Oj, będzie skandal! Zobaczcie, jaki serial poleca Stuhr. Twórcy: „Musimy roz***lić status quo”

/ fot. polakpotrafi.pl/projekt/czarne-pola

  

"Opowiadamy o dzisiejszej Polsce. Musimy przewalczyć ten gnój, przebić się przez skorupę cenzury [...] Musimy roz***lić status quo" - emocjonuje się inicjator crowdfundingowej zbiórki na serial "Czarne Pola", który ma pokazać bezkompromisowo "prawdziwe" oblicze Polski. A tam? Zaćpane matki, pazerni księża i urządzający polowanie na lewicowców politycy prawicy.... Nic dziwnego, w końcu zbiórkę na serial poparł na Facebooku sam... Maciej Stuhr.

Zbieramy pieniądze na realizację pilota serialu fabularnego CZARNE POLA pt. "Zdrowaś Mario". To naszym zdaniem najlepiej napisany polski serial kryminalny w historii, chcemy aby był także jednym z najlepiej zrealizowanych. 

- zaczynają dość niewinnie inicjatorzy zbiórki na jednej z popularnych stron crowdfundingowych.

Opowiadamy o świecie, o którym nie dowiecie się z mediów, bo media zajęte celebrytami mają gdzieś skorumpowanych urzędasów, pazernych księży, zaćpane metaamfetaminą młode matki.

- dodają.

Twórcy chcą uzbierać 15 tys. złotych na pilotażowy odcinek serialu "Czarne Pola", ich zdaniem tak "bezkompromisowego", że na jego produkcję nie odważyłaby się żadna stacja telewizyjna. Naszą czujność wzbudził fakt, że projekt oficjalnie poparł w mediach społecznościowych słynący z antyrządowego zaangażowania Maciej Stuhr:

Ciekawi, co aż tak poruszyło Stuhra, zajrzeliśmy w opis zbiórki. A tam? Pełen wulgaryzmów filmik mający "zmotywować" darczyńców do wpłat na rzecz produkcji i opis fabuły, który wywołuje samoistny "facepalm". W czym rzecz? Oddajmy głos samym "twórcom":

W prowincjonalnym miasteczku rządzonym przez proboszcza, prawicowych polityków i skorumpowany biznes zaczynają ginąć miejscowi lewicowcy. Dwóch młodych, nieprzekupnych policjantów podejmuje śledztwo. Bardzo szybko odkrywają, że są sami przeciwko wszystkim. Z błogosławieństwem swoich przełożonych czy bez - dwaj ideowi gliniarze postanawiają doprowadzić śledztwo do końca.

- możemy przeczytać na stronie polakpotrafi.pl.

[ ...] z pasją dokumentalistów i historiografów rozbieramy na części pierwsze Polskę w trakcie politycznego i społecznego przesilenia. [...]  Chcemy nie tylko rozrywki, ale też prawdziwego portretu Polski i Polaków w czasach rządów populistycznej prawicy. Nikt nie ma odwagi na opisanie tego świata, dlatego to my mamy misję i musi nam się udać!

Brzmi komicznie? Zaraz, zaraz, to nie koniec!  Żeby było "prawdziwiej" twórcy nagrali filmik, w którym tłumaczą, dlaczego podjęli się zbiórki na serial. Ich argumenty .... powalają:

"Opowiadamy o dzisiejszej Polsce. Musimy przewalczyć ten gnój, przebić się przez skorupę cenzury [...] Musimy roz***lić status quo"

- emocjonuje się Przemek Wojcieszek, współtwórca projektu na wideo reklamującym serial. Cóż, brzmi to po prostu naiwnie i słabo. Ale z drugiej strony... skoro Stuhr poleca, to z pewnością musi to być wielki "hit". Prawda?

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cena benzyny nie jest związana z polską polityką

/ pixabay.com/JirkaF/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa nie ma najmniejszego związku z tym, co się dzieje w polskiej polityce - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ceny benzyny wpływa m.in. sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Szef rządu podkreślił, że ceny benzyny na stacjach paliw "właściwie w stu procentach" zależą od dwóch czynników - sytuacji geopolitycznej oraz od siły dolara względem złotówki.

Morawiecki dziś rano w RMF FM był pytany m.in. o sytuację na rynku paliw oraz o szanse na to czy w najbliższym czasie ceny na stacjach paliw ulegną obniżeniu.

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa, niż była wcześniej, nie ma najmniejszego związku - zero po prostu związku - z tym co się dzieje w polityce polskiej. Jest to wyłącznie związane z wypowiedzeniem układu z Iranem przez Stany Zjednoczone o zakazie produkcji broni jądrowej przez Iran, jak również z niepokojami na Bliskim Wschodzie i zacieśniającą się polityka pieniężną Stanów Zjednoczonych, która powoduje, że dolar jest coraz mocniejszy - a ropę sprzedaje się w dolarach

 - ocenił Morawiecki.

Premier zapytany o możliwość obniżek cen benzyny w okresie wyjazdów wakacyjnych, np. poprzez obniżenie akcyzy na paliwa odpowiedział, że ma nadzieję, że benzyna będzie tańsza, "ale zależy to od tego, czy złotówka się umocni względem dolara, od tego czy sytuacja na świecie się uspokoi".

Rząd oczywiście patrzy na to, reaguje i staramy się oczywiście, żeby wszystko to było w jak najlepszym porządku

- zapewnił Morawiecki.

Szef rządu zwrócił również uwagę, że mimo, iż cena za baryłkę ropy naftowej wzrosła o ok. 60 proc., to cena benzyny na stacjach benzynowych wzrosła o 10-15 proc.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl