Takiej decyzji nie spodziewał się nikt! Jaki podsumował to w jednym tweecie. Padły słowa o "granicy wstydu"

Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ratusz chce, by sąd zbadał siedem decyzji komisji weryfikacyjnej dotyczących wypłat odszkodowań lokatorom - poinformowała dziś dyrektor biura prawnego warszawskiego ratusza Maria Młotkowska. - Nie spodziewaliśmy się, że z pieniędzy odzyskanych przez KW od handlarzy roszczeń nie zostaną wypłacone odszkodowania. Stało się tak dlatego, że bezradność, bezczynność Rafała Trzaskowskiego doprowadziła do tego, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ośmieliła się i podjęła tak skandaliczną decyzję - skomentował sprawę Patryk Jaki, przewodniczący komisji weryfikacyjnej, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Zjednoczonej Prawicy.

Młotkowska powiedziała na konferencji prasowej, że ratusz otrzymał siedem decyzji komisji weryfikacyjnej dotyczących wypłat odszkodowań lokatorom.

- W wyniku dogłębnej analizy wydanych decyzji okazało się, że komisja weryfikacyjna nie zbadała przesłanek ustawowych, które powinna zbadać wydając te decyzje

- podkreśliła.

Jak mówiła, okazało się, że niektórzy z ubiegających się o odszkodowanie lokatorów posiadają tytuły prawne do lokali mieszkalnych lub działek.

- W związku z powyższym należy stwierdzić, że komisja nie weryfikowała sytuacji materialnej lokatorów

 - zaznaczyła. Jak dodała, "z uwagi na ten fakt, a także z uwagi na fakt, że w tej chwili pierwotne decyzje komisji również są rozpatrywane przez sądy administracyjne istnieje ryzyko (...), że zostaną one uchylone i odpadnie podstawa prawna, która umożliwia wypłatę odszkodowań lokatorom".

W jej ocenie istnieje ryzyko, że miasto będzie musiało dochodzić zwrotu tych odszkodowań.

- Dlatego w naszej ocenie należy poddać decyzje wydane przez komisję ocenie niezależnego sądu

 - oświadczyła.

Pytana, czy to oznacza, że ratusz chce zaskarżyć tych siedem decyzji, Młotkowska powiedziała, że nie należy nazywać tego zaskarżeniem.

- Chcemy, żeby sąd zbadał rzetelnie przesłanki, które legły u podstaw wydania tych decyzji

 

 - podkreśliła.

Decyzję ratusza na Twitterze skomentował przewodniczący komisji weryfikacyjnej, Patryk Jaki

Potem, podczas briefingu prasowego, Jaki zauważył:

- Spodziewaliśmy się wszystkiego, że HGW nie stanie przed komisją, bo się boi i ma coś do ukrycia, że będą mataczyć jeżeli chodzi o przesyłane nam dokumenty, że boją się prawdy. Ale nie spodziewaliśmy się, że z pieniędzy odzyskanych przez KW od handlarzy roszczeń nie zostaną wypłacone odszkodowania. Stało się tak dlatego, że bezradność, bezczynność Rafała Trzaskowskiego doprowadziła do tego, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ośmieliła się i podjęła tak skandaliczną decyzję

- powiedział kandydat na prezydenta Warszawy.

- PO, która rządzi w Warszawie podjęła decyzję, że pieniądze podane im na tacy nie zostaną przeznaczone na mieszkańców. Nie chcą wypłacić po kilkanaście tysięcy mieszkańcom, a wypłacali dziesiątki milionów mafii reprywatyzacyjnej

- dodał Patryk Jaki.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, 300polityka.pl, Twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska Obrony Terytorialnej będą miały swoje święto. Podano już konkretną datę

/ By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62722587

  

Podjąłem decyzję o ustanowieniu dnia 27 września świętem Wojsk Obrony Terytorialnej - ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak, który dziś w Warszawie wziął udział w zakończeniu "Sztafety 100-lecia Niepodległości". W biegu liczącym 1100 km wzięło udział ok. 130 terytorialsów.

- Podjąłem decyzję o tym, aby ustanowić święto Wojsk Obrony Terytorialnej na dzień 27 września, a więc na dzień, w którym pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym w czasie drugiej wojny światowej

- ogłosił Błaszczak, który dziękował i gratulował żołnierzom i pracownikom WOT za sztafetę.

Uroczystość zakończenia "Sztafety 100-lecia Niepodległości", która odbyła się przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, to element tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego.

W czterodniowej sztafecie od źródeł i ujścia Wisły do stolicy Polski biegli żołnierze i pracownicy WOT, którzy łącznie do pokonania mieli 1100 km. W roku 100-lecia odzyskania przez niepodległości - jak podali terytorialsi - był to wyraz ich hołdu dla tych, którzy wywalczyli Polsce wolność.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl