrzymali od pracowników jednej z drogerii zgłoszenie, że między 7 a 15 października tego roku ktoś skradł ze sklepu perfumy oraz maszynki do golenia. Według szacunków pracowników punktu handlowego straty wyniosły 2194 złote. Gdy o zgłoszeniu dowiedzieli się kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach od razu wiedzieli kogo należy szukać.

Podejrzenia funkcjonariuszy padły na doskonale im znanego 24-latka. Mężczyzna ten był wielokrotnie wcześniej notowany, niejednokrotnie na kradzieżach sklepowych. W poniedziałkowy poranek policjanci złożyli podejrzewanemu wizytę. Mężczyzna nie krył zaskoczenia wizytą stróżów prawa, bowiem miał świadomość popełnionych czynów.

Śledczy z Komisariatu Policji I w Kielcach podejrzewają, że zatrzymany ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw i mógł ich dokonać na terenie całego województwa. 24-latek może ponownie trafić „za kratki”, a tym razem grozi mu do 5 lat.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl