Niemcy wydadzą miliardy euro na imigrantów. „Pośrednio też Polska finansuje tę operację”

/ By Bwag [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Nie miliony, a miliardy euro! Niemcy muszą wydać astronomiczną kwotę na imigrantów – pisaliśmy dziś na niezalezna.pl. – Filozofia Niemców polega na tym, że chcą i za pieniądze swoje i za pieniądze unijne tych ludzi wpompować w swoją gospodarkę – powiedział nam poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, dodając, że Niemcom brakuje ludzi, by gospodarka mogła się rozwijać.

Po publikacji danych z raportów niemieckiego resortu finansów w mediach zawrzało. Kosztorys planowanych wydatków spowodowanych przez kryzys imigracyjny może przyprawić o zawrót głowy. Z wyliczeń ministra Olafa Scholza wynika, że przez najbliższe cztery lata rząd federalny będzie musiał przeznaczyć na rzecz imigrantów... 78 miliardów euro! To w sumie tyle ile przez 15 lat Polska wyda na program 500 plus.

Według posła Mularczyka Niemcy  uznali, że za tak gigantyczne pieniądze imigrantów wdrożą do swojej gospodarki. Nawiązując również do reparacji wojennych ocenił, że jest to szokująca sytuacja.

Niemcy taką kwotę jaką mają zamiar przeznaczyć na imigrantów, taką kwotę w całości wypłacili wszystkim krajom poszkodowanym w wyniku II wojny światowej. Polacy dostali raptem niecałe 2 proc. tej kwoty. To pokazuje głęboki brak zasad w postępowaniu rządu federalnego, który nie czuje się odpowiedzialny wobec ofiar zbrodni niemieckich - przecież oni nadal żyją, ci ludzie nie mieli otwartej ścieżki. Natomiast tutaj gigantyczne środki finansowe przeznacza się na wsparcie, pomoc, a tak naprawdę na adaptację tych ludzi do niemieckiej gospodarki, zamiast rzeczywiście pomagać tym ludziom na miejscu

– stwierdził nasz rozmówca.

Zaznaczył, że wielu z tych ludzi tak naprawdę wyjaławia te kraje z nich uciekając.

Nie ma tam lekarzy, inżynierów, kadry kierowniczej i to wszystko pogłębia kryzys na Bliskim Wschodzie

– dodał.

Podkreślił, że za każdym imigrantem idą środki Unii Europejskiej, wiec pośrednio też i Polska finansuje tę całą operację „ściągania imigrantów do Niemiec czy innych krajów Europy Zachodniej”.

Dochodzi do sytuacji zupełnie kuriozalnej. Problem, który wywołały Niemcy ściągając, czy obligując wiele krajów do przyjęcia imigrantów, którzy dzisiaj – można powiedzieć destabilizują sytuację w Grecji, we Włoszech i innych krajach, Niemcy próbują pozbawić nas środków pomocowych z funduszu spójności i przeznaczyć je właśnie na Grecję, czy Włochy rekompensując im sytuację, w którą sami wywołali, w dużej  mierze wspieraniem tego ściągania nielegalnych uchodźców do Europy. Widzimy, że polityka Niemiec nakierowana jest przede wszystkim na dbanie o swoje interesy, a całe instrumenty Unii Europejskiej, także niestety tę politykę wspierają

– dodał poseł PiS.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

/ Telewizja Republika

  

W niedzielę o 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich grup zasiadających w parlamencie. Będą rozmawiać na najważniejsze tematy mijającego tygodnia. Zmierzą się również z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Niedziela, 9.06 - Telewizja Republika i Polskie Radio 24. Zapraszamy!

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl