Trump zmienił zdanie ws. szczytu z Koreą?

/ FLICKR/IVAN DAVID GOMEZ ARCE/CC BY 2.0

  

Prezydent USA Donald Trump, niespełna 24 godziny po odwołaniu szczytu z Koreą Północną, powiedział dziennikarzom, że spotkanie to może się odbyć w planowanym terminie, czyli 12 czerwca. – Chcielibyśmy, aby tak się stało – dodał.

Zobaczymy, co się stanie. Rozmawiamy z nimi. Może to nawet być 12 (czerwca) – powiedział.

Dodał, że na zorganizowaniu szczytu zależy również stronie północnokoreańskiej.

Wcześniej Donald Trump napisał na Twitterze, komentując reakcję Pjongjangu na odwołanie szczytu:

Bardzo dobra wiadomość o otrzymaniu ciepłego i produktywnego oświadczenia od Korei Północnej. Wkrótce zobaczymy, do czego doprowadzi, miejmy nadzieję, że do długiego i trwałego dobrobytu oraz pokoju. Tylko czas (i talent) pokaże!

Pjongjang zasygnalizował po odwołaniu szczytu, że jest gotów do rozwiązywania problemów z USA "kiedykolwiek i jakkolwiek".

Prezydent odwołał szczyt, który miał się odbyć 12 czerwca w Singapurze, w czwartek w opublikowanym przez Biały Dom liście do przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una.

CZYTAJ WIĘCEJ: Trump odwołał spotkanie z Kimem

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Toruniu powstaną nowe mieszkania. To zasługa programu Mieszkanie Plus

/ pixabay.com/CC0/PhotoMIX-Company

  

W Toruniu w ramach Mieszkania plus powstanie około 300 lokali, a przewidywany termin oddania inwestycji to 2020 rok - powiedział wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasielewski. Dzisiaj w siedzibie PFR Nieruchomości podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej domów.

Za projekt odpowiada biuro architektoniczne S.A.M.I Architekci - jedni z laureatów konkursu na modelowy dom wielorodzinny i laureaci głównej nagrody na projekt osiedla przy ul. Hermanowskiej we Wrocławiu.

- Zawierana umowa dotyczy opracowania wielobranżowej dokumentacji projektowej, technicznej i kosztorysowej wraz z przekazaniem autorskich praw majątkowych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla zamierzenia budowlanego polegającego na budowie zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych

- podało PFR Nieruchomości.

Termin rozpoczęcia inwestycji to połowa 2019 roku. "Mieszkania będą sfinansowane przez PFR Nieruchomości, orientacyjny koszt to 51 mln zł" - powiedział wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasielewski. "Chcielibyśmy, aby za budowę domów była odpowiedzialna firma z Torunia" - mówił wiceprezydent. "Ale o tym, kto będzie budował domy w ramach Mieszkania plus, rozstrzygnie przetarg" - zaznaczył.

W Toruniu w ramach Mieszkania plus projektowane jest osiem czterokondygnacyjnych budynków, po południowej stronie Wisły w Toruniu, między ulicami Okólną a generała Władysława Andersa. Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji to ok. 15 tys. m kw.

- Przez działkę przechodzi historyczna Droga Forteczna, która zyska odzwierciedlenie w nawierzchni posadzki biegnącej między budynkami

- podało biuro prasowe PFR Nieruchomości. "Między budynkami przewidziano place zabaw i zielone tereny rekreacyjne, pozwalające mieszkańcom na nawiązywanie kontaktów sąsiedzkich. Do osiedla zapewniony jest dojazd komunikacją miejską – nieopodal znajduje się przystanek autobusowy" - poinformowano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl