Sprawdzian łącznościowców

/ mat. CSŁiI Zegrze / http://cslii.wp.mil.pl/pl/165_867.html

  

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbył się kilkudniowy kurs w zakresie organizowania, kierowania i eksploatowania systemu łączności na szczeblu batalionu/dywizjonu.

Celem szkolenia było nabycie wiedzy przez szkolonych w zakresie doskonalenia umiejętności planowania rozwinięcia, organizowania, kierowania i eksploatowania węzłów łączności stanowisk dowodzenia batalionów/dywizjonów oraz systemów łączności — wyjaśnia oficjalny portal CSŁiI.

Kurs przeznaczony był dla podoficerów i oficerów młodszych zajmujących stanowiska, lub planowanych do objęcia stanowisk w pododdziałach wojsk łączności i informatyki. Realizowany był przez kadrę dydaktyczną Cyklu Taktyki Wojsk Łączności z wykorzystaniem wojskowego sprzętu łączności m.in.: zautomatyzowanego wozu dowodzenia (ZWD-3), ruchomych węzłów łączności cyfrowej (RWŁC-10AT), aparatowni zarządzania systemami łączności (AZSŁ) czy też aparatowni Wielokanałowego Radiodostępu Simpleksowego (AWRS) — czytamy.

W zegrzyńskim ośrodku tego rodzaju kursy realizowane są cykliczne. W tym roku planowane są łącznie trzy takie kursy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSŁiI Zegrze
Tagi

Wczytuję komentarze...

Arabia Saudyjska przyznaje: dziennikarz Chaszodżdżi został zabity w konsulacie w Stambule

/ Alfagih

  

Ponad dwa tygodnie od zaginięcia krytycznego wobec władz w Rijadzie saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego Arabia Saudyjska przyznała, że został on zabity w konsulacie w Stambule.

Oficjalna saudyjska agencja prasowa Spa poinformowała w nocy z piątku na sobotę, że Chaszodżdżi zginął podczas kłótni, do jakiej doszło w konsulacie między nim a "wieloma osobami".

W związku z tym zabójstwem aresztowano 18 osób.

2 października publikujący m.in. w "Washington Post" Chaszodżdżi wszedł do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule, by załatwić formalności związane ze ślubem, po czym ślad po nim zaginął. Turcja dysponuje nagraniami, z których wynika, że krytyczny wobec rządów następcy saudyjskiego tronu dziennikarz został zamordowany w konsulacie, a jego ciało zostało stamtąd wywiezione.

Do tej pory Arabia Saudyjska konsekwentnie odrzucała oskarżenia o zamordowanie Dżamala Chaszodżdżiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl