Pierwszy na świecie taki gamingowy monitor

/ asus.com, mat. pras.

  

PG27UQ to pierwszy na świecie gamingowy monitor z certyfikacją DisplayHDR 1000, która jest najwyższym standardem jakości obrazu HDR . Monitor jest fabrycznie skalibrowany dla zapewnienia dokładności odwzorowania barw przy wartości ∆E, na poziomie poniżej 3.0 oraz oferuje matrycę IPS Quantum-Dot, z pokryciem zakresu barw DCI-P3 w 97% i zakresu barw Adobe RGB w 99% . Technologia ASUS Aura Sync oraz funkcje projekcji świetlnych ROG Light Signal i Light Signature umożliwiają graczom stworzenie atrakcyjnych i bardzo wciągających efektów świetlnych .

ROG SWIFT PG27UQ to pierwszy monitor gamingowy z technologią G-SYNC™ HDR, oferujący oszałamiające efekty wizualne w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160), przy niesamowitym poziomie kontrastu, nasycenia kolorów i jasności. Najlepsze możliwe wrażenia w czasie gry zapewni również podkręcona częstotliwość odświeżania wynoszącą 144 Hz. PG27UQ jako pierwszy na świecie posiada certyfikację DisplayHDR 1000, która jest najwyższym standardem jakości obrazu HDR. Gwarantuje  to doskonałe efekty wizualne w technologii HDR. Dzięki zastosowaniu technologii Quantum Dot monitor oferuje profesjonalne pokrycie zakresu barw DCI-P3 w 97% oraz pokrycie zakresu barw Adobe RGB  w 99%. Umożliwia to wyświetlanie bardziej realistycznych kolorów i płynne przejścia między odcieniami. Dodatkowo każdy egzemplarz PG27UQ jest fabrycznie skalibrowany do dokładności wyświetlania barw przy wartości ∆E na poziomie poniżej 3.0. Nowe, dostosowywane funkcje projekcji świetlnych ROG Light Signal oraz Light Signature zapewniają naprawdę wyjątkową atmosferę gamingową. Dodatkowo zintegrowany czujnik światła automatycznie dostosowuje poziom jasności, co pomaga uniknąć bólu oczu.
 
Rozdzielczość 4K UHD z częstotliwością odświeżania 144 Hz i NVIDIA G-SYNC
ROG Swift PG27UQ to pierwszy monitor zdolny do wyświetlania treści w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) przy podkręcanej częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz. Zapewnia to graczom bogate  w detale efekty wizualne w jakości UHD i niesamowicie płynne wyświetlanie klatek animacji. Gracze otrzymują niespotykany dotąd poziom detali, ostry obraz i wyraźny tekst. Dodatkowo PG27UQ korzysta  z technologii wyświetlania NVIDIA® G-SYNC™, która zapewnia superpłynną rozgrywkę bez opóźnień lub efektu „rwania ekranu”, dzięki czemu gracze zyskują przewagę nad konkurencją w szybkich grach typu FPS, wyścigach, strategiach czasu rzeczywistego oraz grach sportowych.
 
Technologie High Dynamic Range oraz Quantum Dot
Monitory korzystające z technologii NVIDIA® G-SYNC High Dynamic Range (HDR) zapewniają zasięg luminacji  bardziej zbliżony do wrażeń ludzkiego oka oraz oferują szerszy zakres barw niż konwencjonalne monitory. Technologia G-SYNC HDR wnosi wydajność w tym zakresie na jeszcze wyższy poziom,  ze szczytową jasnością na poziomie 1000 cd/m2, co jest wartością kilka razy wyższą niż w standardowych monitorach. Zastosowane podświetlenie LED jest dynamicznie sterowane we wszystkich 384 strefach, dzięki czemu zapewnia wyjątkowo wysoki kontrast do wyświetlania bardziej intensywnych i realistycznych scen w ciemnej tonacji.  
PG27UQ to pierwszy i jak dotąd jedyny monitor gamingowy z certyfikatem DisplayHDR 1000, który jest  w pełni otwartym standardem branżowym, określającym jakość obrazu HDR, w tym takie parametry  jak poziom jasności, paleta barw, głębia bitowa i czas przejścia piksela do stanu zapalonego. Standard ten jest stosowany nie tylko do oceny monitorów gamingowych, ale również do oceny monitorów dla profesjonalnych użytkowników, entuzjastów i twórców treści.
PG27UQ jest fabrycznie skalibrowany do zapewnienia doskonałej precyzji wyświetlania barw przy wartości różnicy kolorów ∆E (Delta-E) na poziomie poniżej 3.0. Monitor PG27UQ dysponuje matrycą IPS  
z technologią Quantum Dot, zapewnia jaśniejszy obraz i obsługuje profesjonalnej klasy pokrycie zakresu barw DCI-P3 w 97% oraz pokrycie przestrzeni barw AdobeRGB w 99%. Zakres barw DCI-P3 umożliwia wyświetlanie o 25% szerszej palety kolorów niż w przypadku sRGB, w wyniku czego uzyskano bardziej realistyczne odwzorowanie kolorów na ekranie i oglądanie pod szerszym kątem.  
 
Dzięki ekskluzywnej technologii oświetlenia ASUS Aura Sync monitor ROG Swift PG27UQ zapewnia nastrojowe oświetlenie, które można zsynchronizować z komponentami i peryferiami kompatybilnymi  z Aura Sync. Zintegrowane narzędzie ROG Light Signal umożliwia graczom podkreślenie swojego ducha gamingowego za pomocą projekcji ściennej z logo ROG, a zestaw do projekcji świetlnych Light Signature pozwala na tworzenie i dostosowywanie efektów świetlnych, które monitor PG27UQ może wyświetlać  
na powierzchni biurka lub stołu.
 
Zaprojektowany do długich rozgrywek
Monitor ROG Swift PG27UQ został zaprojektowany specjalnie z myślą o maratonach gamingowych. Wykorzystuje on czujnik światła do sprawdzania warunków oświetleniowych i odpowiednio dostosowuje poziom jasności. Czujnik obniża jasność w ciemnych warunkach otoczenia i zwiększa jasność przy dobrym oświetleniu. Ponadto monitor oferuje certyfikowane przez TÜV Rheinland, filtry ASUS Ultra-low Blue Light oraz technologię Flicker-free do zapewnienia ochrony przed szkodliwym niebieskim światłem i migotaniem ekranu. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, asus.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Areszt dla byłego szefa GetBack, Konrada K.

/ pixabay.com/CC0/Daniel_B_Photos

  

Sąd Rejonowy dla Warszawy–Śródmieścia w Warszawie zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K.- poinformowała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Rzeczniczka dodała, że rozstrzygnięcie w zakresie środka zapobiegawczego wobec drugiego podejrzanego w tej sprawie - Piotra B., nastąpi po posiedzeniu sądu.

Wcześniej Konrad K. i Piotr B. usłyszeli zarzuty w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w spółce GetBack. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek prokuratura zdecydowała o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K.. i współpracującego z nim Piotra B.

- W ocenie prokuratury, jedynie środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym zabezpieczy prawidłowy tok dalszych działań procesowych podejmowanych w śledztwie

 - wskazywała wtedy rzeczniczka warszawskiej prokuratury regionalnej.

Jak przekazał w niedzielę Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, b. prezes GetBack Konrad K., usłyszał zarzuty: usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., "wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach" spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której ponad 15 mln zł zostało przywłaszczonych przez podejrzanego, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r.

Z kolei Piotr B., jest podejrzany o działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia tym szkody na kwotę co najmniej 7 mln zł.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl