Tusk w firmie, która miała zniszczyć krajowe przedsiębiorstwo. Ostre słowa w "7x24"

/ Telewizja Republika/printscreen

  

Goście Katarzyny Gójskiej w programie ,,7x24'' rozmawiali m.in. o zeznaniach Krzysztofa Bondaryka przed Komisją ds. afery Amber Gold. - W normalnym państwie to niemożliwe, że syn premiera może pracować w firmie, która ma zniszczyć krajowe przedsiębiorstwo. (...) Tusk był fundamentem, był parasolem i jest osobą, którą powinna ponieść konsekwencje - powiedział poseł Dominik Tarczyński, komentując wypowiedzi Marcina Święcickiego z PO.

W studio programu Katarzyny Gójskiej gościli: Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15), Krzysztof Gawkowski (SLD), Dominik Tarczyński (PiS), Marcin Święcicki (PO), Piotr Zgorzelski (PSL) oraz Jarosław Porwich (SLD). Głównym tematem rozmów była afera Amber Gold. Niedawno przed sejmową komisją zeznawał w tej sprawie były szef ABW Krzysztof Bondaryk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Marcin P. grał "medialną kartą" Michała Tuska? "Celem była kompromitacja aparatu państwa"

Katarzyna Gójska pytała gości w studio, czy wierzą, że generał mógł dowiedzieć się o tym, że syn premiera jest zamieszany w sprawę i o tym nie pamiętać.

Jeżeli chodzi o nazwisko Donalda Tuska i jego syna to wydaję mi się, że ta grupa przestępcza chciała go w to wkręcić. (...) Ta komisja zajmuje się pobocznym wątkiem Tuska a nie głównym, gdzie służby zawiodły, prokuratura a koncentruje się na wątku totalnie potocznym

- stwierdził Marcin Święcicki.

Zgoła inne spojrzenie na ten temat ma poseł Tarczyński.

- Pana odpowiedź, tak jak zeznania generała Bondaryka obraża inteligencję Polaków. Każdy wie, ze OLT było stworzone przez Amber Gold. Poza tym Donald Tusk chciał sprzedać Polskę Niemcom, żeby OLT zniszczyło LOT. Tak samo jak zniszczyliście koleje

- powiedział polityk.

- W normalnym państwie to niemożliwe, że syn premiera może pracować w firmie, które ma zniszczyć krajowe przedsiębiorstwo.  (...) Tusk był fundamentem, był parasolem i jest osobą, którą powinna ponieść konsekwencje. Dlatego Tusk teraz robi krok w przód i idzie do swoich kolegów z Europy i tam opowiada, że PiS chce zniszczyć jego oraz jego syna w politycznej grze. Nie. Dlatego, że wyprzedał 3/4 Polski i okradł miliony Polaków

- zaznaczył poseł Tarczyński.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak było w zeszłym roku. Jak będzie jutro? Zapraszamy na piknik patriotyczny

Tak było w zeszłym roku / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Zapraszamy na festyn patriotyczny „Nam twierdzą będzie każdy próg” 15 sierpnia o godz. 18.30 na plac Teatralny w Warszawie. Wstęp wolny!

Na scenie pojawią się: Krzysztof Cugowski, Jerzy Grunwald, Dariusz „Maleo” Malejonek czy Dariusz Kowalski. W programie koncertu, który wraz z Anną Popek poprowadzi Jan Przemyłski, znalazły się piosenki o wolności i umiłowaniu ojczyzny oraz te opowiadające o polskim bohaterstwie. Będzie to kolejny niezwykle radosny pokaz patriotyzmu.

Wspólne śpiewanie tworzy wyjątkową więź między ludźmi, niesamowicie integruje. Taka forma świętowania buduje też nasz patriotyzm, ten dobrze rozumiany. Jak mówił św. Jan Paweł II, żeby to była miłość do ojczyzny, a nie nienawiść do obcych

– powiedział „Codziennej” Darek „Maleo” Malejonek. Artysta wykona utwór Jacka Kaczmarskiego „Arka Noego” oraz autorską piosenkę „Pytanie” inspirowaną wierszem Tadeusza Gajcego. „Martwe morze”, „Jest taki samotny dom” i „Legiony” to natomiast utwory, które zaśpiewa Krzysztof Cugowski. Podczas ostatniego festynu rodzinnego, który odbył się na pl. Teatralnym 3 maja, publiczność nie dała muzykowi zejść ze sceny bez bisu. 

3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada to nasze największe święta narodowe. Każdy Polak powinien je szanować i obchodzić z właściwym podejściem. A śpiewanie jest najlepszym i ponadpolitycznym sposobem świętowania

– powiedział „Codziennej” Krzysztof Cugowski.

Dziś, 14 sierpnia 2018 r., do „Gazety Polskiej Codziennie” dołączony jest śpiewnik patriotyczny. Zachęcamy, by na plac Teatralny udać się z numerem „Codziennej” i przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów patriotycznych. Śpiewnik będzie także rozdawany bezpłatnie podczas festynu. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Niezależne Media oraz Narodowe Centrum Kultury.

Koncert medialnie wspierają: Polska Agencja Prasowa, Trójka Polskie Radio, TVP2, Radio dla Ciebie, Telewizja Republika, tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie”, portal Niezalezna.pl.

Źródło: GPC, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl