30 kłamstw totalnych

Postkomuna w ostatnich dniach ma rozpisany wspólny przekaz o tym, że rząd PiS rzekomo podniósł lub nałożył 30 podatków. Warto się przyjrzeć, o czym mówią. Na przykład o podatku od wynajmu nieruchomości, gdy ukrócona została patologia, kiedy uzyskujący ogromne dochody z wynajmu wielu mieszkań mógł płacić zryczałtowany podatek 8,5 proc. Teraz po przekroczeniu 100 tys. zł przychodu będzie płacił podatek według zwykłych stawek 18 i 32 proc.

Wymieniają podatek od nieruchomości komercyjnych. Podobnie. Wcześniej wielkie korporacje międzynarodowe nie płaciły podatku, teraz będą, tak samo jak nasi handlowcy. Mówią, że podnieśliśmy składki na ZUS, gdy myśmy znieśli przywilej najbogatszych, którzy w systemie III RP mieli prawo ich nie płacić. Podają daninę solidarnościową, która podatkiem nie jest, ale rozwiązaniem obecnym w wielu krajach europejskich, które dotyczy tylko zarabiających powyżej miliona złotych rocznie. Można długo wymieniać, jedno łączy wszystkie te argumenty opozycji – przemawiają w interesie wielkich korporacji albo przywilejów najbogatszych. O tym warto pamiętać – opozycja od PSL, przez Nowoczesną, po PO jednoznacznie reprezentuje interesy establishmentu, a nie zwykłych Polaków.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nie „Kler” przyniesie laicyzację

Nieliczni widzieli już film Wojciecha Smarzowskiego „Kler”, ale niemal każdy ma  już na jego temat coś do powiedzenia. Dla jednych to argument na rzecz odejścia z Kościoła, dla innych obrzydliwy pamflet na wspaniałą instytucję.

Niezależnie jednak od nastawienia do tego filmu warto uświadomić sobie jedno: to nie on ogołocił Kościół z młodzieży i nie on sprawił, że instytucjonalnie Kościół słabnie. On co najwyżej da im uzasadnienie tego, dlaczego młodych, i to już od dawna, tam nie ma. I dlatego dla nas istotniejsza jest odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się dzieje? Dlaczego młodzi i ci starsi również nie spotkali w nim Jezusa? Dlaczego nie zostali napełnieni Duchem Świętym? Dlaczego nie byliśmy w stanie przekazać im jedynego sensu bycia w Kościele, jakim jest spotkanie z żywym Bogiem? Bez tego Kościół jest pusty i w zasadzie niepotrzebny. Bez tego spotkania jest tylko jedną z wielu, choć głoszącą normy i zasady, instytucją. Jeśli więc ten film zniszczy wiarę czy będzie istotnym elementem fali laicyzacji, to dlatego, że wcześniej ja i Ty, a szerzej Kościół w Polsce zawalił pracę nad ewangelizacją, zadowolił się zarządzaniem i duszpasterstwem, a nie walką o każdą duszę.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl