Bajońska suma dla TVN z kasy województwa wielkopolskiego? Padło zlecenie na obsługę koncertu

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Szymczak, skierował interpelację, w której domaga się wyjaśnień w sprawie obsługi koncertu, będącego zwieńczeniem obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Zlecenia ma podjąć się TVN, który otrzymać ma za to całkiem sporą kwotę – 7 mln złotych.

- Czy prawdą jest, iż realizacja koncertu i jego produkcja ma kosztować Województwo Wielkopolskie 7 mln złotych? Czy znamy kosztorys tego przedsięwzięcia?

– pyta w interpelacji skierowanej do Anny Jaworskiej, dyrektor Biura Organizacyjnego Obchodów 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego radny PiS, Dariusz Szymczak.

Radny oczekuje również wyjaśnień związanych z postępowaniem, w którym TVN został wyłoniony jako podmiot odpowiedzialny za obsługę koncertu, a także wyjaśnień ws. zakresu kompetencji stacji w tej kwestii.

Wspomniane 7 mln złotych to naprawdę duża kwota. Dla porównania, ta sama stacja realizując Koncert sylwestrowy 2017 w Warszawie, miała uzyskać od tamtejszego samorządu połowę mniejsze wsparcie – 3,7 mln złotych. 

Dariusz Szymczak pyta również o to, kto będzie właścicielem praw zarejestrowanego koncertu.

- Czy realizacja najważniejszego dla wizerunku Wielkopolan i Wielkopolski musi od samego początku wzbudzać tyle kontrowersji w punkcie styczności polityki i pieniędzy, zwłaszcza w sytuacji, gdy ostatecznego rozliczenia tej imprezy będą dokonywać już nowe władze samorządowe

– dopytuje Szymczak.
 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

19 czerwca to szczęśliwa data. Na mundialu nie przegraliśmy w tym dniu!

19 czerwca to szczęśliwa data polskich piłkarzy w historii gry na mundialach / niezalezna.pl

  

Piłkarskie Mistrzostwa Świata rozgrywane są przeważnie na przełomie czerwca i lipca. W historii występów Polaków na mundialach znaleźliśmy dwa mecze, które - podobnie jak ten dzisiejszy - były rozgrywane 19 czerwca. Wniosek jest prosty: to szczęśliwa data, gdyż tego dnia na najważniejszej piłkarskiej imprezie jeszcze nie przegraliśmy!

19 czerwca 1974 roku Polacy zmierzyli się w drugim meczu grupowym z kadrą Haiti. Wtedy byliśmy świeżo po znakomitym otwarciu, w którym pokonaliśmy Argentynę 3:2. Egzotyczni przeciwnicy nie postawili biało-czerwonym wygórowanych warunków. Biało-czerwoni rozstrzelali Haiti aż 7:0. Trzy bramki strzelił Andrzej Szarmach, dwie Grzegorz Lato, a po jednej Kazimierz Deyna i Jerzy Gorgoń.

Osiem lat później również do mundialowej rywalizacji przystąpiliśmy dokładnie 19 czerwca. Wtedy w obecności 19 tysięcy widzów na Estadio Riazor w La Coruna zremisowaliśmy z Kamerunem 0:0. Afrykański przeciwnik okazał się wymagający. Polacy, choć mieli wiele szans na gola, nie zdołali pokonać bramkarza z Czarnego Lądu.

Dokładnie po 36 latach znów gramy na mundialu w dniu 19 czerwca. O godzinie 17.00 cała Polska wstrzyma oddech i będzie podziwiać biało-czerwonych w pojedynku z Senegalem. Wszyscy kibice mają nadzieję, że ten dzień kolejny raz okaże się szczęśliwy. Najlepiej tak bardzo, jak ten sprzed 44 lat, choć w wynik 7:0 nie wierzą nawet najbardziej niepoprawni optymiści. Senegal to silny zespół, dlatego każde zwycięstwo będzie smakowało wybornie.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl