Sprawdzian łącznościowców

/ mat. CSŁiI Zegrze / http://cslii.wp.mil.pl/pl/165_867.html

  

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbył się kilkudniowy kurs w zakresie organizowania, kierowania i eksploatowania systemu łączności na szczeblu batalionu/dywizjonu.

Celem szkolenia było nabycie wiedzy przez szkolonych w zakresie doskonalenia umiejętności planowania rozwinięcia, organizowania, kierowania i eksploatowania węzłów łączności stanowisk dowodzenia batalionów/dywizjonów oraz systemów łączności — wyjaśnia oficjalny portal CSŁiI.

Kurs przeznaczony był dla podoficerów i oficerów młodszych zajmujących stanowiska, lub planowanych do objęcia stanowisk w pododdziałach wojsk łączności i informatyki. Realizowany był przez kadrę dydaktyczną Cyklu Taktyki Wojsk Łączności z wykorzystaniem wojskowego sprzętu łączności m.in.: zautomatyzowanego wozu dowodzenia (ZWD-3), ruchomych węzłów łączności cyfrowej (RWŁC-10AT), aparatowni zarządzania systemami łączności (AZSŁ) czy też aparatowni Wielokanałowego Radiodostępu Simpleksowego (AWRS) — czytamy.

W zegrzyńskim ośrodku tego rodzaju kursy realizowane są cykliczne. W tym roku planowane są łącznie trzy takie kursy. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSŁiI Zegrze

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cena benzyny nie jest związana z polską polityką

/ pixabay.com/JirkaF/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa nie ma najmniejszego związku z tym, co się dzieje w polskiej polityce - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ceny benzyny wpływa m.in. sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Szef rządu podkreślił, że ceny benzyny na stacjach paliw "właściwie w stu procentach" zależą od dwóch czynników - sytuacji geopolitycznej oraz od siły dolara względem złotówki.

Morawiecki dziś rano w RMF FM był pytany m.in. o sytuację na rynku paliw oraz o szanse na to czy w najbliższym czasie ceny na stacjach paliw ulegną obniżeniu.

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa, niż była wcześniej, nie ma najmniejszego związku - zero po prostu związku - z tym co się dzieje w polityce polskiej. Jest to wyłącznie związane z wypowiedzeniem układu z Iranem przez Stany Zjednoczone o zakazie produkcji broni jądrowej przez Iran, jak również z niepokojami na Bliskim Wschodzie i zacieśniającą się polityka pieniężną Stanów Zjednoczonych, która powoduje, że dolar jest coraz mocniejszy - a ropę sprzedaje się w dolarach

 - ocenił Morawiecki.

Premier zapytany o możliwość obniżek cen benzyny w okresie wyjazdów wakacyjnych, np. poprzez obniżenie akcyzy na paliwa odpowiedział, że ma nadzieję, że benzyna będzie tańsza, "ale zależy to od tego, czy złotówka się umocni względem dolara, od tego czy sytuacja na świecie się uspokoi".

Rząd oczywiście patrzy na to, reaguje i staramy się oczywiście, żeby wszystko to było w jak najlepszym porządku

- zapewnił Morawiecki.

Szef rządu zwrócił również uwagę, że mimo, iż cena za baryłkę ropy naftowej wzrosła o ok. 60 proc., to cena benzyny na stacjach benzynowych wzrosła o 10-15 proc.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl