Imigranci masowo przybywają do Włoch

/ freedom House/domena publiczna

  

Dwa tysiące migrantów przybyło do Włoch w ciągu ostatnich dwóch dni – poinformowały włoskie media, powołując się na służby morskie. Notuje się ponowny wzrost fali migracyjnej z wybrzeży Tunezji.

Wczoraj statki włoskiej marynarki i Straży Przybrzeżnej oraz organizacji pozarządowych, patrolujące Morze Śródziemne, wzięły udział w ośmiu operacjach niesienia pomocy ludziom na dryfujących łodziach i pontonach. Na pokładzie jednostki Aquarius należącej do organizacji dobroczynnej Sos Mediterranee, która wraz z uratowanymi ludźmi wzięła kurs na port w Katanii na Sycylii, urodziło się dziecko jednej z migrantek. Chłopcu nadano imię Miracle (Cud) - poinformowali wolontariusze. Statek niemieckiej organizacji pozarządowej Sea Watch zabrał około 400 migrantów. Wcześniej wielu z nich rzuciło się z łodzi do morza na widok zbliżającej się straży libijskiej. Nie chcieli zostać przez nią zabrani z powrotem na wybrzeże Afryki.

Zauważa się, że od dawna nie notowano tak masowego napływu migrantów w krótkim czasie.

W sycylijskim porcie Pozzallo, do którego w piątek portugalski okręt przywiózł prawie 300 uratowanych na morzu ludzi, doszło do próby wzniecenia buntu w tamtejszym ośrodku identyfikacji migrantów. Jest on przepełniony i, jak się podkreśla, znajduje się na granicy swych możliwości przyjmowania dalszych przybyszów. Niemal wszystkie przebywające tam osoby to Tunezyjczycy.

Burmistrz Pozzallo Roberto Ammatuna wystosował apel do włoskiego MSW o rozwiązanie panującej tam kryzysowej sytuacji.

Jak zauważono, w ostatnich dniach nasila się napływ migrantów, którzy wyruszają do Włoch z wybrzeży Tunezji. Na łodziach są nie tylko Tunezyjczycy, ale także obywatele krajów środkowej Afryki i Syrii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tysiące dzieci na Ukrainie spędzi te święta bez ojca... Ruszyła akcja "Święta bez taty"

  

Wojna na wschodzie Ukrainy nadal trwa, a wraz z liczbą ofiar rośnie liczba osieroconych dzieci. Kolejny już raz ruszyła akcja "Święta bez taty" - świąteczna zbiórka dla dzieci, które ucierpiały na skutek toczącej się u naszych wschodnich sąsiadów. W ubiegłym roku organizatorom udało się zebrać 70 tys. złotych, a obdarowanych zostało ponad 2800 dzieci.

- Zbiórka nie jest akcją humanitarną. To symboliczne prezenty na święta Bożego Narodzenia, których celem jest pokazanie dzieciom, że pamiętamy o tym, że ich ojcowie oddali to co najcenniejsze - swoje życie, w walce o lepsze jutro dla nas wszystkich. W ramach akcji zbierane są słodycze i pieniądze

- informują organizatorzy akcji, Inicjatywa Bohaterom Majdanu.

Indywidualne, imienne paczki podarunkowe zostaną dostarczone na Ukrainę na święta Bożego Narodzenia, które obchodzone jest 7 stycznia. Do paczek ze słodyczami, dołączone zostaną koperty ze wsparciem finansowym adekwatnym do potrzeb danej rodziny.

- Akcja zrzesza dziesiątki wolontariuszy na Ukrainie. Imienne prezenty docierają do najbardziej oddalonych zakątków Ukrainy m.in. dzięki wojskowym, wolontariuszom, rodzinom weteranów, funkcjonariuszom policji, kapłanom i pracownikom Caritasu oraz firmom kurierskim

- dodają organizatorzy.

Pieniądze w ramach akcji "Święta bez taty" można wpłacić na dwa sposoby: 

1.na konto bankowe 
nr: 65 1050 1025 1000 0092 2379 3424
Posiadacz konta: Viktoria Batryn
Tytuł przelewu: Święta bez taty

2. za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl/swietabeztaty

- Ogromnie zależy nam, by te dzieci poczuły magię Świąt, niepowtarzalną atmosferę serdeczności i bliskości z innymi ludźmi, bo jest to szczególny moment, gdy otwieramy się na innych, nawet zupełnie nam obcych, kiedy wszyscy stajemy się bardziej tolerancyjni, bardziej życzliwi dla całego świata i jakby trochę lepsi

- podkreślają organizatorzy.

Więcej szczegółów - na stronie facebookowej akcji "Święta bez taty"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl