Bajońska suma dla TVN z kasy województwa wielkopolskiego? Padło zlecenie na obsługę koncertu

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Szymczak, skierował interpelację, w której domaga się wyjaśnień w sprawie obsługi koncertu, będącego zwieńczeniem obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Zlecenia ma podjąć się TVN, który otrzymać ma za to całkiem sporą kwotę – 7 mln złotych.

- Czy prawdą jest, iż realizacja koncertu i jego produkcja ma kosztować Województwo Wielkopolskie 7 mln złotych? Czy znamy kosztorys tego przedsięwzięcia?

– pyta w interpelacji skierowanej do Anny Jaworskiej, dyrektor Biura Organizacyjnego Obchodów 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego radny PiS, Dariusz Szymczak.

Radny oczekuje również wyjaśnień związanych z postępowaniem, w którym TVN został wyłoniony jako podmiot odpowiedzialny za obsługę koncertu, a także wyjaśnień ws. zakresu kompetencji stacji w tej kwestii.

Wspomniane 7 mln złotych to naprawdę duża kwota. Dla porównania, ta sama stacja realizując Koncert sylwestrowy 2017 w Warszawie, miała uzyskać od tamtejszego samorządu połowę mniejsze wsparcie – 3,7 mln złotych. 

Dariusz Szymczak pyta również o to, kto będzie właścicielem praw zarejestrowanego koncertu.

- Czy realizacja najważniejszego dla wizerunku Wielkopolan i Wielkopolski musi od samego początku wzbudzać tyle kontrowersji w punkcie styczności polityki i pieniędzy, zwłaszcza w sytuacji, gdy ostatecznego rozliczenia tej imprezy będą dokonywać już nowe władze samorządowe

– dopytuje Szymczak.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Łódź: Zderzenie tramwajów. Są ranni

Zdjęcie ilustracyjne / By Rakoon - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73270441

  

Około godziny 15.00 doszło na łódzkiej Retkinii do zderzenia dwóch tramwajów. Rannych w wyniku kolizji zostało siedem osób, w tym jedno dziecko.

Do zdarzenia doszło przy przystanku tramwajowym Bratysławska/Wróblewskiego. Podczas wysiadania i wsiadania pasażerów do "dwunastki", w tył pojazdu uderzył tramwaj linii 14.

- Prawdopodobnie nie zadziałały hamulce, ale pojazd został zabezpieczony do badań biegłego, który to oceni

- mówi cytowany przez Radio Łódź Grzegorz Kiliszek z "drogówki".

Rannych w wyniku kolizji zostało siedem osób, w tym jedno dziecko.

Przed godziną 17.00 ruch tramwajów został na tej trasie wznowiony.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiolodz.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl