Hartwich i Scheuring-Wielgus pokazały „obrażenia”. Czas powiedzieć: „sprawdzam”!

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

„Tak straż marszałkowska potraktowała protestujące matki w sejmie” – napisała na Twitterze poseł Joanna Scheuring-Wielgus dodając „dramatyczne” zdjęcie zadrapań na ramieniu Iwony Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Jednak internauci przeprowadzili swoje śledztwo. Po samych zdjęciach i nagraniach ustalili, że za rany odniesione w „bitwie o transparent” i szarpaninie przy oknie odpowiadają... jej własne koleżanki.

Jak pisał portal niezalezna.pl, dziś Straż Marszałkowska uniemożliwiła protestującym w Sejmie wywieszenie za oknem budynku transparentu informującego o prowadzonym przez nich proteście.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przepychanki w Sejmie. Protestujący chcieli wywiesić za oknem baner. Interweniowała Straż Marszałkowska

Grupę wsparcia protestujących stanowiła m.in. poseł opozycji Joanna Scheuring-Wielgus. 

CZYTAJ WIĘCEJ: A któż to na pierwszej linii „apolitycznych przepychanek”? Tej posłanki nie mogło zabraknąć

Po szarpaninie, polityk opublikowała na swoim koncie na Twitterze zdjęcie Iwony Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych, która zademonstrowała zadrapania na swoim ramieniu. Zdjęcie podpisano „dramatycznym” tekstem:

„Tak straż marszałkowska potraktowała protestujące matki w sejmie”

Internauci powiedzieli „sprawdzamy”. To co ustalili nie spodoba się Scheuring-Wielgus…


 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Uchodźca" z Syrii skazany na dożywocie

/ pixabay.com/CC0/OpenRoadPR

  

Sąd w Dusseldorfie skazał byłego dowódcę jednej z milicji Wolnej Armii Syryjskiej (FSA) na dożywocie za zbrodnie polegające na torturach, porwaniach i morderstwach. O wyroku dziś poinformowały media niemieckie. Ibrahim A. przybył do Niemiec jako uchodźca.

43-letni Syryjczyk, używający pseudonimu Abu Dhib, dowodził w Syrii 150-osobowym oddziałem o nazwie Ghuraba asz-Szam. Grupa ta działa w Aleppo, gdzie walczyła przeciwko rządowi Baszara el-Asada. Jak ustalił niemiecki sąd, zajmowała się również grabieżami oraz porwaniami dla okupu.

Sąd stwierdził, że Abu Dhib porywał ludzi i torturował, by wymusić okup od ich krewnych. Gdy jako uchodźca przybył do Niemiec, został tam rozpoznany przez jednego ze swoich więźniów.

To nie pierwszy przypadek w Niemczech, gdy ofiara rozpoznaje swojego oprawcę z Syrii, który następnie został uchodźcą. W sierpniu ujawniona została historia 19-letniej jazydki Aszwak Hadżi Hamid, która w Niemczech spotkała terrorystę Państwa Islamskiego, który ją więził i gwałcił.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl