Stopy procentowe bez zmian. Być może nawet do 2020 roku - zapowiada szef NBP

/ Piotr Malecki, Narodowy Bank Polski; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

- Do końca tego roku i przez cały następny rok, a może nawet dłużej nie będzie powodu, by zmieniać stopy proc. - ocenił Adam Glapiński, prezes NBP na środowej konferencji.

"Jeśli chodzi o moje przewidywania (...) wydaje mi się, że do końca tego roku i przez cały następny rok nie będzie powodu, by zmieniać stopy proc. A może nawet dłużej - myślę o 2020 r."

- powiedział Glapiński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szef MSZ z wizytą w Berlinie. Już w czwartek

/ Estonian Foreign Ministry [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz złoży w czwartek wizytę w Berlinie, podczas której spotka się z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem i przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schaeublem - poinformował resort spraw zagranicznych.

Będzie to druga podróż szefa MSZ do Niemiec i piąte spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec w 2018 roku.

Będzie to, jak zaznaczyło MSZ, kontynuacja rozmowy z XV konsultacji międzyrządowych - 2 listopada w Warszawie szefowie dyplomacji obu krajów przyjęli deklarację polityczną, w której wyrazili wolę rozwijania strategicznego partnerstwa między Polską i Niemcami.

W ramach spotkań z niemieckimi rozmówcami minister spraw zagranicznych "poruszy całe spektrum tematów bilateralnych, europejskich i międzynarodowych".

"W świetle przyszłorocznych, ważnych dla naszych stosunków okrągłych rocznic – wybuchu II wojny światowej, Powstania Warszawskiego, czy przemian politycznych 1989 roku, szef polskiej dyplomacji zwróci uwagę na potrzebę zachowania pamięci o tych wydarzeniach"

- poinformował resort dyplomacji.

W kwestiach europejskich - podało MSZ - minister "zamierza podkreślić konieczność zachowania jedności europejskiej, zwłaszcza w świetle aktualnych wyzwań stojących przed Unią Europejską".

"Ważnym punktem rozmowy ministrów będzie ponadto sytuacja w zakresie polityki bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontekście eskalacji konfliktu ukraińsko – rosyjskiego"

- zapowiedział resort spraw zagranicznych.

Ponadto - jak poinformowano - na zaproszenie Fundacji Koerbera Czaputowicz wygłosi przemówienie o polskiej wizji przyszłości UE oraz uczestniczyć będzie w organizowanej przez Instytut Polski w Berlinie debacie byłych polskich i niemieckich opozycjonistów.

Czaputowicz odwiedził Berlin w połowie stycznia br. i była to jego druga wizyta zagraniczna po objęciu funkcji szefa MSZ. Rozmawiał wówczas m.in. z ówczesnym ministrem spraw zagranicznych Niemiec Sigmarem Gabrielem. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl