Tajwan chce kupić Seahawki

  

Marynarka Wojenna Republiki Chińskiej (ROCN ) rozważa zakup wielozadaniowych śmigłowców morskich Sikorsky MH-60R Seahawk, które miałyby zastąpić obecnie wykorzystywane lekkie helikoptery wielozadaniowe MD 500 Defender - informuje portal Taipei Times.

Helikoptery MD-500 Defender zostały zakupione przez Tajwan na początku lat 80. XX wieku. W Marynarce Wojennej Republiki Chińskiej operują m.in. z wiekowych już fregat typu Knox, które w przyszłości maja być zastąpione 15 nowymi jednostkami. Z nieoficjalnych informacji Marynarka Wojenna Republiki Chińskiej najbardziej odpowiadałyby śmigłowce Sikorsky MH-60R Seahawk, których już raz podjęto próby zakupu. Poprzednim razem ze względu na zbyt duże koszty realizacji kontraktu na osiem śmigłowców MH-60R rząd w Tajpej musiał zrezygnować z ich nabycia. Jednak według informacji jakimi dysponuje tajwańska prasa,  rząd USA w ostatnim czasie wyraził możliwość zaprezentowania korzystniejszej oferty sprzedaży helikopterów dla Republiki Chińskiej. ROCN dysponuje obecnie dwoma rodzajami przeciwokrętowych śmigłowców. Pierwszym są już wspomniane MD-500 Defender drugim natomiast helikoptery Sikorsky S-70C(M). 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Dobra zmiana" zmianą na dobre? To jest możliwe! "Chcemy kontynuować reformy"

/ twitter.com/@pisorg

  

Żebyśmy nasze reformy, nasze zmiany mogli kontynuować, żeby dobra zmiana była zmianą na dobre musimy skoncentrować się na konsekwentnej realizacji wielu zadań - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Lubartowa (woj. lubelskie).

Wśród tych zadań wskazał m.in. termomodernizację, czyli ocieplanie budynków.

- Ciepły dom, zdrowsze powietrze, niższe rachunki za prąd, to jest coś co zwykłym polskim rodzinom jest potrzebne. Na to przeznaczamy 100 mld zł na najbliższe 10 lat - mówił.

W dalszej części przemówienia Morawiecki poruszył też temat domów seniora.

- Jestem pewien, że również w Lubartowie potrzebujecie domów seniora (...). Potrzebne są domy seniora z prawdziwego zdarzenia - mówił.

W tym kontekście szef rządu przypomniał, że w tym roku na cele senioralne zostanie przeznaczone 80 mln zł, a za rok będzie to 160 mln zł, podczas gdy - jak mówił - 3-4 lata temu te wydatki wynosiły ok. 30 mln.

- To niektórych denerwuje, jak tutaj naszych przyjaciół z konkurencji politycznej, ale co ja poradzę, że jesteśmy skuteczni w uszczelnieniu systemu podatkowego i pojawiły się ogromne środki na politykę społeczną i na politykę rozwojową, też na drogi - podkreślił Morawiecki.

- Chcemy, aby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie poruszać się w okolicy szkoły, chcemy tworzyć chodniki do placówek edukacyjnych - mówił premier.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl