Miliardy na modernizację wojska USA

/ flickr.com

  

Komisja Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych do spraw badania wydatków rządowych ubiega się o 238 mld dolarów na modernizacje Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych na rok 2019 - informuje amerykański portal Inside Defense.

Kwota w wysokości 238 mld dolarów o jaką zabiega Komisja Izby Reprezentantów jest większa o 2.5 mld dolarów niż ta, o którą poprosiła administracja prezydenta Trumpa oraz pokrywa się z ustawa dot. wydatków Pentagonu na modernizację wojska, jaka została zaakceptowana przez Izbę Reprezentantów w ubiegłym miesiącu. W dokumencie tym aż 133 mld dolarów zostanie przeznaczone na podstawowy budżet Pentagonu dot. zakupu sprzętu wojskowego i modernizacji wojska. Kolejne 12.7 mld ma zostać przeznaczone na wydatki związane z zakupem sprzętu w ramach wydatków na wojskowe operacje zagraniczne (Overseas Contingency Operations, OCO). Wśród największych inwestycji w modernizacje amerykańskiego wojska należy wspomnieć o zakupie 12 okrętów dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych za kwotę 22.7 mld dolarów.  Pentagon chce nabyć trzy okręty do walki na wodach litoralnych, dwa okręty podwodne o napędzie atomowym klasy Virginia oraz trzy niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke. W planach jest również zakup 93 myśliwców F-35 za sumę 9.4 mld dolarów mimo, że sam Pentagon prosił jedynie o 77 maszyn. Dokument zakłada również zakup 24 myśliwców F-18 Super Hornet za kwotę 1.9 mld, 18 samolotów transportowych C-130J za 1.8 mld dolarów. Fundusze w wysokości 1.5 mld dolarów zostaną przeznaczone na modernizację 85 czołgów Abrams.   

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Nie ma drugiej takiej partii w Europarlamencie". Deputowana wprost oceniła działania PO

Jadwiga Wiśniewska / screen TVP Info

  

- To oni [politycy PO - red.] wywołują takie antyeuropejskie nastroje w Polsce. W Parlamencie Europejskim są przedstawiciele różnych frakcji politycznych z państw członkowskich i nie ma drugiej takiej partii, która by w stosunku do własnej ojczyzny zachowywała się tak nikczemnie jak Platforma Obywatelska - powiedziała dziś eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości. Jadwiga Wiśniewska, w programie "W pełnym świetle" w TVP Info.

Politycy opozycji często posługują się narracją, według której partia rządząca ma dążyć rzekomo do wyprowadzenia Polski ze struktur Unii Europejskiej, czyli, mówiąc skrótem - "Polexitu". Dziś na zarzuty o "Polexit" odpowiada w programie "W pełnym świetle" w TVP Info europosłanka PiS, Jadwiga Wiśniewska.

- To kolejny przykład na hipokryzję Platformy, dlatego że to jest idea i myśl Platformy. (…) To oni wywołują takie antyeuropejskie nastroje w Polsce. W Parlamencie Europejskim są przedstawiciele różnych frakcji politycznych z państw członkowskich i nie ma drugiej takiej partii, która by w stosunku do własnej ojczyzny zachowywała się tak nikczemnie jak Platforma Obywatelska. Oni głosują w PE za sankcjami dla Polski, to przecież Grzegorz Schetyna zapowiadał również przeprowadzenie referendum w sprawie obecności Polski w Unii Europejskiej. To są twarde dowody na to, że właśnie oni marzą o Polexicie, chcą nam przypisać swoje działania

- stwierdziła eurodeputowana.

Zapytana o sytuację Polaków w związku z niejasnościami wokół Brexitu, odpowiedziała:

- Chciałabym zapewnić Państwa, że sytuacja Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii i wszystkie ich prawa będą zachowane i to jest efekt negocjacji, które prowadził pan premier Mateusz Morawiecki. Ale korytarze brukselskie o Brexicie mówią tak, że jedynym sukcesem Donalda Tuska, oczywiście to bardzo gorzkie i ironiczne, jest wyprowadzenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To właśnie słabe przywództwo Unii Europejskiej daje takie zgniłe owoce

- wskazała Wiśniewska.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl