"Przystanek Niepodległość" w Dusznikach Zdroju. I... zatrzymał się nad tematem niepodległości

/ screen YouTube

W Dusznikach Zdroju zatrzymał się dziś "Przystanek Niepodległość". W Dworku Fryderyka Chopina trwa kolejne spotkanie. Tym razem prelegenci rozmawiają o niepodległości oraz tym, czym jest polskość. "Przystanek Niepodległość" to wydarzenie patriotyczno-kulturalne. Ale to przede wszystkim ludzie.

Dzisiaj na Przystanku Niepodległość wręczone zostaną statuetki z okazji 100-lecia niepodległości.

Otrzymają je m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister Michał Dworczyk, prof. Krzysztof Szwagrzyk, prof. Tomasz Panfil, członek zarządu Tauron Filip Grzegorczyk, Krystyna Śliwińska, Jacek Augustyn (Uzdrowiska).

Przystanek Niepodległość żyje od rana do późnych godzin, bo długo trwają nocne Polaków rozmowy... W debatach odbywają się dyskusje o Polsce, o naszej przeszłości, teraźniejszości, przyszłości. O szansach, zagrożeniach, ważnych wydarzeniach w kraju i na świecie. Uczestniczą w nim wybitni publicyści, historycy, politycy. 

Stałe tematy poruszane w trakcie spotkań dotyczą żołnierzy wyklętych i smoleńskiej tragedii.

"Przystanek" gości wybitnych znawców i badaczy zagadnienia jak i osoby bezpośrednio związane z tymi wydarzeniami.

Patriotyczne koncerty - plenerowe i w sali, wystawy, spektakle to artystyczne bogactwo tych spotkań. Towarzyszy mu wojsko - 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka, prezentując statyczny pokaz broni i obowiązkowo serwując grochówkę.

Goście "Przystanku Niepodległość" mają ze sobą flagi. Biało-czerwone pięknie prezentują się podczas koncertu, są też wyjątkową oprawą mszy św. w intencji Ojczyzny - odprawianej na zakończenie Przystanku.
 

TRANSMISJA:

 Sponsorem głównym wydarzenia jest Tauron Polska Energia S.A

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Areszt dla byłego szefa GetBack, Konrada K.

/ pixabay.com/CC0/Daniel_B_Photos

  

Sąd Rejonowy dla Warszawy–Śródmieścia w Warszawie zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K.- poinformowała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Rzeczniczka dodała, że rozstrzygnięcie w zakresie środka zapobiegawczego wobec drugiego podejrzanego w tej sprawie - Piotra B., nastąpi po posiedzeniu sądu.

Wcześniej Konrad K. i Piotr B. usłyszeli zarzuty w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w spółce GetBack. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek prokuratura zdecydowała o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K.. i współpracującego z nim Piotra B.

- W ocenie prokuratury, jedynie środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym zabezpieczy prawidłowy tok dalszych działań procesowych podejmowanych w śledztwie

 - wskazywała wtedy rzeczniczka warszawskiej prokuratury regionalnej.

Jak przekazał w niedzielę Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, b. prezes GetBack Konrad K., usłyszał zarzuty: usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., "wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach" spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której ponad 15 mln zł zostało przywłaszczonych przez podejrzanego, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r.

Z kolei Piotr B., jest podejrzany o działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia tym szkody na kwotę co najmniej 7 mln zł.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl