Miasto wydało zakaz kąpieli w fontannie

/ StockSnap

  

Mandat w wysokości 250 zł lub nagana - z takimi konsekwencjami muszą się liczyć chętni do kąpieli w miejskiej fontannie przy placu Jana Pawła II w Kaliszu. W związku z nagminnym korzystaniem z fontanny jak z kąpieliska miasto wydało zakaz takich kąpieli.

Nowa fontanna w Kaliszu została wybudowana w 2017 roku; wraz z przebudową placu wokół niej kosztowała ponad 3 miliony złotych.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka urzędu miejskiego w Kaliszu Elżbieta Zmarzła, w upalne dni nie brakuje chętnych do kąpieli w niecce. "Na teren fontanny schodzą się rodziny z dziećmi, które w strojach kąpielowych pluskają się w wodzie. Przez to fontanna jest notorycznie uszkadzana. Dysze, z których tryska woda są przestawiane, co zupełnie zmienia wygląd miejskiego wodotrysku" - powiedziała Zmarzła.

Kilka dni temu woda w fontannie zaczęła się pienić i trzeba było ją wymienić. Pracownicy ratusza nie wykluczają, że ktoś umył się w fontannie przy użyciu środków czystości.

Miasto wreszcie postanowiło ukrócić ten proceder. Na fontannie pojawiły się tabliczki zakazujące kąpieli. W najbliższych dniach pojawi się także dokładny regulamin, określający zasady korzystania z fontanny.

"Będzie on podstawą dla strażników miejskich i policji, aby karać mandatami" - wyjaśniła Elżbieta Zmarzła i dodała, że miejsce zostanie objęte częstszymi kontrolami straży miejskiej.

Podstawą do wystawiania mandatów będzie artykuł 55. Kodeksu wykroczeń: "Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany".

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: Skorumpowany układ jest "hamulcem ręcznym dla Warszawy"

/ niezalezna.pl

  

W Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, na której kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki przedstawił swoje kompleksowe propozycje dla Warszawy. W rozmowie z naszą reporterką Jaki zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Patryk Jaki to człowiek gigantycznej energii, potrafi realizować to, co sobie zamierzy. To człowiek wielkiego planu dla Warszawy, bo Polska zasługuje na wielką i silną stolicę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Jaki to człowiek wielkiego planu dla Warszawy" - prezes PiS rozpoczął konwencję w stolicy

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wskazał, że cechą charakterystyczną Patryka Jakiego "jest to, że on nie chce dzielić warszawiaków, bo Warszawa jak Polska - jest jedna, dla wszystkich".

- Patryk Jaki nie jest jeszcze prezydentem Warszawy, a już wiele dla niej zrobił - zaznaczył Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiarygodność, energia, charyzma, odwaga... Premier Morawiecki o Patryku Jakim 

Sam kandydat na prezydenta Warszawy w rozmowie z reporterką Niezalezna.pl zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Jestem przekonany, że Warszawa może więcej i musi więcej. Warszawa nie wykorzystuje swojego potencjału, bo ciągle gdzieś u zbiegu Platformy Obywatelskiej mieliśmy do czynienia ze skorumpowanym układem, który był "hamulcem ręcznym" dla rozwoju Warszawy i to się musi zmienić - powiedział Patryk Jaki.

- W mojej ocenie Platforma Obywatelska jest najlepszym gwarantem kontynuacji afery reprywatyzacyjnej, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby Warszawa była uczciwa - dodał polityk.

Naszej rozmowy z Patrykiem Jakim, członkiem komisji reprywatyzacyjnej Sebastianem Kaletą i radnym PiS Cezarym Jurkiewiczem można posłuchać TUTAJ.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl