NSM trafią do US Navy

  

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych (U.S. Navy) zdecydowało się na zakup ośmiu przeciwokrętowych pocisków kierowanych Naval Strike Missile (NSM) oraz zestawu kierowania ogniem za kwotę 14.86 mln dolarów. Kontrakt realizowany będzie przez konsorcjum w skład którego wchodzą Raytheon oraz Kongsberg.
Prace nad kontraktem realizowane w Norweskiej miejscowości  Kongsberg (około 75 proc.), Tucson w amerykańskim stanie Arizona (15 proc.), niemieckim Schrobenhausen, (4 proc.), norweskim Raufoss, (3 proc); McKinney w Teksasie (2 proc.) oraz Louisville w Kentucky (1 proc). Pociski przeciwokrętowe trafić mają na okręty litoralne typu Independence i Freedom oraz na lekkie fregaty rakietowe, które trafią do U.S. Navy w ramach programu FFG(X). Kontrakt zrealizowany ma być do marca 2020 roku. Kontrakt zakłada możliwość rozszerzenia zamówienia do wartości 847 mln dolarów. 
NSM to przeciwokretowy pocisk kierowany ważący 410 kg osiągający prędkość 0,9 Ma  umożliwiający rażenie celów na dystansie co najmniej 180 km. Do trafienia w wyznaczony obiekt wykorzystuje naprowadzanie bezwładnościowe, na podczerwień, GPS oraz TERCOM. 
Pociski NSM znajdują się na wyposażeniu Marynarki Wojennej Polski oraz  Królewskiej Marynarki Wojennej Norwegii. W przyszłości zestawy tych przeciwokrętowych pocisków rakietowych trafić mają do niemieckiej Deutsche Marine oraz Królewskiej Malezyjskiej Marynarki Wojennej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Nie ma drugiej takiej partii w Europarlamencie". Deputowana wprost oceniła działania PO

Jadwiga Wiśniewska / screen TVP Info

  

- To oni [politycy PO - red.] wywołują takie antyeuropejskie nastroje w Polsce. W Parlamencie Europejskim są przedstawiciele różnych frakcji politycznych z państw członkowskich i nie ma drugiej takiej partii, która by w stosunku do własnej ojczyzny zachowywała się tak nikczemnie jak Platforma Obywatelska - powiedziała dziś eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości. Jadwiga Wiśniewska, w programie "W pełnym świetle" w TVP Info.

Politycy opozycji często posługują się narracją, według której partia rządząca ma dążyć rzekomo do wyprowadzenia Polski ze struktur Unii Europejskiej, czyli, mówiąc skrótem - "Polexitu". Dziś na zarzuty o "Polexit" odpowiada w programie "W pełnym świetle" w TVP Info europosłanka PiS, Jadwiga Wiśniewska.

- To kolejny przykład na hipokryzję Platformy, dlatego że to jest idea i myśl Platformy. (…) To oni wywołują takie antyeuropejskie nastroje w Polsce. W Parlamencie Europejskim są przedstawiciele różnych frakcji politycznych z państw członkowskich i nie ma drugiej takiej partii, która by w stosunku do własnej ojczyzny zachowywała się tak nikczemnie jak Platforma Obywatelska. Oni głosują w PE za sankcjami dla Polski, to przecież Grzegorz Schetyna zapowiadał również przeprowadzenie referendum w sprawie obecności Polski w Unii Europejskiej. To są twarde dowody na to, że właśnie oni marzą o Polexicie, chcą nam przypisać swoje działania

- stwierdziła eurodeputowana.

Zapytana o sytuację Polaków w związku z niejasnościami wokół Brexitu, odpowiedziała:

- Chciałabym zapewnić Państwa, że sytuacja Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii i wszystkie ich prawa będą zachowane i to jest efekt negocjacji, które prowadził pan premier Mateusz Morawiecki. Ale korytarze brukselskie o Brexicie mówią tak, że jedynym sukcesem Donalda Tuska, oczywiście to bardzo gorzkie i ironiczne, jest wyprowadzenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To właśnie słabe przywództwo Unii Europejskiej daje takie zgniłe owoce

- wskazała Wiśniewska.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl