Prezydent złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim

/ twitter.com/Kancelaria Prezydenta

  

Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył po południu czasu miejscowego kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City.

Prezydent Duda rozpoczął dziś wizytę w USA, w czasie której weźmie udział w Nowym Jorku w debacie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, a w Chicago spotka się z Polonią. Prezydentowi towarzyszy pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Para prezydencka wraca do kraju w niedzielę wieczorem.

Burmistrz Jersey City Steven Fulop podarował Dudzie miniaturę Pomnika Katyńskiego, którą jego twórca Andrzej Pityński wykonał w 1988 roku, pracując nad monumentem; w 1991 roku Pityński podarował ją miastu Jersey City.

Władze Jersey City i społeczność polska osiągnęły w poniedziałek porozumienie w sprawie Pomnika Katyńskiego. Nowe miejsce, w którym stanie monument, znajduje się na nadbrzeżu rzeki Hudson i jest oddalone o 60 metrów w kierunku południowym od jego dotychczasowej lokalizacji przy Exchange Place. Teren, na którym stanie, społeczność polska otrzyma w dzierżawę na 99 lat. Burmistrz Fulop nie podał terminu przeniesienia pomnika.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

/ pomorska.policja.gov.pl

  

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie w wyniku działań ustalili miejsce pobytu i zatrzymali poszukiwanego listem gończym 43-letniego kryminalistę. List gończy za mężczyzną wystawił Sąd Rejonowy w Sopocie. 43-latek ma do odbycia karę 3 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie w wyniku prowadzonych działań ustalili miejsce pobytu poszukiwanego 43-latka i dziś rano na terenie Gdyni zatrzymali go. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów. Poszukiwany był on na podstawie listu gończego, który wystawił Sąd Rejonowy w Sopocie. 43-latek ma do odbycia łączną karę 3 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa, m.in. narkotykowe. 

Zaraz po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do sopockiej komendy, skąd został przekonwojowany do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl