Ponad 40 zgromadzeń jednego dnia w Gdańsku

/ jenszhonk \ CC0

  

43 zgromadzenia, w tym IV Trójmiejski Marsz Równości i związane z nim kontrdemonstracje, mają się odbyć w sobotę w Gdańsku – poinformował urząd miasta. Liczba ta może się jeszcze zwiększyć.

Tegoroczny IV Trójmiejski Marsz Równości odbywa się pod hasłem: „Razem jesteśmy silniejsze i silniejsi”. W poprzednich latach wydarzenie spotykało się ze sprzeciwem wielu środowisk, zwłaszcza prawicowych i narodowych. Gdańska radna PiS Anna Kołakowska zaapelowała do wojewody pomorskiego o zakazanie marszu. W przesłanym komunikacie stwierdza, że pod pismem w tej sprawie podpisało się 800 osób.

„To kolejny rok, w którym środowiska LGBT planują przejście ulicami miasta w celu rozpowszechniania dewiacyjnych zachowań seksualnych” – napisała Kołakowska do wojewody. „Nie zgadzamy się na takie sytuacje i domagamy się postawienia zdecydowanej tamy propagowaniu dewiacji seksualnych”

– czytamy.

Joanna Kubik z Urzędu Miasta Gdańska poinformowała dziś, że „wojewoda nie ma podstaw, żeby zakazać Marszu Równości”.

Prezydent Gdańska, który objął patronat nad marszem, zadeklarował, że podobnie jak w ubiegłym roku, w tym także weźmie w nim udział. Miasto w przypadku siedmiu zgłoszonych zgromadzeń, gdy pozwalała na to procedura, zakazało kontrmanifestacji, ponieważ ich organizatorzy jako cel podali „walkę z rozprzestrzeniającym się zjawiskiem wykorzystywania seksualnego dzieci przez pary homoseksualne. Apel do władz o zakaz propagandy homoseksualnej w miejscach publicznych”. Adamowicz poinformował na portalu społecznościowym, że w czterech z tych spraw odbyły się rozprawy: w dwóch sąd zdecydował, że miasto miało rację, w dwóch przyznał rację organizatorom zgromadzeń. Miasto złożyło apelacje od tych postanowień. Ostateczna liczba zgromadzeń w sobotę w Gdańsku może być znana w piątek.

W sobotę w Gdańsku w związku z planowanymi zgromadzeniami i wyścigiem kolarskim „Lang Team Race” należy się spodziewać poważnych utrudnień w poruszaniu się po mieście, także w kursowaniu autobusów i tramwajów, zwłaszcza w Śródmieściu i Wrzeszczu. Urząd Miasta poinformował, że na wniosek służb mundurowych trasy linii autobusowych i tramwajowych w tych dzielnicach mogą zostać zmienione lub w razie konieczności zawieszone. Informacje o zmianach będą na stronie internetowej www.ztm.gda.pl i na tablicach elektronicznych na przystankach.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polscy piłkarze po klęsce z Kolumbią. "Na tyle było nas stać"

Robert Lewandowski / screen z Youtube, https://www.youtube.com/watch?v=uuCg9kDAsZs

  

Tylko dwóch reprezentantów Polski zdecydowało się na rozmowę przed kamerą "na gorąco" po klęsce 0:3 z Kolumbią, bo której straciliśmy szansę na wyjście z grupy na mundialu. Robert Lewandowski przyznał

Myślę, że chyba na tyle było nas stać. Nie było tak, że przegraliśmy minimalnie. Walczyliśmy, chcieliśmy jak najlepiej, ale na ten moment nic więcej nie możemy zrobić. Myślę, że wiele rzeczy na tym mundialu nie funkcjonowało jak powinno. Samą walkę meczu się wygrywa na mundialu, a u nas tej jakości było za mało.

- powiedział po meczu Robert Lewandowski. 

Drugim rozmówcą Rafała Patyry z TVP był Maciej Rybus. On również nie tryskał dobrym humorem. Trudno bowiem mieć dobry nastrój po tak kompromitującej porażce. Jakie były jej powody?

Robili przewagę, nie raz było dwa na jeden, trzy na dwa. Pierwsze 20 minut w miarę ich wysoko łapaliśmy, później oddaliśmy pole gry i Kolumbia grała w piłkę na jeden, dwa kontakty, my nie nadążaliśmy. Wydaje mi się, że Kolumbia jest lepszym zespołem od Senegalu, gra szybciej piłką. Nie nadążaliśmy nawet, by wejść w kontakt z przeciwnikiem.

Cóż, pozostaje nam tylko mecz o honor. Historia zatoczyła koło - znów mamy powtórkę dramatu z 2002 i 2006 roku. Tylko czy tym razem stać nas na to, by pokonać przeciwnika w trzecim spotkaniu grupowym?

Źródło: TVP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl