Kiczowata tęcza na placu Zbawiciela? Ależ oczywiście! Trzaskowski jest za bo… „jest fajna”

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Okazuje się, że powrót kiczowatej tęczy uwielbianej przez skrajnych lewaków i środowiska homoseksualne na plac Zbawiciela jest, zdaniem Trzaskowskiego, bardzo dobrym pomysłem. Jak twierdzi kandydat PO na prezydenta Warszawy, była ona bowiem "pozytywnym symbolem różnorodności". Polityk już w 2017 roku apelował: "Chciałbym, żeby ona tam wróciła. Była fajnym, pozytywnym symbolem i urozmaicała stolicę".

Rafał Trzaskowski zdecydowanie lubi jak jest kolorowo, różnorodnie i fajnie. Dlatego specjalnie nie dziwi jego deklaracja odnośnie koszmarnej tęczy, która być może powróci na plac Zbawiciela.

Słynący z wyjątkowo oryginalnej kampanii, utkanej z szeregu wpadek, kandydat PO i .N swój entuzjazm w temacie tęczy wyraził już wcześniej. W listopadzie 2017 roku na łamach "Rzeczpospolitej" wykładał, że "była fajnym, pozytywnym symbolem i urozmaicała stolicę"

Chciałbym, żeby ona tam wróciła

- mówił.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co Trzaskowski proponuje Warszawie? To nie żart: chce powrotu Tęczy na Plac Zbawiciela

Zresztą wyraził wówczas też ciekawy pogląd na temat Pałacu Kultury i Nauki:

Gdyby pozbyć się socrealistycznych ozdobników, Pałac Kultury i Nauki wyglądałby jak Empire State Building

- wyjaśnił, opowiadając się za pozostawieniem stalinowskiej budowli. Wcześniej - przypomnijmy - kandydat PO chwalił się tym, że "palił trawkę".

Dziś zdania w temacie tęczy nie zmienił. Podczas briefingu w Sejmie stwierdził: "tęcza była pozytywnym symbolem różnorodności i nie miałbym nic przeciwko temu, żeby tęcza wróciła na plac Zbawiciela".

Ale, że obecnie Trzaskowski prowadzi kampanię wręcz, a nie podjazdową, dodał:

Rozumiem, że te środowiska, które paliły tęczę, którzy nawoływali do nienawiści, w tym mój szanowny konkurent, który odnosił się w sposób niesłychanie agresywny do tego typu przedsięwzięć, chcą z tego zrobić główny temat kampanii. Warszawiacy naprawdę mają w tej chwili dużo więcej ważniejszych problemów na głowie, natomiast sama tęcza jest pozytywnym symbolem różnorodności. 

 


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaki wpływ na nasz organizm mają bakterie?

/ qimono

  

Istnieje wiele stereotypów, które sprawiają, że patrzymy na obecność w naszym organizmie bakterii wyłącznie negatywnie. Widzimy w nich źródło chorób i zakażeń. Jaka jest prawda?

Bakterie żyjące w naszym organizmie spełniają jednak bardzo ważne role w wielu procesach zachodzących w organizmie, między innymi:
- wspomagają proces trawienia,
- wspierają układ odpornościowy,
- regulują ilość hormonów,
- wytwarzają witamy.

Serotonina, ważny hormon i neuroprzekaźnik, wytwarzany jest w 95% w jelitach. Związek ten oddziałuje na mózg, a zwłaszcza na podwzgórze, które steruje naszymi emocjami. Jej obecność w mózgu oznacza dobrostan, przyjemność, zadowolenie.
Tzw. mikrobiota, czyli jelitowa flora bakteryjna, składa się ze stu tysięcy miliardów bakterii, które wpływają na naszą osobowość i zachowanie, a także mogą decydować o tym, czy jesteśmy nieśmiali czy zuchwali, spokojni czy agresywni.
Warto więc zadbać o jakość naszej flory bakteryjnej i unikać antybiotyków, środków przeciwbólowych, specyfików na zgagę, które niszczą naszą florę bakteryjną. Należy też pamiętać o spożywaniu produktów z dużą ilością błonnika.

Interesujący i przystępny wykład  dr Pawła Grzesiowskiego doskonale przybliża ten ważny temat.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl