Rząd wspiera małe przedsiębiorstwa. "Wierzę, że Polska będzie krajem hi-tech, zdumiewającym inne państwa"

/ twitter.com/Kancelaria Premiera

  

Premier Mateusz Morawiecki bierze udział w X Europejskim Kongresie Ekonomicznym. - To wielkie osiągnięcie, że mamy dziś największą liczbę uczestników, firm, przedsiębiorstw. Wraz z rozwojem Polski rośnie w siłę Europejski Kongres Gospodarczy, rośnie polska przedsiębiorczość. - mówił premier podczas swojego wystąpienia.

- Potrafimy we właściwy sposób odpowiadać na wyzwania nowych czasów - zaznaczył premier Morawiecki.

Szef rządu powiedział, że należy dbać o małe firmy i start-upy.

- To z nich mogą rozwinąć się duże firmy i międzynarodowe championy -zauważył.

- Dzisiaj mamy świat, który boryka się z różnymi nierównowagami. Po kryzysie gospodarczym coraz więcej państw rozumie, że potrzebna jest solidarność społeczna 

- mówił Morawiecki.

Premier dodał, że polski rząd tworzy środowisko, które ma być przyjazne małym i średnim polskim firmom.

- Domagamy się równego płacenia podatków przez tych wielkich - zaznaczył.

 - Chcę, abyśmy wspierali polską własność, polski kapitał. Chcę doprowadzić do tego, aby było jak najwięcej takich małych firm, które wybijają się na innowacyjność

- mówił Morawiecki.

Premier zwrócił się do przedsiębiorców: Wierzę w to, że tutaj, na tej sali siedzą przyszli zwycięzcy polskiej gospodarki.

- Wierzę, że Polska za 10 lat będzie krajem high-tech, który będzie zdumiewał inne państwa i firmy na świecie swoją nowoczesnością i innowacyjnością. Wierzę głęboko w ten sukces i tego sukcesu wam życzę

- dodał na zakończenie szef rządu.


Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się pod medialnym patronatem portalu Niezalezna.pl i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cena benzyny nie jest związana z polską polityką

/ pixabay.com/JirkaF/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa nie ma najmniejszego związku z tym, co się dzieje w polskiej polityce - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ceny benzyny wpływa m.in. sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Szef rządu podkreślił, że ceny benzyny na stacjach paliw "właściwie w stu procentach" zależą od dwóch czynników - sytuacji geopolitycznej oraz od siły dolara względem złotówki.

Morawiecki dziś rano w RMF FM był pytany m.in. o sytuację na rynku paliw oraz o szanse na to czy w najbliższym czasie ceny na stacjach paliw ulegną obniżeniu.

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa, niż była wcześniej, nie ma najmniejszego związku - zero po prostu związku - z tym co się dzieje w polityce polskiej. Jest to wyłącznie związane z wypowiedzeniem układu z Iranem przez Stany Zjednoczone o zakazie produkcji broni jądrowej przez Iran, jak również z niepokojami na Bliskim Wschodzie i zacieśniającą się polityka pieniężną Stanów Zjednoczonych, która powoduje, że dolar jest coraz mocniejszy - a ropę sprzedaje się w dolarach

 - ocenił Morawiecki.

Premier zapytany o możliwość obniżek cen benzyny w okresie wyjazdów wakacyjnych, np. poprzez obniżenie akcyzy na paliwa odpowiedział, że ma nadzieję, że benzyna będzie tańsza, "ale zależy to od tego, czy złotówka się umocni względem dolara, od tego czy sytuacja na świecie się uspokoi".

Rząd oczywiście patrzy na to, reaguje i staramy się oczywiście, żeby wszystko to było w jak najlepszym porządku

- zapewnił Morawiecki.

Szef rządu zwrócił również uwagę, że mimo, iż cena za baryłkę ropy naftowej wzrosła o ok. 60 proc., to cena benzyny na stacjach benzynowych wzrosła o 10-15 proc.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl