Pożegnanie LEGENDY! Gol Pawła Brożka w ostatnim występie dla Wisły Kraków

Paweł Brożek / by N3ph, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brozek.jpg

  

Paweł Brożek nie mógł sobie wymarzyć lepszego pożegnania z Wisłą Kraków. Kilkunastoletnią przygodę z Białą Gwiazdą zakończył on golem w doliczonym czasie gry meczu z Lechem Poznań. Bramka dała krakowianom remis 1:1 i pozwoliła zachować szansę na awans do europejskich pucharów.

Pożegnanie Brożka rozpoczęło się od piątkowej konferencji prasowej, na której podziękowano również innej wiślackiej legendzie - Arkadiuszowi Głowackiemu. Doświadczony napastnik ze łzami w oczach podziękował za wszystko, czego doświadczył w tym klubie. Występował w nim w latach 2001-2010 oraz 2013-2018.

W meczu 36. kolejki Ekstraklasy z Lechem Poznań legenda Wisły pojawiła się na boisku w 71. minucie przy stanie 0:1 na korzyść drużyny z Poznania. W doliczonym czasie gry Brożek skierował piłkę do siatki, czym wprawił w ekstazę kibiców swojego zespołu. Życie napisało najwspanialszy możliwy scenariusz. Brożek żegna się z Wisłą w wielkim stylu i umacnia się na 10. miejscu w "Klubie 100", czyli na liście piłkarzy, którzy zdobyli w Ekstraklasie minimum 100 bramek.

W "Klubie 100" jest obecnie jedynie dwóch aktywnych piłkarzy. Paweł Brożek zajmuje 10. miejsce, a Marcin Robak dopiero niedawno trafił do klubu i ma na koncie 102 bramki.

Członkowie "Klubu 100" (* - oznacza wciąż aktywnych piłkarzy):

 1. Ernest Pohl          186 bramek
 2. Lucjan Brychczy      182
 3. Tomasz Frankowski    168
 4. Gerard Cieślik       167
 5. Włodzimierz Lubański 155
 6. Teodor Peterek       154
 7. Kazimierz Kmiecik    153
 8. Jan Liberda          145
 9. Teodor Anioła        140
10. Paweł Brożek*        139
11. Fryderyk Scherfke    131
12. Jerzy Podbrożny      122
13. Maciej Żurawski      121
14. Józef Nawrot         114
15. Andrzej Jarosik      113
16. Ernest Wilimowski    112
17. Grzegorz Lato        111
18. Henryk Reyman        109
  . Andrzej Szarmach     109
20. Piotr Reiss          108
21. Michał Matyas        106
  . Eugeniusz Lerch      106
23. Eugeniusz Faber      104
  . Marek Koniarek       104
  . Władysław Król       104
26. Karol Kossok         103
  . Mariusz Śrutwa       103
28. Joachim Marx         102
  . Marcin Robak*        102
30. Artur Woźniak        101
31. Marek Saganowski     100

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cena benzyny nie jest związana z polską polityką

/ pixabay.com/JirkaF/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa nie ma najmniejszego związku z tym, co się dzieje w polskiej polityce - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ceny benzyny wpływa m.in. sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Szef rządu podkreślił, że ceny benzyny na stacjach paliw "właściwie w stu procentach" zależą od dwóch czynników - sytuacji geopolitycznej oraz od siły dolara względem złotówki.

Morawiecki dziś rano w RMF FM był pytany m.in. o sytuację na rynku paliw oraz o szanse na to czy w najbliższym czasie ceny na stacjach paliw ulegną obniżeniu.

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa, niż była wcześniej, nie ma najmniejszego związku - zero po prostu związku - z tym co się dzieje w polityce polskiej. Jest to wyłącznie związane z wypowiedzeniem układu z Iranem przez Stany Zjednoczone o zakazie produkcji broni jądrowej przez Iran, jak również z niepokojami na Bliskim Wschodzie i zacieśniającą się polityka pieniężną Stanów Zjednoczonych, która powoduje, że dolar jest coraz mocniejszy - a ropę sprzedaje się w dolarach

 - ocenił Morawiecki.

Premier zapytany o możliwość obniżek cen benzyny w okresie wyjazdów wakacyjnych, np. poprzez obniżenie akcyzy na paliwa odpowiedział, że ma nadzieję, że benzyna będzie tańsza, "ale zależy to od tego, czy złotówka się umocni względem dolara, od tego czy sytuacja na świecie się uspokoi".

Rząd oczywiście patrzy na to, reaguje i staramy się oczywiście, żeby wszystko to było w jak najlepszym porządku

- zapewnił Morawiecki.

Szef rządu zwrócił również uwagę, że mimo, iż cena za baryłkę ropy naftowej wzrosła o ok. 60 proc., to cena benzyny na stacjach benzynowych wzrosła o 10-15 proc.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl