Czy na polskiej scenie politycznej jest miejsce dla nowej partii Petru? Politolog ma kiepskie wieści dla byłego szefa N.

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

– Problem jest taki, że nie ma czegoś takiego, jak partia "socjalno-liberalna". Być może Petru miał na myśli współczesny liberalizm, który zakłada pewną wrażliwość na problemy społeczne. Obecnie nie ma za bardzo miejsca na polskiej scenie politycznej na partię o charakterze współczesnego liberalizmu, bo to miejsce należy do PO – ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl prof. Norbert Maliszewski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nie chcę krytykować Nowoczesnej, ale ona zostanie wchłonięta przez Platformę i pojawi się przestrzeń dla nowego ugrupowania – powiedział dziś Ryszard Petru.

CZYTAJ WIĘCEJ: Petru przewiduje przyszłość Nowoczesnej. Dla byłych kolegów z partii nie ma dobrych wieści

Prof. Norberta Maliszewskiego, politologa z UKSW, zapytaliśmy skąd takie stwierdzenie u założyciela i byłego lidera Nowoczesnej?

Ryszard Petru chce budować nowy projekt polityczny i zależy mu na tym, żeby w miejscu, w którym chce pozycjonować swoją przyszłą partię, nie było podobnej. W związku z tym, że wcześniej część wyborców Nowoczesnej kierowała się wyłącznie wizerunkiem Ryszarda Petru, to jest dla obecnej Nowoczesnej problem. Przy koalicji z większym ugrupowaniem, jakim jest PO, PO może wchłonąć Nowoczesną. Ponadto takim stwierdzeniem Ryszard Petru sugeruje, że obecna Nowoczesna niczym się od PO nie różni. Wydaje się więc, że Nowoczesna po wyborach samorządowych może zniknąć z polskiej sceny politycznej – wyjaśnił nas rozmówca.

Petru przyznał, że partia, którą chce utworzyć tuż po wyborach samorządowych, ma być partią "społeczno-liberalną".

Problem jest taki, że nie ma czegoś takiego, jak partia "socjalno-liberalna". Być może Petru miał na myśli współczesny liberalizm, który zakłada pewną wrażliwość na problemy społeczne. Obecnie nie ma za bardzo miejsca na polskiej scenie politycznej na partię o charakterze współczesnego liberalizmu, bo to miejsce należy do PO. Gdzieś pojawia się natomiast miejsce dla lewicy – takiej, która nie ma korzeni PZPR, ale to też może być trudne, bo SLD ma coraz lepsze wyniki w sondażach – mówił prof. Maliszewski.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

"7x24" - audycja Polskiego Radia 24 i TV Republika. ZAPRASZAMY - niedziela, godz. 9.06

/ Polskie Radio 24

  

Emocji na pewno nie zabraknie, bo politycy spotykają się w studio, aby komentować najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. A w ostatnich dniach nie brakowało kontrowersyjnych zachowań, bulwersujących wypowiedzi, czy deklaracji wywołujących zaskoczenie. Wspólna audycja Polskiego Radia 24 i Telewizji Republika startuje jak zawsze w niedzielny poranek, dokładnie o godzinie 9.06.

Gospodyni programu redaktor Katarzyna Gójska rozmawia z gośćmi o wydarzeniach w Polsce i na świecie. W studio pojawia się politycy reprezentujący PiS oraz opozycję.

Wiemy już kto pojawi weźmie udział w najbliższym programie "7x24", czyli w niedzielę 27 maja.

 

ZAPRASZAMY DO SŁUCHANIA NA ANTENIE POLSKIEGO RADIA 24 I OGLĄDANIA W TELEWIZJI REPUBLIKA - NIEDZIELA, 27 MAJA, GODZINA 9.06

A tak było w zeszłym tygodniu, gdy goście Katarzyny Gójskiej rozmawiali m.in. o zeznaniach byłego szefa ABW Krzysztofa Bondaryka przed komisją śledczą ds. afery Amber Gold.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tusk w firmie, która miała zniszczyć krajowe przedsiębiorstwo. Ostre słowa w "7x24"

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl