Minister Rafalska: nasze propozycje wybiegają poza postulaty protestujących

/ P. Tracz Kancelaria Premiera

  

- Nasze propozycje daleko wybiegają poza to, o co wnosiły panie protestujące w Sejmie - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Szefowa resortu była pytana na konferencji po posiedzeniu rządu o komentarz do negatywnej reakcji protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych na propozycje stworzenia nowego funduszu wsparcia.

Przekonywała, że propozycje te wybiegają poza postulaty protestujących w Sejmie.

Jak mówiła, obowiązkiem ministra jest wsłuchiwanie się we wszystkie głosy i ona stara się to robić oraz realizować różne postulaty, ale też "dostrzec potrzeby tych osób, które do tej pory nie były dostrzeżone".

Dodała, że chodzi np. o matki z emeryturami EWK (osoby, które przeszły na wcześniejszą emeryturę z racji opieki nad niepełnosprawnymi) czy kwestie zwiększenia dostępu do codziennego wsparcia osób niepełnosprawnych, np. warsztatów terapii zajęciowej.

"Jeżeli mówimy o naszej daninie solidarnościowej i tym funduszu, to mówimy o takich kwestiach, które do tej pory nie były rozwiązane"

- zaznaczyła Rafalska. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kandydat PiS powalczy o Szczecin w II turze

/ Pixabay/ Neufal54

  

Obecnie urzędujący prezydent Piotr Krzystek (Bezpartyjni) i Bartłomiej Sochański (PiS) będą w II turze wyborów prezydenckich w Szczecinie - wynika z cząstkowych wyników Miejskiej Komisji Wyborczej. W tej komisji jest już blisko 93 proc. protokołów z komisji obwodowych.

Protokoły oddało 191 komisji obwodowych z 206 - poinformowała PAP przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Szczecinie Alicja Kujawa.

Według wstępnych wyników Piotr Krzystek, obecnie urzędujący prezydent Szczecina, kandydujący z listy Bezpartyjnych, otrzymał 47,31 proc. głosów. Na drugim miejscu jest Bartłomiej Sochański z Prawa i Sprawiedliwości, który otrzymał 22,05 proc. głosów. Trzeci wynik należy do Sławomira Nitrasa z Koalicji Obywatelskiej, który otrzymał 21,68 proc. głosów poparcia.

Miejska komisja nadal czeka na 14 protokołów. Dwie komisje obwodowe nadal liczą głosy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl