Papież pozdrowił Polaków przybyłych na obchody rocznicy bitwy o Monte Cassino

Papież Franciszek / pixabay.com/CC0/gunthersimmermacher

  

Papież Franciszek pozdrowił dziś podczas audiencji generalnej obecnych na niej weteranów 2. Korpusu Polskiego, którzy przybyli na obchody 74. rocznicy bitwy o Monte Cassino. Apelował, by tragedia wojny była wezwaniem o przerwanie trwających konfliktów.

Zwracając się do Polaków Franciszek powiedział po włosku:

"Pozdrawiam pielgrzymów polskich, a szczególnie weteranów II wojny światowej, przybyłych na obchody rocznicy bitwy o Monte Cassino".

Następnie dodał: "To smutne wspominać wojny. Dwie wielkie wojny światowe w zeszłym wieku. Nigdy się nie uczymy".

- Niech tragedia przeżytej przez was wojny, hart waszego ducha, wierność ideałom i świadectwo życia staną się apelem o zaprzestanie toczonych w świecie wojen i o poszukiwanie dróg pokoju

 - powiedział papież.

Franciszek podkreślił następnie: 

"Wam wszystkim, waszej Ojczyźnie, obecnym tu pielgrzymom, a wśród nich dzieciom pierwszokomunijnym z kościoła św. Stanisława w Rzymie, z serca błogosławię".

W czasie dzisiejszej wizyty w Watykanie polska delegacja z kombatantami 2. Korpusu Polskiego i prezesami organizacji kombatanckich będzie też przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra. W piątek przypada 98. rocznica urodzin papieża.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wszystkie drogi krajowe przejezdne

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/An Min/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodała, że na drogach pracuje 290 pojazdów do zimowego utrzymania.

GDDKiA informuje, że utrudnienia w postaci lokalnej śliskości występują na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego.

Opadów śniegu i śniegu z deszczem możemy się spodziewać w woj. pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, łódzkim, opolskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

Utrudnienia w postaci opadów mżawki lub deszczu występują na terenie województw kujawsko–pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i lubuskiego.

Jak podaje GDDKiA, w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na południu i wschodzie kraju okresami także śniegu. Wysoko w górach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm w na szczytach Karpat i do 12 cm na szczytach Sudetów. Temperatura maksymalna od 1 st. do 4 st., na Podhalu około -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na Dolnym Śląsku w porywach do 55 km/h. Wiatr na wschodzie kraju początkowo południowo-wschodni stopniowo skręcający na północno-wschodni, na pozostałym obszarze zachodni i północno-zachodni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl