Oświadczenie majątkowe Schetyny. Lider PO wyjaśnia, skąd wzięły się jego oszczędności

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Grzegorz Schetyna w najnowszym oświadczeniu majątkowym wykazał o 400 tys. zł większe oszczędności niż rok wcześniej. Skąd ta zmiana? Lider PO przysłał nam pismo w tej sprawie.

Oświadczenia majątkowe nie pozostawiają żadnych złudzeń. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ma zaoszczędzonych 19 tys. zł i jest właścicielem domu o powierzchni 150 m kw.

Regularne zarobki prezesa PiS - uzyskane dzięki pracy parlamentarnej - wynoszą zaś: 118,9 tys. zł, które zarobił jako poseł, 30 tys. zł diety poselskie i ok.77 tys. zł z tytułu emerytury z ZUS. 

Tymczasem Grzegorz Schetyna wykazał o 400 tys. zł większe oszczędności w stosunku do roku 2016. Ponadto spore zmiany zaszły, jeśli chodzi o mieszkania. Z oświadczenia złożonego w 2018 roku zniknęła wzmianka o domu szeregowym, pojawiła się natomiast informacja o innych mieszkaniach. Czyżby transakcje związane z mieszkaniami przełożyły się na zawarte w najnowszym oświadczeniu majątkowym zasoby pieniężne? Napisaliśmy, że czekamy na wyjaśnienia Grzegorza Schetyny w tej sprawie - i pismo nadeszło (KLIKNIJ, ŻEBY POWIĘKSZYĆ):

Przyjrzyjmy się zestawieniom oświadczeń majątkowych Schetyny złożonych odpowiednio w roku 2017 i 2018 (dane dotyczą rozliczenia za rok 2016 oraz za 2017).

[Kliknij obrazek, aby powiększyć]

 

A tak prezentują się dochody lidera Platformy Obywatelskiej ujęte w oświadczeniach majątkowych:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szczerba oszukuje wyborców. Na ulotkach przekonuje, że zagłosuje na 3 radnych z różnych okręgów!

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Poseł PO Michał Szczerba przekonuje wyborców, że zagłosuje jednocześnie... w trzech okręgach wyborczych. – Mam przed sobą ulotki trzech kandydatów, startujących do Rady Dzielnicy Wola z trzech różnych okręgów. Na każdej z nich jest poparcie posła Michała Szczerby i deklaracja, że poseł zagłosuje na tę osobę. To bzdura, bo poseł – jak my wszyscy – w wyborach do rady dzielnicy ma tylko jeden głos – mówi prezes stowarzyszenia Wola Mieszkańców i radna Woli Aneta Skubida.

Poseł PO Michał Szczerba przekonuje wyborców, że zagłosuje jednocześnie w trzech okręgach wyborczych.

– To zwykłe oszustwo wyborcze – komentują członkowie stowarzyszenia Wola Mieszkańców. Jak informuje stowarzyszenie Wola Mieszkańców - tylko z powodu zbyt krótkiego czasu do końca kampanii wyborczej nie pozwało ono posła PO w trybie wyborczym.

Zdaniem członków stowarzyszenia Wola Mieszkańców poseł świadomie wprowadzał mieszkańców w błąd, żeby zagłosowali podobnie jak on - i w efekcie wybrali jego współpracowników.

– Mam przed sobą ulotki trzech kandydatów, startujących do Rady Dzielnicy Wola z trzech różnych okręgów – mówi prezes stowarzyszenia Wola Mieszkańców i radna Woli Aneta Skubida. – Na każdej z nich jest poparcie posła Michała Szczerby i deklaracja, że poseł zagłosuje na tę osobę. To bzdura, bo poseł – jak my wszyscy – w wyborach do rady dzielnicy ma tylko jeden głos – tłumaczy.

Jak dodaje Kamil Kociszewski z Woli Mieszkańców, ulotki są świadomym wprowadzaniem mieszkańców w błąd, by zagłosowali oni podobnie jak mieszkający na Woli poseł. – Mamy tu przykład traktowania mieszkańców jak dyletantów, nieświadomych tego, jakie są zasady udziału w wyborach. Protestujemy przeciwko takim działaniom. Przykre, że zdarza się to osobie kreującej swój wizerunek jako obrońcy instytucji państwa demokratycznego – podkreśla Kamil Kociszewski.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl