Rezerwiści — na poligon!

/ mat. 5. PA / http://5pa.wp.mil.pl/pl/1_1256.html

  

W Toruniu od kilku dni trwa zgrupowanie poligonowe, na którym wspólnie szkolą się żołnierze rezerwy, Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) oraz wojskowi z 5. Lubuskiego Pułku Artylerii.

Dla żołnierzy rezerwy oraz NSR zgrupowanie poligonowe w Toruniu to doskonały czas na zgrywanie elementów załóg, obsad i stanowisk funkcyjnych. To także okres dynamicznego szkolenia i wytężonego wysiłku — podaje oficjalny portal 5. PA.

W 2. Dywizjonie artylerii samobieżnej żołnierze NSR realizowali zajęcia taktyczne, strzelania i kierowania ogniem, które przygotowują żołnierzy 2 das do najważniejszego ćwiczenia podczas tego zgrupowania — Treningu Kierowania Ogniem pk. Błyskawica – 18. Natomiast w 4. Dywizjonie artylerii rakietowej rezerwiści szlifowali umiejętności podczas bojowej pracy na sprzęcie. Ćwiczono czynności osób funkcyjnych w składzie baterii. Trenowano wybór, zajmowanie i opuszczanie stanowisk ogniowych. Żołnierze poznawali dane taktyczno–techniczne wyrzutni rakietowej, wykonywali praktycznie komendy do boju i odbój oraz obronę i ochronę stanowisk ogniowych — czytamy.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 5. PA

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: Skorumpowany układ jest "hamulcem ręcznym dla Warszawy"

/ niezalezna.pl

  

W Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, na której kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki przedstawił swoje kompleksowe propozycje dla Warszawy. W rozmowie z naszą reporterką Jaki zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Patryk Jaki to człowiek gigantycznej energii, potrafi realizować to, co sobie zamierzy. To człowiek wielkiego planu dla Warszawy, bo Polska zasługuje na wielką i silną stolicę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Jaki to człowiek wielkiego planu dla Warszawy" - prezes PiS rozpoczął konwencję w stolicy

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wskazał, że cechą charakterystyczną Patryka Jakiego "jest to, że on nie chce dzielić warszawiaków, bo Warszawa jak Polska - jest jedna, dla wszystkich".

- Patryk Jaki nie jest jeszcze prezydentem Warszawy, a już wiele dla niej zrobił - zaznaczył Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiarygodność, energia, charyzma, odwaga... Premier Morawiecki o Patryku Jakim 

Sam kandydat na prezydenta Warszawy w rozmowie z reporterką Niezalezna.pl zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Jestem przekonany, że Warszawa może więcej i musi więcej. Warszawa nie wykorzystuje swojego potencjału, bo ciągle gdzieś u zbiegu Platformy Obywatelskiej mieliśmy do czynienia ze skorumpowanym układem, który był "hamulcem ręcznym" dla rozwoju Warszawy i to się musi zmienić - powiedział Patryk Jaki.

- W mojej ocenie Platforma Obywatelska jest najlepszym gwarantem kontynuacji afery reprywatyzacyjnej, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby Warszawa była uczciwa - dodał polityk.

Naszej rozmowy z Patrykiem Jakim, członkiem komisji reprywatyzacyjnej Sebastianem Kaletą i radnym PiS Cezarym Jurkiewiczem można posłuchać TUTAJ.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl