Mieszkanie Plus działa? Działa! TRANSMISJA

/ FB/mieszkanieplus.org

  

Jeszcze zanim wszedł w życie, już wzbudzał mnóstwo emocji i kontrowersji. Program „Mieszkanie Plus” jednak działa. W Białej Podlaskiej mieszkańcy zaczynają korzystać z pierwszych lokali w ramach tego rządowego programu. W sobotę zapraszamy do naszego studia właśnie z Białej Podlaskiej, w którym gościć będziemy osoby bezpośrednio odpowiedzialne za wdrażanie tego programu. Będą przedstawiciele rządu, samorządu, BGK Nieruchomości S.A. oraz lokatorzy.

Czym jest „Mieszkanie Plus”? To propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Jest to naturalny następca programu Mieszkanie dla Młodych oraz Rodzina na Swoim. Deficyt mieszkaniowy w Polsce jest ogromny, dlatego głównym celem „Mieszkania Plus” jest zwiększenie liczby tanich lokali na wynajem. W planach jest budowa trzech milionów mieszkań w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Budynki w ramach tego rządowego programu powstają w całym kraju, uwzględniając zarówno mniejsze, jak i większe miejscowości. Część inwestycji mieszkaniowych jest już w budowie, część została już ukończona, jak właśnie w Białej Podlaskiej, skąd w sobotę poprowadzimy transmisję.

Gościem naszego studia będzie m.in. Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Porozmawiamy o tym, czym jest program „Mieszkanie Plus”, jak jest realizowany, jak wygląda współpraca z samorządami i prywatnymi podmiotami, kto może się starać o takie mieszkanie.

Przedstawiciele samorządu (m.in. prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk) opowiedzą o tym, dlaczego ich miasto przystąpiło do tego programu i jak z perspektywy Białej Podlaskiej wyglądała jego realizacja.

Porozmawiamy również z przedstawicielem zarządu BGK Nieruchomości S.A. - instytucji odpowiedzialnej za realizację „Mieszkanie Plus” od strony finansowej.

Chcecie wiedzieć, jak wygląda wdrażanie programu „Mieszkanie Plus”? Jak wyglądają lokale oddane w ramach tej inwestycji w Białej Podlaskiej? Ilu jest chętnych na tego typu mieszkania, kto się o nie stara, jakie są kryteria, jaka wysokość czynszu? Oglądajcie nasze studio. W sobotę od godz. 10.20.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polscy piłkarze po klęsce z Kolumbią. "Na tyle było nas stać"

Robert Lewandowski / screen z Youtube, https://www.youtube.com/watch?v=uuCg9kDAsZs

  

Tylko dwóch reprezentantów Polski zdecydowało się na rozmowę przed kamerą "na gorąco" po klęsce 0:3 z Kolumbią, bo której straciliśmy szansę na wyjście z grupy na mundialu. Robert Lewandowski przyznał

Myślę, że chyba na tyle było nas stać. Nie było tak, że przegraliśmy minimalnie. Walczyliśmy, chcieliśmy jak najlepiej, ale na ten moment nic więcej nie możemy zrobić. Myślę, że wiele rzeczy na tym mundialu nie funkcjonowało jak powinno. Samą walkę meczu się wygrywa na mundialu, a u nas tej jakości było za mało.

- powiedział po meczu Robert Lewandowski. 

Drugim rozmówcą Rafała Patyry z TVP był Maciej Rybus. On również nie tryskał dobrym humorem. Trudno bowiem mieć dobry nastrój po tak kompromitującej porażce. Jakie były jej powody?

Robili przewagę, nie raz było dwa na jeden, trzy na dwa. Pierwsze 20 minut w miarę ich wysoko łapaliśmy, później oddaliśmy pole gry i Kolumbia grała w piłkę na jeden, dwa kontakty, my nie nadążaliśmy. Wydaje mi się, że Kolumbia jest lepszym zespołem od Senegalu, gra szybciej piłką. Nie nadążaliśmy nawet, by wejść w kontakt z przeciwnikiem.

Cóż, pozostaje nam tylko mecz o honor. Historia zatoczyła koło - znów mamy powtórkę dramatu z 2002 i 2006 roku. Tylko czy tym razem stać nas na to, by pokonać przeciwnika w trzecim spotkaniu grupowym?

Źródło: TVP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl