"Pozycja obowiązkowa" - bez względu na wiek. RECENZJA

/ fot. mat.pras.

  

Cztery niespełna 70-letnie przyjaciółki spotykają się w  stworzonym przez siebie klubie czytelniczym. Ich życie zmienia się, gdy sięgają po  lekturę „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Co  prawda oryginalny tytuł filmu „Book Club” różni się od  zaproponowanego przez polskiego dystrybutora „Pozycja obowiązkowa”, ale zdecydowanie odpowiada sytuacji –  tę  produkcję po  prostu trzeba zobaczyć.

Wybitne aktorki: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen i  Mary Steenburgen oraz partnerujący im Craig T. Nelson, Andy Garcia i  Don Johnson – to nie mogło się nie udać. Jeśli do  tego dodamy ciekawą fabułę, kilka pikantniejszych scen i  potężną dawkę humoru –  wychodzi perełka. Tę  komedię polecam szczególnie dojrzałym paniom, bo  właśnie o  nich historia jest pokazana w  filmie, ale panowie również nie będą się nudzili. Jedne  z najlepszych aktorek swojego pokolenia w  przezabawny sposób przekonują nas bowiem, że  pragnienie miłości (również tej cielesnej) nie mija z  wiekiem.

Cztery przyjaciółki raz w  miesiącu spotykają się w stworzonym na  własny użytek klubie czytelniczym. Podczas jednego ze  spotkań Vivian proponuje lekturę „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Nie trzeba wiele, by  książka pobudziła w  czytelniczkach zmysły i  przypomniała, że  nie przestały być kobietami. Każda ma  inną historię życia i  inny charakter, ale wszystkie odnajdują w  sobie pragnienie miłości. Władcza singielka, właścicielka hotelu Vivian (Jane Fonda) spotyka przyjaciela z  dawnych lat Arthura (Don Johnson). Płochliwa wdowa poświęcająca się dla dwóch dorosłych córek Diane (Diane Keaton) ulega czarowi bogatego pilota Mitchella (Andy Garcia). Kucharka Carol (Mary Steenburgen) próbuje desperacko pobudzić swojego małomównego męża (Craig T. Nelson), a rozwódka, poważna sędzia federalna Sharon (Candice Bergen) zaczyna szukać miłości swojego życia na  portalu randkowym (spotyka się z  adoratorami granymi przez Richarda Dreyfussa i  Wallace’a Shawna). Wszystko jest jak szaleństwo, a  im bardziej bohaterki w  nie brną, tym więcej powodów do  śmiechu mają widzowie.

Scenarzyści Bill Holderman (zarazem reżyser filmu) i  Erin Simms stworzyli coś w  rodzaju bajki, bo  przecież w  realnym świecie nie każdego otaczają luksusy, a  miłość nie czyha na  wszystkich ot tak, za  rogiem. Ta  komedia romantyczna o  lekkim zabarwieniu erotycznym dodaje jednak nadziei, a  po  seansie wychodzi się z  kina w  wyśmienitym nastroju. Warto zobaczyć film choćby ze  względu na  doskonały popis gry aktorskiej wielkich dam Hollywoodu.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak było w zeszłym roku. Jak będzie jutro? Zapraszamy na piknik patriotyczny

Tak było w zeszłym roku / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Zapraszamy na festyn patriotyczny „Nam twierdzą będzie każdy próg” 15 sierpnia o godz. 18.30 na plac Teatralny w Warszawie. Wstęp wolny!

Na scenie pojawią się: Krzysztof Cugowski, Jerzy Grunwald, Dariusz „Maleo” Malejonek czy Dariusz Kowalski. W programie koncertu, który wraz z Anną Popek poprowadzi Jan Przemyłski, znalazły się piosenki o wolności i umiłowaniu ojczyzny oraz te opowiadające o polskim bohaterstwie. Będzie to kolejny niezwykle radosny pokaz patriotyzmu.

Wspólne śpiewanie tworzy wyjątkową więź między ludźmi, niesamowicie integruje. Taka forma świętowania buduje też nasz patriotyzm, ten dobrze rozumiany. Jak mówił św. Jan Paweł II, żeby to była miłość do ojczyzny, a nie nienawiść do obcych

– powiedział „Codziennej” Darek „Maleo” Malejonek. Artysta wykona utwór Jacka Kaczmarskiego „Arka Noego” oraz autorską piosenkę „Pytanie” inspirowaną wierszem Tadeusza Gajcego. „Martwe morze”, „Jest taki samotny dom” i „Legiony” to natomiast utwory, które zaśpiewa Krzysztof Cugowski. Podczas ostatniego festynu rodzinnego, który odbył się na pl. Teatralnym 3 maja, publiczność nie dała muzykowi zejść ze sceny bez bisu. 

3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada to nasze największe święta narodowe. Każdy Polak powinien je szanować i obchodzić z właściwym podejściem. A śpiewanie jest najlepszym i ponadpolitycznym sposobem świętowania

– powiedział „Codziennej” Krzysztof Cugowski.

Dziś, 14 sierpnia 2018 r., do „Gazety Polskiej Codziennie” dołączony jest śpiewnik patriotyczny. Zachęcamy, by na plac Teatralny udać się z numerem „Codziennej” i przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów patriotycznych. Śpiewnik będzie także rozdawany bezpłatnie podczas festynu. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Niezależne Media oraz Narodowe Centrum Kultury.

Koncert medialnie wspierają: Polska Agencja Prasowa, Trójka Polskie Radio, TVP2, Radio dla Ciebie, Telewizja Republika, tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie”, portal Niezalezna.pl.

Źródło: GPC, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl