Symbol blamażu państwa

  

Prace komisji śledczej ds. Amber Gold zbliżają się do końca, czas więc na podsumowania. Sejmowi śledczy obnażyli niekompetencję i niemoc służb specjalnych za rządów PO-PSL. Wzajemne przerzucanie się odpowiedzialnością przez poszczególnie instytucje i skrajnie niezrozumiałe zachowanie funkcjonariuszy pozwoliły przez długi czas na wielką skalę oszukiwać obywateli zwykłemu przestępcy.

Służby poniosły tu całkowitą klęskę. Nie tylko nie wywiązały się ze swoich zadań, ale przede wszystkim doprowadziły do stworzenia parasola ochronnego nad Marcinem P. Wszystko dlatego, że nikt nie chronił syna premiera Donalda Tuska. Bulwersuje też postawa niektórych trójmiejskich prokuratorów, których zeznania świadczą, że powinno się ich wykluczyć z zawodu. To oni wraz z funkcjonariuszami ABW mają na sumieniu 19 tys. osób, które straciły oszczędności życia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Bez przełomu

  

To była jedna z najlepszych kampanii wyborczych prawicy. Dobry program, zapowiadający rozwiązanie problemów, z którymi III RP nie radzi sobie od lat. Budowa i remonty dróg lokalnych, odtworzenie komunikacji w regionach, wsparcie dla właścicieli domów i mieszkań w ociepleniu budynków – to tylko kilka z punktów programu PiS.

Ogromna praca, jaką wykonali prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki, mnóstwo spotkań z Polakami w całym kraju, podczas których imponowali siłą i determinacją – także są nie do przecenienia. Mimo to na dużą frekwencję w Warszawie i innych miastach złożyli się nie tyle wyborcy pragnący w stolicy dobrej zmiany, ile zmobilizowani do obrony status quo. Jak to możliwe, by po takich rządach, po wielkim żerowaniu na stolicy różnych grup interesów i przestępczych gangów, ludzie wciąż chcieli głosować na PO? Możliwe jest to wtedy, gdy spór merytoryczny zostanie zastąpiony podziałem opartym na emocjach. Gdy obiektywny opis rzeczywistości wyparty zostanie przez kłamstwo. Niestety w kierunku osłabienia tego mechanizmu, determinującego postawy polityczne znacznej części Polaków, niewiele udało się zrobić. Wiele wskazuje na to, że POstkomuna w kluczowych miejscach się obroniła.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl