Mieszkanie Plus działa? Działa! TRANSMISJA

/ FB/mieszkanieplus.org

  

Jeszcze zanim wszedł w życie, już wzbudzał mnóstwo emocji i kontrowersji. Program „Mieszkanie Plus” jednak działa. W Białej Podlaskiej mieszkańcy zaczynają korzystać z pierwszych lokali w ramach tego rządowego programu. W sobotę zapraszamy do naszego studia właśnie z Białej Podlaskiej, w którym gościć będziemy osoby bezpośrednio odpowiedzialne za wdrażanie tego programu. Będą przedstawiciele rządu, samorządu, BGK Nieruchomości S.A. oraz lokatorzy.

Czym jest „Mieszkanie Plus”? To propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Jest to naturalny następca programu Mieszkanie dla Młodych oraz Rodzina na Swoim. Deficyt mieszkaniowy w Polsce jest ogromny, dlatego głównym celem „Mieszkania Plus” jest zwiększenie liczby tanich lokali na wynajem. W planach jest budowa trzech milionów mieszkań w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Budynki w ramach tego rządowego programu powstają w całym kraju, uwzględniając zarówno mniejsze, jak i większe miejscowości. Część inwestycji mieszkaniowych jest już w budowie, część została już ukończona, jak właśnie w Białej Podlaskiej, skąd w sobotę poprowadzimy transmisję.

Gościem naszego studia będzie m.in. Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Porozmawiamy o tym, czym jest program „Mieszkanie Plus”, jak jest realizowany, jak wygląda współpraca z samorządami i prywatnymi podmiotami, kto może się starać o takie mieszkanie.

Przedstawiciele samorządu (m.in. prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk) opowiedzą o tym, dlaczego ich miasto przystąpiło do tego programu i jak z perspektywy Białej Podlaskiej wyglądała jego realizacja.

Porozmawiamy również z przedstawicielem zarządu BGK Nieruchomości S.A. - instytucji odpowiedzialnej za realizację „Mieszkanie Plus” od strony finansowej.

Chcecie wiedzieć, jak wygląda wdrażanie programu „Mieszkanie Plus”? Jak wyglądają lokale oddane w ramach tej inwestycji w Białej Podlaskiej? Ilu jest chętnych na tego typu mieszkania, kto się o nie stara, jakie są kryteria, jaka wysokość czynszu? Oglądajcie nasze studio. W sobotę od godz. 10.20.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Uchodźca" z Syrii skazany na dożywocie

/ pixabay.com/CC0/OpenRoadPR

  

Sąd w Dusseldorfie skazał byłego dowódcę jednej z milicji Wolnej Armii Syryjskiej (FSA) na dożywocie za zbrodnie polegające na torturach, porwaniach i morderstwach. O wyroku dziś poinformowały media niemieckie. Ibrahim A. przybył do Niemiec jako uchodźca.

43-letni Syryjczyk, używający pseudonimu Abu Dhib, dowodził w Syrii 150-osobowym oddziałem o nazwie Ghuraba asz-Szam. Grupa ta działa w Aleppo, gdzie walczyła przeciwko rządowi Baszara el-Asada. Jak ustalił niemiecki sąd, zajmowała się również grabieżami oraz porwaniami dla okupu.

Sąd stwierdził, że Abu Dhib porywał ludzi i torturował, by wymusić okup od ich krewnych. Gdy jako uchodźca przybył do Niemiec, został tam rozpoznany przez jednego ze swoich więźniów.

To nie pierwszy przypadek w Niemczech, gdy ofiara rozpoznaje swojego oprawcę z Syrii, który następnie został uchodźcą. W sierpniu ujawniona została historia 19-letniej jazydki Aszwak Hadżi Hamid, która w Niemczech spotkała terrorystę Państwa Islamskiego, który ją więził i gwałcił.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl