Wyłudzał VAT – wpadł w ręce ABW

/ abw.gov.pl

  

ABW zatrzymała kolejną osobę, podejrzaną o udział w grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem i uszczuplaniem podatku VAT przy wprowadzaniu paliwa do obrotu na terenie Polski – dowiedziała się PAP. Działania grupy naraziły Skarb Państwa na straty ponad 150 mln zł.

Zatrzymany został Rafał G., zaangażowany w pozyskiwanie +słupów+ czyli osób, na które rejestrowano fikcyjne podmioty gospodarcze. W czasie prowadzonych czynności dokonano również przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanego, gdzie zabezpieczono sprzęt elektroniczny – poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn.

Przekazał ponadto, że zatrzymanemu postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania brudnych pieniędzy. Zastosowano wobec niego też środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w wysokości 15 tys. zł. Rafał G. dostał też zakaz opuszczania kraju. Do jego zatrzymania doszło we wtorek.

Do tej pory zarzuty w tej sprawie przedstawiono 30 podejrzanym; śledztwo ma charakter rozwojowy. Prowadzi je wrocławski Wydział Zamiejscowy Delegatury ABW w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska Obrony Terytorialnej będą miały swoje święto. Podano już konkretną datę

/ By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62722587

  

Podjąłem decyzję o ustanowieniu dnia 27 września świętem Wojsk Obrony Terytorialnej - ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak, który dziś w Warszawie wziął udział w zakończeniu "Sztafety 100-lecia Niepodległości". W biegu liczącym 1100 km wzięło udział ok. 130 terytorialsów.

- Podjąłem decyzję o tym, aby ustanowić święto Wojsk Obrony Terytorialnej na dzień 27 września, a więc na dzień, w którym pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym w czasie drugiej wojny światowej

- ogłosił Błaszczak, który dziękował i gratulował żołnierzom i pracownikom WOT za sztafetę.

Uroczystość zakończenia "Sztafety 100-lecia Niepodległości", która odbyła się przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, to element tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego.

W czterodniowej sztafecie od źródeł i ujścia Wisły do stolicy Polski biegli żołnierze i pracownicy WOT, którzy łącznie do pokonania mieli 1100 km. W roku 100-lecia odzyskania przez niepodległości - jak podali terytorialsi - był to wyraz ich hołdu dla tych, którzy wywalczyli Polsce wolność.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl