Pożegnanie LEGENDY! Gol Pawła Brożka w ostatnim występie dla Wisły Kraków

Paweł Brożek / by N3ph, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brozek.jpg

  

Paweł Brożek nie mógł sobie wymarzyć lepszego pożegnania z Wisłą Kraków. Kilkunastoletnią przygodę z Białą Gwiazdą zakończył on golem w doliczonym czasie gry meczu z Lechem Poznań. Bramka dała krakowianom remis 1:1 i pozwoliła zachować szansę na awans do europejskich pucharów.

Pożegnanie Brożka rozpoczęło się od piątkowej konferencji prasowej, na której podziękowano również innej wiślackiej legendzie - Arkadiuszowi Głowackiemu. Doświadczony napastnik ze łzami w oczach podziękował za wszystko, czego doświadczył w tym klubie. Występował w nim w latach 2001-2010 oraz 2013-2018.

W meczu 36. kolejki Ekstraklasy z Lechem Poznań legenda Wisły pojawiła się na boisku w 71. minucie przy stanie 0:1 na korzyść drużyny z Poznania. W doliczonym czasie gry Brożek skierował piłkę do siatki, czym wprawił w ekstazę kibiców swojego zespołu. Życie napisało najwspanialszy możliwy scenariusz. Brożek żegna się z Wisłą w wielkim stylu i umacnia się na 10. miejscu w "Klubie 100", czyli na liście piłkarzy, którzy zdobyli w Ekstraklasie minimum 100 bramek.

W "Klubie 100" jest obecnie jedynie dwóch aktywnych piłkarzy. Paweł Brożek zajmuje 10. miejsce, a Marcin Robak dopiero niedawno trafił do klubu i ma na koncie 102 bramki.

Członkowie "Klubu 100" (* - oznacza wciąż aktywnych piłkarzy):

 1. Ernest Pohl          186 bramek
 2. Lucjan Brychczy      182
 3. Tomasz Frankowski    168
 4. Gerard Cieślik       167
 5. Włodzimierz Lubański 155
 6. Teodor Peterek       154
 7. Kazimierz Kmiecik    153
 8. Jan Liberda          145
 9. Teodor Anioła        140
10. Paweł Brożek*        139
11. Fryderyk Scherfke    131
12. Jerzy Podbrożny      122
13. Maciej Żurawski      121
14. Józef Nawrot         114
15. Andrzej Jarosik      113
16. Ernest Wilimowski    112
17. Grzegorz Lato        111
18. Henryk Reyman        109
  . Andrzej Szarmach     109
20. Piotr Reiss          108
21. Michał Matyas        106
  . Eugeniusz Lerch      106
23. Eugeniusz Faber      104
  . Marek Koniarek       104
  . Władysław Król       104
26. Karol Kossok         103
  . Mariusz Śrutwa       103
28. Joachim Marx         102
  . Marcin Robak*        102
30. Artur Woźniak        101
31. Marek Saganowski     100

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Druga tura wyborów prezydenckich m.in. w Bytomiu, Zabrzu, Raciborzu

komisja wyborcza / twitter.com/screenshot/@JNizinkiewicz

  

Bytom, Zabrze, Racibórz, Zawiercie - to niektóre z większych miast woj. śląskiego, gdzie - według cząstkowych wyników głosowania - dojdzie do drugiej tury wyborów, z udziałem dotychczasowych prezydentów tych miast. Druga tura będzie też w Mysłowicach, jednak bez urzędującego prezydenta.

Z informacji uzyskanych dzisiaj rano przez PAP w miejskich komisjach wyborczych wynika, że żadna z nich nie uzyskała jeszcze danych ze wszystkich obwodów. Cząstkowe wyniki oparte są na danych - w zależności od miasta - z ok. 50-95 proc. obwodów. W najbardziej zaawansowanych w liczeniu głosów miejskich komisjach brakuje jeszcze 2-4 protokołów. Własne wyliczenia, oparte na informacjach członków obwodowych komisji, podają natomiast niektóre sztaby wyborcze poszczególnych kandydatów.

Według cząstkowych danych, dotychczasowi prezydenci wygrali w pierwszej turze w: Katowicach (Marcin Krupa), Częstochowie (Krzysztof Matyjszczyk), Gliwicach (Zygmunt Frankiewicz, z ok. 73-procentowym poparciem), Tychach (Andrzej Dziuba, ponad 70 proc. głosów), Sosnowcu (Arkadiusz Chęciński), Rybniku (Piotr Kuczera), Chorzowie (Andrzej Kotala), Siemianowicach Śląskich (Rafał Piech, z poparciem ponad 80 proc. głosujących), Jaworznie (Paweł Silbert), Będzinie (Łukasz Komoniewski), Piekarach Śląskich (Sława Umińska-Duraj), Wodzisławiu Śląskim (Mieczysław Kieca). Burmistrzem Czeladzi pozostanie Zbigniew Szaleniec.

Nie wiadomo jeszcze, czy do drugiej tury dojdzie w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie ok. 50 proc. głosów uzyskała urzędująca prezydent Anna Hetman. Po 9. rano komisja w tym mieście czekała jeszcze na cztery protokoły, potrzebne do zakończenia procesu liczenia głosów. Drugą liczbę głosów uzyskał tam Łukasz Kasza z PiS.

W Dąbrowie Górniczej, gdzie urzędujący prezydent Zbigniew Podraza nie ubiegał się o reelekcję, w drugiej turze prawdopodobnie zmierzą się Marcin Bazylak z SLD Lewica Razem i Robert Warwas z PiS. W Mysłowicach urzędujący prezydent Edward Lasok nie przeszedł do drugiej tury, w której będą rywalizować bezpartyjny Dariusz Wójtowicz oraz Wojciech Król z Koalicji Obywatelskiej.

W innych większych miastach regionu obecni prezydenci z reguły zdobyli najwyższą liczbę głosów, przechodząc do drugiej tury. W Rudzie Śląskiej urzędująca, bezpartyjna Grażyna Dziedzic prawdopodobnie zmierzy się z kandydatem PiS Markiem Wesołym lub Aleksandrą Skowronek z Koalicji Obywatelskiej. W Zabrzu druga tura odbędzie się prawdopodobnie z udziałem urzędującej prezydent, bezpartyjnej Małgorzaty Mańki-Szulik i Agnieszki Rupniewskej z Koalicji Obywatelskiej.

W Bytomiu w drugiej turze zmierzą się obecny prezydent Damian Bartyla, ubiegający się o reelekcję w listy lokalnego komitetu, oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej Mariusz Wołosz, który ocenił w portalu społecznościowym, że prawdopodobnie wygrał pierwszą turę. To na razie niepotwierdzone informacje, oparte na częściowych danych. Ok. 9. Miejska Komisja Wyborcza miała dopiero około połowę protokołów.

W Świętochłowicach Dawid Kostempski (Koalicja Obywatelska) zmierzy się z prawdopodobnie z Danielem Begerem (komitet stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice). Trzecią kandydatką była Sonia Kwaśny (komitet Ruch Ślązaków – Świętochłowice). W poniedziałek rano miejska komisja wyborcza w tym mieście miała już niemal wszystkie protokoły z obwodów, jednak ich weryfikacja może jeszcze potrwać kilka godzin.

Bardzo zbliżone wyniki - w granicach 26-27 proc. poparcia - uzyskali dwaj kandydaci, którzy uzyskali najwięcej głosów w wyborach w Raciborzu. Są to obecny prezydent Mirosław Lenk z PO, który startował z lity komitetu „Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk” i Dariusz Polowy (komitet „Dariusz Polowy – Racibórz może być wielki”). Niewiele niższe poparcie, na poziomie ok. 24 proc., uzyskał Michał Fita, startujący z listy lokalnego komitetu.

Czekamy jeszcze na wyniki z czerech komisji obwodowych i trudno na razie wskazać, który z tych dwóch kandydatów – Lenk czy Polowy - uzyska wyższe poparcie w pierwszej turze

- powiedział po 9. rano PAP przedstawiciel miejskiej Komisji Wyborczej.

W Zawierciu obecny prezydent Witold Grim prawdopodobnie będzie rywalizować w drugiej turze - jak wskazują cząstkowe dane - z Łukaszem Konarskim z komitetu "Konarski - Zawierciańska odnowa". W Żorach najwięcej głosów - jak wskazują cząstkowe dane - uzyskał obecny prezydent Waldemar Socha, który w drugiej turze zmierzy się prawdopodobnie z Anną Gaszką z komitetu Żorskiej Samorządności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl