Zaskakujące wyznanie papieża

/ By Benhur Arcayan (Malacañang Photo Bureau) [Public domain], via Wikimedia Commons

  

Papież Franciszek powiedział podczas mszy w Watykanie, że zastanawia się nad chwilą, kiedy będzie musiał się "pożegnać" jako biskup. Nawiązał w kazaniu do fragmentu z Dziejów Apostolskich, w którym święty Paweł żegna się przed wyjazdem do Jerozolimy.

We fragmencie odczytanym podczas mszy w kaplicy Domu świętej Marty święty Paweł w obecności kapłanów i biskupów robi rachunek sumienia ze swej działalności i przekazuje swój testament duchowy z wezwaniem do biskupów, by "dbali o owczarnię".

Franciszek następująco zinterpretował słowa świętego Pawła: "Dbajcie o owczarnię, bądźcie biskupami dla owczarni, aby ją chronić, a nie po to, by wspinać się po szczeblach kościelnej kariery".

Papież wskazał, że wszyscy biskupi powinni podążać za przykładem wskazanym w testamencie przez św. Pawła i "kochać swoje owczarnie". Testament ten nazwał "świadectwem" i "wyzwaniem", w którym - jak dodał - Apostoł mówi: "Ja przeszedłem tę drogę, teraz wy kontynuujcie".

Następnie wyznał: "Kiedy to czytam, myślę o sobie, bo jestem biskupem i muszę się pożegnać".

- Proszę Pana o łaskę, bym mógł pożegnać się w ten sposób. A z rachunku sumienia nie wyjdę zwycięsko tak, jak Paweł. Lecz Pan jest dobry, miłosierny - powiedział Franciszek.

Rozważania te zakończył mówiąc:

- Myślę o biskupach, o wszystkich biskupach. Niech Pan da łaskę nam wszystkim, byśmy mogli pożegnać się w ten sposób, w tym duchu, z tą siłą, z tą miłością do Jezusa Chrystusa, z tym zaufaniem do Ducha Świętego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

200 tys. zł za wskazanie sprawców zabójstwa

/ stux

  

Nagrodę wysokości 200 tys. zł wyznaczył anonimowy darczyńca za przekazanie informacji, które bezpośrednio przyczynią się do zatrzymania sprawców zabójstwa dokonanego w lipcu w Lidzbarku - podała w poniedziałek warmińsko-mazurska policja.

Do zabójstwa 63-letniego mężczyzny doszło z 1 na 2 lipca, podczas napadu rabunkowego na dom jednorodzinny w Lidzbarku w powiecie działdowskim. Zamaskowani sprawcy włamali się w nocy do budynku, obezwładnili i skrępowali mieszkające tam małżeństwo i używając przemocy zrabowali biżuterię wartą ponad 60 tys. zł. Podczas napadu właściciel domu zmarł. Lokalne media informowały, że był znanym w okolicy przedsiębiorcą.

"Nie mamy jeszcze ostatecznej opinii sądowo-lekarskiej. Wstępne wyniki sekcji nie pozwoliły na jednoznaczne ustalenie przyczyny śmierci pokrzywdzonego, ale stwierdzone obrażenia głowy i klatki piersiowej mogły mieć związek z przyczyną jego zgonu" - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu Iwona Piotrowska.

Jak podawała policja, na miejscu przestępstwa funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej i eksperci z laboratorium kryminalistycznego zabezpieczyli wiele śladów, a także zapisy monitoringu, m.in. z dróg dojazdowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu. Sprawców dotychczas nie zatrzymano.

"Dla osób posiadających informacje, które bezpośrednio przyczynią się do zatrzymania sprawców tego zdarzenia, darczyńca zastrzegający sobie anonimowość wyznaczył nagrodę w wysokości 200 tys. zł" - przekazał rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji kom. Krzysztof Wasyńczuk.

Informacje można przekazać telefonicznie olsztyńskiej policji pod nr 89/5225540 lub 112, albo osobiście w najbliższej jednostce policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl