Imigranci pobili ją do nieprzytomności. Teraz jest oskarżana o... mowę nienawiści

/ zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Maks Karochkin/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Szwedzkie media informują, że w zeszłym roku wzrosła znacznie liczba procesów sądowych w związku z "mową nienawiści" zamieszczaną na portalach społecznościowych. Większość zgłaszanych osób... to kobiety w wieku około 55 lat. Najbardziej kontrowersyjny jest przypadek 65-latki, która miała pisać na Facebooku, by odrzucić wszystko co związane z Islamem. Kobieta dwa lata temu została napadnięta przez grupę imigrantów i pobita do nieprzytomności.

Osób, których wpisy w sieci rzekomo nawołują do nienawiści, za co stają przed sądem, jest w Szwecji wiele. 

Jedną ofiar politycznej poprawności jest 73-latka, która na portalu społecznościowym udostępniła żartobliwy cytat o muzułmanach, który po sieci krążył już od lat. Kobieta stanęła za to przed sądem. Nigdy wcześniej nie była karana.

Inna starsza pani została wezwana przed majestat prawa za opis praktykowanych wśród muzułmanów małżeństw pomiędzy członkami rodziny, którzy często znacznie różnią się wiekiem.

Najbardziej kontrowersyjna jest sprawa pewnej 65-latki, która wielokrotnie trafiała przed sąd za wpisy na temat Islamu.

- Jeżeli imigracja będzie postępować, inteligencja w Szwecji będzie na poziomie złotej rybki- oraz - Odrzućcie wszystko, co ma coś wspólnego z islamem - to słowa, z których kobieta musiała się tłumaczyć.

Starsza kobieta miała jednak swoje powody, by nie pałać sympatią do imigrantów. W 2016 została napadnięta przez czterech muzułmanów i pobita do nieprzytomności. Od tamtej pory ma problemy z pamięcią a imigranci... pozostali bezkarni. Z kolei kobiecie grozi grzywna, bądź nawet więzienie.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: swiato-poglad.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gwałtowne burze na Florydzie

/ FelixMittermeier

  

Tysiące mieszkańców Florydy opuściło swe domy w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy podzwrotnikowa burza Alberto skierowała się na północ przez Zatokę Meksykańską. W prognozach ostrzegano, że burza może spowodować poważne zagrożenia - podało BBC w poniedziałek.

Gwałtowna burza subtropikalna rozpoczęła się w odległości ok. 165 km na południe od Apalachicola na Florydzie, na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej o godz. 20. czasu miejscowego (ok. 2 nad ranem w Polsce). Wiatry osiągały prędkość do 105 km/godz.

Sezon huraganowy rozpoczyna się 1 czerwca, lecz pierwsza burza subtropikalna, nazwana Alberto, z obfitymi opadami deszczu i porywistymi wiatrami już się rozpoczęła i jak podaje Narodowe Centrum Huraganów może przybrać na sile i spowodować podtopienia zagrażające mieszkańcom południowo-wschodnich stanów USA.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl