Cykl edukacyjny „Finanse na co dzień”

fot.fotolia

  

W jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” 21. odsłona cyklu, dotycząca oferty PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych. Materiał o szerokim walorze edukacyjnym został przygotowany przez redakcję we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

Złożenie wniosku o dowód osobisty, zamówienie karty EKUZ, pozwalającej na korzystanie z usług medycznych w granicach Unii Europejskiej, wnioski o świadczenie z programu 500+, rozliczenie PIT – to wszystko i o wiele więcej można załatwić wygodnie przez internet, bez wychodzenia z domu. Lista usług rośnie, a wszystkie są dostępne bezpłatnie w bankowych serwisach transakcyjnych. W kolejnym odcinku cyklu odpowiemy na pytanie, jak z nich korzystać za pośrednictwem PKO Banku Polskiego, który jako pierwszy udostępnił klientom korzystającym z bankowości elektronicznej możliwość załatwiania spraw urzędowych przez internet. Bank wspiera rządowy projekt „Od papierowej do cyfrowej Polski”, którego celem jest wypracowanie szybkiego i łatwego dostępu do usług e-administracji. 

W artykule wyjaśniamy, czym jest Profil Zaufany i w jaki sposób Bank stara się  ułatwić swoim klientom możliwość korzystania z cyfryzacji usług administracji publicznej. Opisujemy, jakie sprawy można dzięki temu załatwić bez udawania się do konkretnego urzędu, korzystając jedynie z odpowiednich narzędzi online. Podajemy krok po kroku, jak założyć Profil Zaufany w aplikacji w systemie iPKO/Inteligo w zakładce „e-urząd”.

Zapraszamy do lektury piątkowego wydania „Gazety Polskiej Codziennie” z artykułem pt. „Co może Profil Zaufany?”.

Polecamy!

 

Ramka:
Jak utworzyć Profil Zaufany?

Dla klienta PKO Banku Polskiego to nic trudnego. Wystarczą cztery kroki.
Krok 1: Wejdź na swoje konto iPKO/Inteligo

Krok 2: Przejdź do zakładki „e-Urząd”, dostępną w górnym menu ekranu w iPKO/Inteligo i wybierz opcję „Załóż Profil Zaufany”.

Krok 3: Sprawdź poprawność swoich danych oraz nadaj login potrzebny do korzystania z Profilu Zaufanego.

Krok 4: Potwierdź operację kodem z narzędzia autoryzacji. Na adres e-mail podany we wniosku otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem założenia Profilu Zaufanego.

 

 

 

 

Partnerem wydania cyklu „Finanse na co dzień” jest PKO Bank Polski.

Patronem medialnym cyklu jest niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska”.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Szef MSZ z wizytą w Berlinie. Już w czwartek

/ Estonian Foreign Ministry [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz złoży w czwartek wizytę w Berlinie, podczas której spotka się z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem i przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schaeublem - poinformował resort spraw zagranicznych.

Będzie to druga podróż szefa MSZ do Niemiec i piąte spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec w 2018 roku.

Będzie to, jak zaznaczyło MSZ, kontynuacja rozmowy z XV konsultacji międzyrządowych - 2 listopada w Warszawie szefowie dyplomacji obu krajów przyjęli deklarację polityczną, w której wyrazili wolę rozwijania strategicznego partnerstwa między Polską i Niemcami.

W ramach spotkań z niemieckimi rozmówcami minister spraw zagranicznych "poruszy całe spektrum tematów bilateralnych, europejskich i międzynarodowych".

"W świetle przyszłorocznych, ważnych dla naszych stosunków okrągłych rocznic – wybuchu II wojny światowej, Powstania Warszawskiego, czy przemian politycznych 1989 roku, szef polskiej dyplomacji zwróci uwagę na potrzebę zachowania pamięci o tych wydarzeniach"

- poinformował resort dyplomacji.

W kwestiach europejskich - podało MSZ - minister "zamierza podkreślić konieczność zachowania jedności europejskiej, zwłaszcza w świetle aktualnych wyzwań stojących przed Unią Europejską".

"Ważnym punktem rozmowy ministrów będzie ponadto sytuacja w zakresie polityki bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontekście eskalacji konfliktu ukraińsko – rosyjskiego"

- zapowiedział resort spraw zagranicznych.

Ponadto - jak poinformowano - na zaproszenie Fundacji Koerbera Czaputowicz wygłosi przemówienie o polskiej wizji przyszłości UE oraz uczestniczyć będzie w organizowanej przez Instytut Polski w Berlinie debacie byłych polskich i niemieckich opozycjonistów.

Czaputowicz odwiedził Berlin w połowie stycznia br. i była to jego druga wizyta zagraniczna po objęciu funkcji szefa MSZ. Rozmawiał wówczas m.in. z ówczesnym ministrem spraw zagranicznych Niemiec Sigmarem Gabrielem. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl