Policja gotowa na wakacyjny ruch

/ policja.pl

  

Policja jest dobrze przygotowana do zwiększonego ruchu w związku z rozpoczęciem okresu wakacyjnego; 22 czerwca rozpocznie się akcja "Bezpieczne wakacje" - powiedział Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Na zakopiance czołowo zderzył się z tirem autokar, którym podróżowało z Zakopanego do Warszawy 47 osób - czterech opiekunów i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 261 im. Kostki Potockiego w Warszawie. Cztery osoby, w tym dziecko, zostały ciężko ranne.

Zapytany o wypadek Kobryś zaznaczył, że policja jest dobrze przygotowana większego ruchu w najbliższych miesiącach w związku z rozpoczęciem wakacji.

- Do okresu wakacyjnego zaczęliśmy się przygotowywać już wcześniej, niezależnie od wypadku. 22 czerwca ruszy program "Bezpieczne wakacje", który zakończy się 2 września. W ramach programu każdy autokar, który wyruszy w trasę, zwłaszcza te przewożące dzieci, będzie można nam zgłosić wcześniej - policjanci przyjadą i sprawdzą jego stan techniczny - powiedział Kobryś.

Dodatkowo - jak zaznaczył - policjanci będą kontrolowali stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach.

- Widzimy w ostatnich latach dużą poprawę stanu technicznego pojazdów, a także większą świadomość osób kierujących autokarami. Jednak wciąż bacznie przyglądamy się autokarom wycieczkowym na trasie. Jedno niesprawne światło może spowodować, że autokar zostanie zatrzymany do kontroli, która może trwać 5 minut, ale może też się skończyć tym, że autokar nie wróci na trasę - wyjaśnił Kobryś.

Dodał, że w dniach, kiedy będzie wymiana turnusów, na drogach w całej Polsce służbę będzie pełniło prawie 5 tys. policjantów, wspomaganych przez sekcje patrolowo-interwenyjne, żandarmerię wojskową, straż miejską, a nawet straż graniczną.

Stan etatowy policji drogowej to około 10 tys. policjantów, więc w tych dniach połowa z nich będzie w pracy - zaznaczył Kobryś.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Areszt dla byłego szefa GetBack, Konrada K.

/ pixabay.com/CC0/Daniel_B_Photos

  

Sąd Rejonowy dla Warszawy–Śródmieścia w Warszawie zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K.- poinformowała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Rzeczniczka dodała, że rozstrzygnięcie w zakresie środka zapobiegawczego wobec drugiego podejrzanego w tej sprawie - Piotra B., nastąpi po posiedzeniu sądu.

Wcześniej Konrad K. i Piotr B. usłyszeli zarzuty w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w spółce GetBack. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek prokuratura zdecydowała o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K.. i współpracującego z nim Piotra B.

- W ocenie prokuratury, jedynie środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym zabezpieczy prawidłowy tok dalszych działań procesowych podejmowanych w śledztwie

 - wskazywała wtedy rzeczniczka warszawskiej prokuratury regionalnej.

Jak przekazał w niedzielę Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, b. prezes GetBack Konrad K., usłyszał zarzuty: usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., "wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach" spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której ponad 15 mln zł zostało przywłaszczonych przez podejrzanego, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r.

Z kolei Piotr B., jest podejrzany o działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia tym szkody na kwotę co najmniej 7 mln zł.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl