Niemcy wydadzą miliardy euro na imigrantów. „Pośrednio też Polska finansuje tę operację”

/ By Bwag [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Nie miliony, a miliardy euro! Niemcy muszą wydać astronomiczną kwotę na imigrantów – pisaliśmy dziś na niezalezna.pl. – Filozofia Niemców polega na tym, że chcą i za pieniądze swoje i za pieniądze unijne tych ludzi wpompować w swoją gospodarkę – powiedział nam poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, dodając, że Niemcom brakuje ludzi, by gospodarka mogła się rozwijać.

Po publikacji danych z raportów niemieckiego resortu finansów w mediach zawrzało. Kosztorys planowanych wydatków spowodowanych przez kryzys imigracyjny może przyprawić o zawrót głowy. Z wyliczeń ministra Olafa Scholza wynika, że przez najbliższe cztery lata rząd federalny będzie musiał przeznaczyć na rzecz imigrantów... 78 miliardów euro! To w sumie tyle ile przez 15 lat Polska wyda na program 500 plus.

Według posła Mularczyka Niemcy  uznali, że za tak gigantyczne pieniądze imigrantów wdrożą do swojej gospodarki. Nawiązując również do reparacji wojennych ocenił, że jest to szokująca sytuacja.

Niemcy taką kwotę jaką mają zamiar przeznaczyć na imigrantów, taką kwotę w całości wypłacili wszystkim krajom poszkodowanym w wyniku II wojny światowej. Polacy dostali raptem niecałe 2 proc. tej kwoty. To pokazuje głęboki brak zasad w postępowaniu rządu federalnego, który nie czuje się odpowiedzialny wobec ofiar zbrodni niemieckich - przecież oni nadal żyją, ci ludzie nie mieli otwartej ścieżki. Natomiast tutaj gigantyczne środki finansowe przeznacza się na wsparcie, pomoc, a tak naprawdę na adaptację tych ludzi do niemieckiej gospodarki, zamiast rzeczywiście pomagać tym ludziom na miejscu

– stwierdził nasz rozmówca.

Zaznaczył, że wielu z tych ludzi tak naprawdę wyjaławia te kraje z nich uciekając.

Nie ma tam lekarzy, inżynierów, kadry kierowniczej i to wszystko pogłębia kryzys na Bliskim Wschodzie

– dodał.

Podkreślił, że za każdym imigrantem idą środki Unii Europejskiej, wiec pośrednio też i Polska finansuje tę całą operację „ściągania imigrantów do Niemiec czy innych krajów Europy Zachodniej”.

Dochodzi do sytuacji zupełnie kuriozalnej. Problem, który wywołały Niemcy ściągając, czy obligując wiele krajów do przyjęcia imigrantów, którzy dzisiaj – można powiedzieć destabilizują sytuację w Grecji, we Włoszech i innych krajach, Niemcy próbują pozbawić nas środków pomocowych z funduszu spójności i przeznaczyć je właśnie na Grecję, czy Włochy rekompensując im sytuację, w którą sami wywołali, w dużej  mierze wspieraniem tego ściągania nielegalnych uchodźców do Europy. Widzimy, że polityka Niemiec nakierowana jest przede wszystkim na dbanie o swoje interesy, a całe instrumenty Unii Europejskiej, także niestety tę politykę wspierają

– dodał poseł PiS.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto to się zabrał za wytykanie „wpadek” prezydenta!? Boki zrywać! WIDEO

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

Dziś szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, pytany przez dziennikarzy, czy Andrzej Duda podpisywał deklarację polsko-amerykańską stojąc obok siedzącego prezydenta USA - co widać na opublikowanych zdjęciach - wyjaśnił, że zdjęcia pokazują pewną sekwencję zdarzeń. Nie przeszkodziło to byłemu prezydentowi – "królowi wpadek" – Bronisławowi Komorowskiemu – skomentować tej sytuacji.

Prof. Szczerski wyjaśnił, że założeniem upublicznienia tego zdjęcia, było to, że oddaje ono naturalny charakter tych rozmów w sposób niepozowany - taki, jakich setki na wszystkich możliwych portalach. Miało ono pokazywać pewną dynamikę spotkania.

To jest pewna sekwencja, te zdjęcia, to nie jest ta ceremonia oficjalnego podpisywania deklaracji (...) To jest taki moment, gdzie (...) została oddana ta druga część pobytu prezydenta Polski w Białym Domu, taka bardziej spontaniczna, bardziej nieformalna, ta bardziej naturalna, inna od takich sztampowych ilustracji – ocenił.

Do rzekomej "wpadki" odniósł się w TVN24 były prezydent, Bronisław Komorowski.

Ja naprawdę myślałem, że to też jest fotomontaż. Gdy zobaczyłem za pierwszym razem, myślałem, że to ktoś zrobił złośliwość. Trochę pomyślałem nawet: "no widzisz, sam żeś tak urządzał, czy twoi ludzie urządzali tego rodzaju hece przeciwko mnie, sam padasz ofiarą podobnej manipulacji, ale zdaje się, że to nie jest manipulacja – stwierdził.

Bronisławowi Komorowskiemu przypominamy, jak wyglądała jego rozmowa z Barackiem Obamą...

 

 

Źródło: tvn24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl