Rząd wspiera małe przedsiębiorstwa. "Wierzę, że Polska będzie krajem hi-tech, zdumiewającym inne państwa"

/ twitter.com/Kancelaria Premiera

  

Premier Mateusz Morawiecki bierze udział w X Europejskim Kongresie Ekonomicznym. - To wielkie osiągnięcie, że mamy dziś największą liczbę uczestników, firm, przedsiębiorstw. Wraz z rozwojem Polski rośnie w siłę Europejski Kongres Gospodarczy, rośnie polska przedsiębiorczość. - mówił premier podczas swojego wystąpienia.

- Potrafimy we właściwy sposób odpowiadać na wyzwania nowych czasów - zaznaczył premier Morawiecki.

Szef rządu powiedział, że należy dbać o małe firmy i start-upy.

- To z nich mogą rozwinąć się duże firmy i międzynarodowe championy -zauważył.

- Dzisiaj mamy świat, który boryka się z różnymi nierównowagami. Po kryzysie gospodarczym coraz więcej państw rozumie, że potrzebna jest solidarność społeczna 

- mówił Morawiecki.

Premier dodał, że polski rząd tworzy środowisko, które ma być przyjazne małym i średnim polskim firmom.

- Domagamy się równego płacenia podatków przez tych wielkich - zaznaczył.

 - Chcę, abyśmy wspierali polską własność, polski kapitał. Chcę doprowadzić do tego, aby było jak najwięcej takich małych firm, które wybijają się na innowacyjność

- mówił Morawiecki.

Premier zwrócił się do przedsiębiorców: Wierzę w to, że tutaj, na tej sali siedzą przyszli zwycięzcy polskiej gospodarki.

- Wierzę, że Polska za 10 lat będzie krajem high-tech, który będzie zdumiewał inne państwa i firmy na świecie swoją nowoczesnością i innowacyjnością. Wierzę głęboko w ten sukces i tego sukcesu wam życzę

- dodał na zakończenie szef rządu.


Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się pod medialnym patronatem portalu Niezalezna.pl i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Arabia Saudyjska przyznaje: dziennikarz Chaszodżdżi został zabity w konsulacie w Stambule

/ Alfagih

  

Ponad dwa tygodnie od zaginięcia krytycznego wobec władz w Rijadzie saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego Arabia Saudyjska przyznała, że został on zabity w konsulacie w Stambule.

Oficjalna saudyjska agencja prasowa Spa poinformowała w nocy z piątku na sobotę, że Chaszodżdżi zginął podczas kłótni, do jakiej doszło w konsulacie między nim a "wieloma osobami".

W związku z tym zabójstwem aresztowano 18 osób.

2 października publikujący m.in. w "Washington Post" Chaszodżdżi wszedł do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule, by załatwić formalności związane ze ślubem, po czym ślad po nim zaginął. Turcja dysponuje nagraniami, z których wynika, że krytyczny wobec rządów następcy saudyjskiego tronu dziennikarz został zamordowany w konsulacie, a jego ciało zostało stamtąd wywiezione.

Do tej pory Arabia Saudyjska konsekwentnie odrzucała oskarżenia o zamordowanie Dżamala Chaszodżdżiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl