MSWiA odpowiada „Gazecie Wyborczej”

/ mswia.gov.pl

  

"W nawiązaniu do dzisiejszego artykułu „Gazety Wyborczej” pt. „Policja w służbie rządowi” podkreślamy, że bezpieczeństwo obywateli i warszawiaków absolutnie nie jest w żaden sposób zagrożone. Wskazują na to m.in. badania opinii publicznej, z których wynika, że 89 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i w najbliższej okolicy" – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

We wszystkich garnizonach Policji, w tym w Komendzie Stołecznej Policji, trwa systematyczny nabór do służby. Dla przykładu z ponad 23 tysięcy kandydatów do służby w Policji w 2017 roku przyjęto ponad 4,1 tys. nowych policjantów. W tym roku Policja planuje przyjąć do służby również ponad 4 tys. młodych policjantów – pisze MSWiA.

Resort przypomina, iż "o tym, że wybrani stołeczni policjanci zapoznają się z organizacją ochrony budynków rządowych i specyfiką pracy funkcjonariuszy SOP informowała w swoich komunikatach Służba Ochrony Państwa".

Jest to kolejny element współpracy pomiędzy służbami podległymi MSWiA – dodaje.

Ponadto MSWiA informuje w komunikacie, że "w zakresie działań ochronnych w uzasadnionych przypadkach Służba Ochrony Państwa – podobnie jak Policja - może korzystać z pomocy innych formacji, np. Straży Granicznej czy Żandarmerii Wojskowej".

Policja wielokrotnie korzystała z takiej możliwości np. podczas Światowych Dni Młodzieży czy Szczytu NATO. Wzajemnie uzupełniająca się współpraca służb jest niezbędnym warunkiem skutecznych działań ochronnych SOP np. w czasie zabezpieczeń wizyt osób ochranianych – dodaje.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Gwałtowne burze na Florydzie

/ FelixMittermeier

  

Tysiące mieszkańców Florydy opuściło swe domy w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy podzwrotnikowa burza Alberto skierowała się na północ przez Zatokę Meksykańską. W prognozach ostrzegano, że burza może spowodować poważne zagrożenia - podało BBC w poniedziałek.

Gwałtowna burza subtropikalna rozpoczęła się w odległości ok. 165 km na południe od Apalachicola na Florydzie, na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej o godz. 20. czasu miejscowego (ok. 2 nad ranem w Polsce). Wiatry osiągały prędkość do 105 km/godz.

Sezon huraganowy rozpoczyna się 1 czerwca, lecz pierwsza burza subtropikalna, nazwana Alberto, z obfitymi opadami deszczu i porywistymi wiatrami już się rozpoczęła i jak podaje Narodowe Centrum Huraganów może przybrać na sile i spowodować podtopienia zagrażające mieszkańcom południowo-wschodnich stanów USA.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl