Będzie dalsza reforma sądownictwa?

/ pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dalej będzie reformować wymiar sprawiedliwości - mówił premier Mateusz Morawiecki. Według niego, spór z Brukselą w tej sprawie wynika z nieporozumienia i niezrozumienia po drugiej stronie.

Szef rządu pytany podczas spotkania z mieszkańcami Lublina o to "w jaki sposób państwo polskie chce pomóc ludziom poszkodowanym przez sądy" odparł, że dla rządu jest to temat "niezwykle wrażliwy i drażliwy".

- Nasz spór z Brukselą jest właśnie o to. On wynika, moim zdaniem, przede wszystkim z niezrozumienia i z nieporozumienia po drugiej stronie, bo oni nie przeżyli komunizmu, nie wiedzą czym są sądy w systemie postkomunistycznym, sądy w takim państwie jak Polska. Łatwo im mówić, przykładać jedną miarę do naszych sądów 

- mówił Morawiecki.

Według premiera, w sądach polskich dochodziło do "dramatycznie niesprawiedliwych rozstrzygnięć". Zwrócił uwagę, że odbył dotychczas wiele spotkań na najwyższym szczeblu, m.in. w Sofii z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem.

- Rozmawiałem, tłumaczyłem (...) dlaczego te zmiany są potrzebne i mogę obiecać, że my na pewno dalej będziemy reformować wymiar sprawiedliwości. Nie odstąpimy od tego, ponieważ uważam i wierzę w to głęboko, że dzięki tym zmianom sądy będą bardziej niezawisłe, bardziej obiektywne i bardziej transparentne i bardziej sprawiedliwe - podkreślił szef rządu.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polscy piłkarze po klęsce z Kolumbią. "Na tyle było nas stać"

Robert Lewandowski / screen z Youtube, https://www.youtube.com/watch?v=uuCg9kDAsZs

  

Tylko dwóch reprezentantów Polski zdecydowało się na rozmowę przed kamerą "na gorąco" po klęsce 0:3 z Kolumbią, bo której straciliśmy szansę na wyjście z grupy na mundialu. Robert Lewandowski przyznał

Myślę, że chyba na tyle było nas stać. Nie było tak, że przegraliśmy minimalnie. Walczyliśmy, chcieliśmy jak najlepiej, ale na ten moment nic więcej nie możemy zrobić. Myślę, że wiele rzeczy na tym mundialu nie funkcjonowało jak powinno. Samą walkę meczu się wygrywa na mundialu, a u nas tej jakości było za mało.

- powiedział po meczu Robert Lewandowski. 

Drugim rozmówcą Rafała Patyry z TVP był Maciej Rybus. On również nie tryskał dobrym humorem. Trudno bowiem mieć dobry nastrój po tak kompromitującej porażce. Jakie były jej powody?

Robili przewagę, nie raz było dwa na jeden, trzy na dwa. Pierwsze 20 minut w miarę ich wysoko łapaliśmy, później oddaliśmy pole gry i Kolumbia grała w piłkę na jeden, dwa kontakty, my nie nadążaliśmy. Wydaje mi się, że Kolumbia jest lepszym zespołem od Senegalu, gra szybciej piłką. Nie nadążaliśmy nawet, by wejść w kontakt z przeciwnikiem.

Cóż, pozostaje nam tylko mecz o honor. Historia zatoczyła koło - znów mamy powtórkę dramatu z 2002 i 2006 roku. Tylko czy tym razem stać nas na to, by pokonać przeciwnika w trzecim spotkaniu grupowym?

Źródło: TVP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl