Już nikt nie odważy się tego cofnąć. Każdy następny rząd będzie bał się konsekwencji. I słusznie

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Nie będzie już w Polsce żadnego rządu, który odważy się cofnąć program 500 plus i odejść od promowania rodziny - oceniła dziś podczas spotkania z mieszkańcami Zakopanego wicepremier Beata Szydło.

Dotrzymywaliśmy i dotrzymujemy słowa. Realizujemy wszystko krok po kroku o czym mówiliśmy. Myślę, że wielkim osiągnięciem rządu PiS było to, że potrafiliśmy jasno powiedzieć w Polsce i na świecie co jest dla nas ważne. Ważna jest dla nas Polska, nasza ojczyzna, nasza rodzina i te wartości, które wynieśliśmy z domów rodzinnych, wokół których trzeba się gromadzić i o nie dbać dlatego że stanowią o naszej sile

– podkreśliła Szydło.

Wicepremier zaznaczyła, że dzięki programowi 500 plus praktycznie została zlikwidowana bieda wśród dzieci.

To jest realny, twardy wymiar programu 500 plus. Ten program uczynił jeszcze jedną ważną rzecz: rodzina stała się centrum zainteresowania życia publicznego i to jest nasze ogromne osiągnięcie

– podkreśliła.

Beata Szydło dziś wieczorem weźmie udział w uroczystości ogłoszenia świątyni na zakopiańskich Krzeptówkach Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Partia Razem prezentuje towarzyszy

/ Lukasz2

  

Powrót higienistki do szkół, więcej pieniędzy na wojewódzki program in vitro, przywrócenie zlikwidowanej linii tramwajowej łączącej Ozorków z Łodzią - to niektóre z postulatów liderów lewackiej Partii Razem na listach do sejmiku województwa łódzkiego.

"Jedynki" na listach wyborczych przedstawił w Łodzi na spotkaniu z mediami członek zarządu krajowego Partii Razem Adrian Zandberg.

W okręgu wyborczym obejmującym Łódź na pierwszym miejscu znalazła się współautorka programu zdrowotnego Razem - Wioleta Krysiak, która chce powrotu higienistki do każdej szkoły. Byłaby to osoba, która będzie przeprowadzała badania, szczepiła i uczyła dzieci, jak się zdrowo odżywiać. Krysiak chciałaby również przywrócenia do szkół opieki stomatologicznej.

Liderem "listy sejmikowej" w okręgu obejmującym m.in. miasto Zgierz jest członek zarządu krajowego Partii Razem - Mateusz Mirys. Polityk zapowiedział, że będzie walczył o przywrócenie podmiejskiej linii tramwajowej łączącej Łódź ze Zgierzem i Ozorkowem. Połączenie zostało zlikwidowane na początku tego roku. Mirys uważa, że w ten sposób tysiące osób straciło wygodne i ekologiczne połączenie ze stolicą województwa.

Z kolei "jedynką" w okręgu obejmującym m.in. Sieradz została członkini zarządu okręgu łódzkiego Partii Razem, sieradzanka Anna Sikora. W jej programie znalazł się postulat dotyczący zwiększenia kwoty przeznaczonej na wojewódzki program in vitro.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl