Do czyjej bramki on strzela? Trzaskowski o CPK i lotnisku w… Berlinie. WIDEO

Rafał Trzaskowski / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Donald Tusk będąc premierem mówił, że za wszelką cenę nie będzie ratował Polskich Linii Lotniczych LOT. Słowa te były nie raz krytykowane. Rafał Trzaskowski pokazał, czyje interesy Platforma chce reprezentować. W rozmowie na ławeczce odniósł się do Centralnego Portu Komunikacyjnego mówiąc, że trudno będzie konkurować z lotniskiem w Berlinie. Było też o gigantomanii. Internauci byli dla niego bezlitośni.

I wszystko zaczyna się łączyć… Donald Tusk będąc premierem mówiąc o kłopotach LOT-u ocenił:

Nie będziemy ratować LOT-u za wszelką cenę – stwierdził wówczas na konferencji.

Tymczasem wystarczyła zmiana władzy, a Polskie Linie Lotnicze LOT odżyły. W ubiegłym roku zarobiły ponad 280 mln zł na działalności podstawowej, czyli przewozie pasażerów - informował w styczniu 2018 r. prezes spółki Rafał Milczarski. To o ok. 100 mln zł więcej niż w 2016 r. Linia w ub.r. przewiozła prawie 7 mln pasażerów.

Rafał Trzaskowski siedzi na ławeczce. Zapytano go o CPK. To, co powiedział, szokuje. Czyje interesy reprezentuje ten poseł?

Zacytujmy:

Mamy gigantomanię pana premiera Mateusza Morawieckiego, który proponuje lotnisko w szczerym polu

– zaczął Trzaskowski.

Odpowiadając rozmówcy stwierdził:

Sam pan mówi, w Berlinie udało się po latach, i będziemy mieli lotnisko, które… no trudno będzie z nim konkurować. Mamy Okęcie, gdzie wystarczy niewielka inwestycja, mamy lotnisko w Modlinie, i to absolutnie Warszawie wystarczy

– powiedział.

W sieci nie zostawiono na pośle Platformy Obywatelskiej Suchej nitki:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Misiek" jest konwojowany do Polski

/ policja

  

Paweł M. ps. "Misiek" jest już zatrzymany przez polskich policjantów i konwojowany do Polski - poinformowała na Twitterze Komenda Główna Policji. Paweł M. był poszukiwany listem gończym i zatrzymany pod koniec września we Włoszech.

Paweł M. ps. "Misiek" już zatrzymany przez polskich policjantów i konwojowany do Polski. Na miejscu przekażemy go do dyspozycji (Prokuratury Krajowej. Dziękujemy policjantom włoskim za wzorową współpracę międzynarodową. Ustalenie miejsca ukrywania się i sprowadzenie to sukces"

- czytamy na Twitterze KGP.

Paweł M. ma być przetransportowany z Mediolanu do Warszawy.

M. uważany jest za groźnego przestępcę - lidera gangu niebezpiecznych pseudokibiców z Krakowa. Zatrzymano go we Włoszech dzięki współpracy ze stroną polską. To od niej włoskie służby dowiedziały się, że jest on poszukiwany listem gończym i uważany za niebezpiecznego przestępcę. Po zatrzymaniu M. oczekiwał w areszcie na ekstradycję do Polski na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania. Po kilkunastu dniach wyszedł na wolność i w ramach dozoru miał obowiązek regularnie zgłaszać się na policję.

Polak został przewieziony do Mediolanu, a stamtąd tego samego dnia ma zostać przekazany do Polski. W Polsce M. ma odpowiedzieć za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, handel narkotykami i usiłowanie zabójstwa. Śledztwo prowadzą prokuratorzy z Katowic i Krakowa wraz z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl